🖥 MacOS in the Cloud!11!1

mac_aws1
:heart_eyes:

:upside_down_face:

Mac-i mini muszą wyglądać zacnie w tych szafach :star_struck:

Jak ktoś chce to można sobie odplaić jednego na minimum 24h.

W końcu jak ktoś pisze w np. Flutterze może zbudować appkę bez ich sprzętu. To należy świętować

Bardzo drogo niestety, do okazyjnego używania i budowania chyba jednak dalej Mac Stadium wygrywa, dla dużych graczy ekosystem AWS pewnie będzie wysatarczającym argumentem żeby sypnąć więcej $$$.

Właśnie o to chodzi, każdy może sobie kupić/wynająć MAC-a, ale MacOS na AWS to całkiem nowe coś. :wink:

Dziwne, że tak późno AWS to w ogóle zrobił

Z tego widzę to są pierwsi, z drugiej strony nie wydaje mi się aby Azure i GCP w ogóle ruszyło temat.

Pierwsi ≠ wcześnie :slight_smile:
Piszę ogólnie bo Mac Stadium miało/ma ładnie działający biznes od dosyć dawna.

1 polubienie

W sumie nie wydaje mi się, że AWS celuje w Mac Stadium, pewnie by ich kupili jak by chcieli ich ubić. :wink:

AWS na 99,9% celuje w swoich aktualnych klientów, od których dostają pewnie masę próśb o EC2 Maci. Podejrzewam że Mac Stadium dodatkowo nie daje takich SLA i certyfikacji/compliance jakie daje AWS, bardzo dobry ruch z ich strony imo, natomiast grupa odbiorców raczej zawężona do tych, którzy zapłacą premium za pełną integrację z ekosystemem, natomiast trzeba na cene patrzeć przez ten pryzmat, bo jednak ekosystem AWS dla niektórych może być bezcenny w tym wypadku. W 2021 mają też być Maci z M1 z tego co słyszałem.

Nie wiedziałem też wczesniej, że Apple wymaga minimum 24h wypożyczenia, szkoda, dziwnie wygląda to naliczanie sekundowe lub milisekundowe w przypadku większości usług a tutaj min. 24h :sweat_smile:

Podobno te 24h wymusiło Apple.

Niby AWS kupił ciężarówkę miniaków, niby OS jest za darmo, ale jednak Apple musi zawsze swoje pięć groszy dorzucić. :roll_eyes:

Tak, Apple’owa EULA wymaga że w przypadku “renting” minimalny czas wypożyczenia to 24h

Jakby kogoś interesowało, tak wyglądają szafy z Macami w AWSie: Eo492C4UwAEm3_C

1 polubienie

ale wciaz mozna sobie postawic VM z systemem MacOS? wiec w zasadzie jaki sens tych Macow w chmurze?

Integracja z CI/CD jak ktoś ma wszystko u Amazona?

Vendor locking ma swoje minusy, ale AWS robi wszystko aby to nie był taki big deal.

W sumie prawda jest taka, że jak jesteś głęboko wżeniony w AWS to jesteś w raju, drogim ale raju. :smiley:

1 polubienie

Jak wygląda legalność takich VMek z MacOSem? Obawiam się, że nie jest to końca legalne rozwiązanie tematu :slight_smile:

Legalność?

kiedys mozna bylo kupic MacOS w Appstorze. I wtedy mogles go wgrac legalnie na Hackintosha czy wlasnie VM. Nie wiem jak to wyglada aktualnie.