MacBook Pro 16

Dziw nad dziwy, że jeszcze nie ma tego tematu.
To jak kto zamawia i w jakim konfigu?

1 polubienie

podejrzanie tani, ale 64GB RAM brzmią ciekawie. Czy nadal będzie throttling?

cena jest fantastyczna. Wycofali za to kompletnie 15`. Chyba już dość tych klawiatur. Ja na razie nie planuje przesiadki na laptopa. Przerzuciłem się na iMac bo wyśmienita relacja moc/cena a mobilnie staram się jak mogę przenieść na tablet/telefon. I raczej następnym krokiem będzie iPad pro z klawiaturą.

1 polubienie

z tą fantastyczną ceną to bym nie przesadzał. 64GB RAMu to jakiś obłęd :slight_smile: Sam się waham bo bardzo bym jednak nie chciał już tak dużego laptopa… po cichu liczę na odświeżenie iMaca, iMaca Pro lub MBP 13->14 od biedy Maca Mini

Zamówiłem z samego rana (Trochę z bólem serca, bo dopiero co wymieniłem swoją 15-ke).
Bardzo zaskoczyła mnie cena. Nie spodziewałem się rozsądku ze strony Apple.
Szczerze mówiąc to nawet nie przez GPU, RAM, czy chłodzenie. Do poprzedniej klawiatury tez jakoś specjalnie niczego nie miałem.
Dla mnie absolutnym dealbreakerem jest to, ze mogę ustawić monitor w 48Hz - wreszcie materiały nagrane w 24fps nie będą mi klatkowac. Dla samej tej funkcji bym wymienił nawet gdyby wszystkie bebechy były stare.
Ma być 27-go i trochę nie mogę się doczekać. Na poczatku wzialem 2TB, ale zmieniłem na 4, bo różnica w cenie jednak była za mała, żeby się nie skusić. Lepiej mieć za dużo, niż za mało.

Taki wziąłem. Srebrny. Nie lubię śladów paluchów na space gray.

2 polubienia

Podobnego konfiga bym budował, ale nie wiem czy 4TB… raczej obstawiałbym 2TB, małe mam potrzeby.

Natomiast kurde mam teraz 15-tkę 2019 i nie lubię tego komputera, chociaż 32GB RAM i miękka klawiatura rekompensują mi zły humor (wiem jestem dziwny, ale lubię tę klawkę). Czekam aż będzie można zobaczyć 16 lub pojawią się sensowne recenzje.

Kurde boję się wpakować w nowy komputer takich rozmiarów. Been there twice… :confused:

Ja od zawsze jadę na 15-ce (bo główny komputer). Z tym ze on u mnie jest bardzo stacjonarny zawsze. Nie biegam z nim pod pachą codziennie.
4TB jest drogie, jak się robi upgrade z 1TB. Ale jak się bierze „2 minimum”, to już nie ma takiej tragedii, żeby dołożyć te $600 i mieć pewność, ze się nie zapcha.

a próbowałeś jechać na desktopa + 13-tkę? Ja się zastanawiam właśnie nad Pro lub iMaciem Pro jak by może zrobili refresha. Tylko wtedy musiałbym się suplementować 13-tką

Dla mnie to się nie sprawdzi - jestem pół roku poza domem. Poza tym przez większa cześć tego czasu siedzę gdzieś w chacie w górach i montuje filmy, wiec potrzebuje zabierać ze sobą tylko koni, ile tylko fabryka daje. Gdybym był bardziej stacjonarny to na bank bym zrobił iMac Pro + 13”.

1 polubienie

Będę zszokowany, jeśli nie odświeżą iMaka Pro w grudniu. Cześć bebechow dzieli z Makiem Pro - no muszą po prostu.

1 polubienie

Wjechały nowe 13 :smiley:Można dodać do tematu bo nie chciałem robić nowego.
Stara klawiatura i ram do 32GB z ważniejszych zmian :slight_smile:

1 polubienie

całkiem spoko sprzęt. Szkoda tylko, że nie dali 14-calowego ekranu

A ja właśnie chciałem zrobić ale jak już tu jesteśmy to nie będę robił.
Generalnie czekałem na odświeżenie MBP 13", liczyłem na 14" i w ogóle bajery.
Obecnie mam MBP mid '17 podstawa 128GB i 8GB RAM zależy mi na 256GB i 16GB RAMu ale podstawowe modele mają starszy procesor 8th gen a nie chcę też wydawać prawie 10k na lepszy i zacząłem się zastanawiać czy ten nowy Macbook Air z lepszym procesorem nie byłby lepszy w tym wypadku. Co myślicie? Cenowo to wychodzi tak samo.

Czytałem już taka opinię że właśnie lepiej air (chyba u pająków albo na pcworld więc słaba rekomendacja)

Mam podobnie MBP 13 2017 z 8 GB ale 512 gb dysku, teraz wziąłbym co najmniej 16 GB ramu jak nie 32 :unamused: W przyszłym roku będę go zmieniał ale chyba jednak na 16-tkę w szczególności, że będzie to mój główny komputer. Teraz się jeszcze wstrzymuję dlatego, że z tą 16 są jakieś krzywe akcje przy podłączaniu zewnętrznych monitorów :confused:

Osobiście czekałbym jeszcze na pierwsze recenzje i porównania tej nowej 13-tki.

2 polubienia

Trochę się napaliłem ale faktycznie poczekam na recenzje, testy i może na jakąś akcję typu Backload to School żeby zgarnąć słuchawki przy okazji :innocent:

Podobno klawiatura działa. Rozbijam skarbonkę!

Czy mi się wydaje, czy mac pro w końcu nawet w podstawie ma i5 4rdzenie / 16GB / 512SSD ?
Dla wielu osób ta podstawa za 9 899,00 zł może być wystarczająca :smiley:

Inna sprawa, że jak ktoś potrzebuje tylko 16GB RAM i nie musi mieć procka do zarzynania, to nowy Air wydaje się ciekawszą opcją jeśli chodzi o stosunek jakość/cena :smiley:

To prawda. Gdybym miał wymieniać dzisiaj swojego MBP 13 to też brałbym raczej Air.