MBA 2019 dla Web designera

Czy macie jakieś doświadczenia / przemyślenia odnośnie używania nowych Air’ów do Web designu?

Dla takiej osoby co głównie czas spędza w Sketchu / Adobe XD, okazjonalnie Photoshop i Illustrator?
Na pewno nic związanego z grafiką 3d.

Z jednej strony wiadomo, że Pro jest Pro, ale z drugiej może nie warto przepłacać i ta specyfikacja daje radę, a przy okazji daje duże plusy w kontekście mobilności?

To jest pytanie do @pawelorzech!
On się w tych programach obraca

Okay to może się wypowiem c:

Web devem nie jestem, ale wszelkie zacięcie do tego mam i wiele z tego się uczę. Pracuję tylko i wyłącznie na tym cudeńku: Zrzut ekranu 2020-02-18 o 17.56.05

Podłączam go do zewnętrznego monitora, klawiatury i myszki. Działa świetnie. Piszę w visual studio code, używam photoshopa, illustratora i adobe xd (photoshop i illustrator co prawda sporadycznie) i daje radę. Zdarzało mi się montować na nim filmy w final cut i też nie było problemów.

TL;DR
Edytor kodu, programy graficzne i 40 kart otwartych w safari nie robi problemów :wink:

2 polubienia

to ja dodam ze w pierwszym kwartale prawdopodobnie bede mial na sprzedaz wypasionego MBP z 2015 roku, wiec warto obserwowac nasza gielde

1 polubienie

Takie pytania są bardzo trudne. Łatwo jest generalizować przy udzielaniu odpowiedzi nieuwzględniających indywidualnych preferencji czy też sposobu korzystania z komputera. Ja nie jestem webdev, ale zajmuję się developmentem oraz designem aplikacji mobilnych i na mocnym sprzęcie kompilacja kodu zajmuje mi kilka minut. Taki kod uruchamiam kilkadziesiąt czasem kilkaset razy dziennie. Jakbym nie miał dobrego kompa to bym stracił tak wiele godzin życia, że nie mieści mi się to w głowie.

Więc ja bym powiedział, że nie… MBA 2018 nie nadaje się do dewelopmentu, ani tym bardziej do designu. Co innego jest designować aplikację z 5 ekranami, a co innego jest pracować na projekcie z 3453 ekranami, a taki mam przed sobą. Sam Sketch zjada mi teraz 7GB RAM. Podstawowy zestaw pracy i jest tak:

a to bez jakiejkolwiek wirtualizacji teraz poza jedynie 2 symulatorami. Nothing fancy bo taki mam workflow. Kto inny może koduje na liczydle i jemu wystarczy, a jeszcze innemu iMac Pro przestaje wystarczać (patrz np taki Marco Arment :slight_smile: )

Mam identyczny sprzęt służbowy. Praktycznie nie koduje, więc od biedy wystarcza, ale ogranicza - w mojej pracy muszę często testować różne rozwiązania, przez co zmuszony jestem do używania labów wystawionych mi przez dział IT, bo brakuje mi pamięci do odpalenia kilku wirtualek z softem który muszę sprawdzić.
Uparcie chce firmę naciągnąć na Macbook 16" :smiley:

no 8gb ramu to żart w dzisiejszych czasach niestety :confused: nie jednak ja kompletowałem ten sprzęt i byłbym wdzięczny i zadowolony nawet jakby miał 4 xDD

1 polubienie

No ja też nie wybierałem swojego - taki dostałem do pracy i tyle, nic nie poradzę :smiley: