Messages in iCloud - jak działa?

Wytłumaczy mi ktoś jak działa Messages in iCloud?
Czy jeśli w ustawieniach wiadomości zaznaczyłem, by kasowały się po roku to w iCloud również się kasują?
Zastanawia mnie że ilość miejsca dla wiadomości w GB w iCloud stale rośnie…
może mi ktoś mądry wytłumaczyć jak to działa?

Messages in Cloud umożliwia utrzymanie całej twojej historii rozmów na wszystkich urządzeniach, które są podpięte pod dane konto iCloud (bez tego chyba tylko w nowych urządzeniach widzisz wiadomości po podłączeniu ich do iclouda i do tego chyba tylko iMessage, bez sms).

Ilość GB stale rośnie, bo synchronizowane jest wszystko z apki Messages - zdjęcia, filmy, linki (które potrafią dużo zajmować bo chyba też trzymają ikony podglądów), audio, wszystko. Jest to jeden z największych zapychaczy miejsca w iCloud :smiley:

Jeśli ustawiłeś, żeby wiadomości po roku się kasowały, to wszędzie one znikną po roku, z iClouda też, tylko nie wiem czy tak będzie jeśli ustawisz to na telefonie, a potem odepniesz go od Messages in Cloud.

To wiem, ale wydaje mi się, że to nie działa tak jak powinno działać - czyli w chmurze mamy kopię 1 wersji, a na urządzeniach jest pobierane to samo. Wydaje mi się, że każde urządzenie ma osobną kopię w iCloud wiadomości. Widzę to po kasowaniu załączników. Usiadłem do Macbooka i zacząłem kasować załączniki. Po skasowaniu kilku, które miały np 20-30 MB, nagle miejsce zajmowane przez wiadomości w iCloud zmniejszyło się o około 1 GB… (tak jakby ten sam załącznik był liczony np x4 dla 4 różnych urządzeń)
Może się mylę, ale chciałbym by ktoś to zweryfikował

Te wiadomości w iCloud to jest nieporozumienie i nic nie wiadomo. Przykładowo u mnie niby na icloudzie wiadomości zajmują 4.1GB, ale kiedy wejdę w szczegóły to pokazuje już tylko 75MB.

Dla mnie logiczne by było gdyby backup w iCloud zajmował tyle samo miejsca co na telefonie wiadomości, ale jednak się okazuje, że chyba nie. Na iPhonie wiadomości zajmują 5.34GB.

Ale i tak najbardziej denerwuje mnie, że mimo, że widzę „Inne” zajmujące 1.47GB, to po wejściu w szczegóły są zaledwie 3 PDFy zajmujące jakieś 1.5MB łącznie.

Przestałem doszukiwać się tu logiki czy jakichś zasad i cieszę się, że miejsca mi nie brakuje i jakoś to działa, ale powinni ogarnąć ten syf.

O tym właśnie mówię. U mnie to samo. Na każdym urządzeniu inna pojemność w iCloud. Nie kumam tego zupełnie. To powinno działać tak jak mail (na serwerze masz oryginał). Teraz logiki nie ma tu żadnej

2 polubienia