macOS Messages error

Nie mogę zlokalizować momentu kiedy mi się to zrobiło. Nie działa tylko na iMac, na Macbook jest OK.

Do rzeczy - przy każdym restarcie iMaca po odpaleniu Messages wyskakuje komunikat


Jedyne co mogę zrobić to zamknąć aplikacje.
Przejrzałem i wdrożyłem wszystkie próby naprawcze z 3 pierwszych stron google (czyli usuwanie cache komputera, usuwanie usera i ponowne logowanie do iCloud, uruchomienie w safe mode, fizyczne kasowanie cache messages i ichat).
Jedyne co działa to macOS Messages Freezes or Crashes, Fix • macReports (krok 6 kiedy w Terminalu usuwamy cache i database) ale tylko do ponownego restartu, wtedy problem pojawia się ponownie.

Czy ktoś miał podobny problem i udało się wyleczyć problem permanentnie?
Jedyne na co teraz liczę to aktualizacja i może wtedy to pomoże. Bo jeśli nie to ostatecznym rozwiązaniem będzie postawienie systemu od zera…

Edit:
a jeszcze żeby było ciekawiej to jak przychodzi mi SMS, to pomimo, że Messages są wyłączone to i tak wyświetla mi “czerwoną jedynkę” na ikonie.
21%20AM

dodatkowo jeszcze w Activity Monitor wyskakuje mi proces Messages ale jest wyszarzony. Nie mogę nic z nim zrobić. Jak przychodzi mi sms to normalnie wyrzuca mi popup notyfikacyjny z treścią wiadomości, mam ikonkę, że nieodebrana wiadomość, mam nawet informację od kogo jak zrobię prawy klik na ikonie. Co tu się…

Zrób tak.

  1. Wyłącz messages in the cloud, uruchom Messages i zamknij. Potem włącz synchronizację i zobacz co z błędem

Jak nic nie da to:
2. Reset PRAM / NVRAM

Jak nic nie da to:
3. Wyloguj się całkowicie z iCloud, każ mu usunąć rzeczy z Maca, zaloguj się do iCloud i poczekaj na synchronizację

1 polubienie