Macbook Pro 15 2015 czy 13 2016?

Co wybrac? Nie zalezy mi na kosmicznym sprzecie. Podoba mi sie 15 z 2015, ale jest duza i byc moze lepsza by byla 13 dla mnie. Dodatkowo nowszy model, pewnie dluzej wspierany. Choc, kto wie…? Pytanie, jak w tytule, co wybrac. Jak to wyglada z wydajnoscia? Czy 13 z 2016 bedzie w jakims stopniu dorownywac 15 z 2015? Chce miec zapas mocy, chociaz na co dzien nie bede z niej korzystal. Od czasu do czasu moze zmontuje jakos film, czesciej obrobie/stworze grafike. Jak bedzie sie ta 13 spisywala z Photoshopem? Jak z klawiatura motylkowa? Serio tak sie psuje czy zalezy od egzemplaza?

Ponieważ nikt Ci nie odpowiedział to ja spróbuję:
UWAGA odpowiedź: To zależy . :slight_smile:
A tak serio to mam MacBook Pro 15”mid 2015 16gb, Ii7 2.2. 256GB. I uważam że to tego co napisałeś w zupełności ci wystarczy. Jeżeli nie jesteś jakimś HEAVY USEREM który musi mieć zrobiony film na „JUŻ’ i możesz poczekać to ten komputer zrobi dla ciebie tą robotę jak nie w 3 minuty to w 5. To samo dotyczy wielkości. Musisz sam sobie powiedzieć jak często chcesz z kompem się przemieszczać. O ile noszenie go raz w tygodniu to nie kłopot to już w przypadku gdybym miał go nosić codziennie to bym się zastanawiał nad 13 lub air. o do klawiatury nie mam z nią żadnego kłopotu natomiast jest masa osób które maja problem z klawiaturą z 13’maca z 2016 i dalszych lat… Dodatkowo jeżeli chcesz go kupić z 2 ręki o prawdopodobnie gdy padnie Ci klawiatura to już nie załapiesz się na program naprawczy. Co do okresu wspierania… MacBook 15 z 2015 może być wspierany jeszcze około 4 lat (liczę na podstawie dotychczasowego okresu wsparcia jaki otrzymywały MacBooki we wcześniejszych latach - jeżeli się mylę to koledzy z forum mnie poprawią.).Jeżeli chodzi o ekran to 15” Retina świeci bardzo przyjemnie i daje komfort wielkości ekranu. Nawet jeżeli niektórzy mówią że ekran w 13 jest trochę inny (być może lepszy) to nie zauważysz różnicy dopóki nie ustawisz 2 kompów obok siebie. Zaznaczam że to moja opinia . Reasumując: jeżeli nie musisz nosić kompa weź 15 z 2015 będziesz zadowolony i z wydajności i wielkości. Jak musisz nosić kup iPada ;D

1 polubienie

Stałem przed podobnym wyborem 3 lata temu. Brałem wtedy pod uwagę 15 2015 i 13 2016 w wersji bez TB. Głównym elementem który przemówił za 15, był czterordzeniowy procesor w porównaniu do dwurdzeniowego w 13. Dzisiaj podjąłbym taką samą decyzję, jeżeli procesory by się różniły od siebie. Jeżeli w obu wypadkach miałbym do wyboru czterordzeniowe, wziąłbym 13 ze względu na jej przenośność.

1 polubienie