MacBook - first steps / tips & tricks

1 polubienie

Odpal folder z aplikacjami w finderze i kliknij na apke trzymając CTRL i wtedy z listy wybierz otwórz. (Trzeba tak tylko za pierwszym razem odpaleniem)

1 polubienie

Dzięki, zrobione:)

1 polubienie

Ja od dwóch lat lecę na standardowych ustawieniach. W pracy mam Windowsa, prywatnie korzystam z MBA i jedyna sytuacja w której zapominam się, to jak na służbowym Dellu chce skorzystać ze skrótu command + spacja. :slight_smile:

1 polubienie

PowerToys Run utility for Windows | Microsoft Learn :wink:

Cześć, jak na macu szybko przejrzeć i wywalić zdjęcia np z karty z aparatu? Chodzi mi o to jak robić pierwsze sito? Jak wyświetlać stosunkowo duże okienko z podglądem zdjęcia i jednocześnie to zdjęcie wywalić? Wiem, że spacja to podglad i jak zaznaczę wszystkie zdjęcia w katalogu to mam po spacji podgląd wszystkich ale nie moge ich z tego miejsca wywalić.

1 polubienie

Cmd + Backspace?

Cmd + Option + Backspace pomija kosz.

4 polubienia

ku*wa, TAK! dziekuję :smiley:

5 polubień

@pawelorzech @6ghost9 Panowie, jakiś czas temu wspominaliście w podcaście o aplikacji na Maca, w której możemy zdefiniować w jakiej przeglądarce otworzyć dany link. Będę dozgonnie wdzięczny za przypomnienie nazwy obu programów.

Ja korzystałem z Choosy, Orzeszek coś innego za free znalazł ale nie pamiętam nazwy. Natomiast jest spoko wątek i kilka propozycji tutaj:

https://www.reddit.com/r/macapps/comments/iv6v01/is_there_a_free_alternative_to_choosy_lets_you/

1 polubienie

Jedna z nich to chyba:

1 polubienie

Używam, działa

1 polubienie

Możecie polecić jakiś prosty program graficzny a la paint.net z możliwością pracy na warstwach?

Pixelmator

Dziś jest mój pierwszy dzień po jakichś 10 latach gdy siadłem do Maca.

Jeśli tak wygląda system, który “po prostu działa”… Nie chce mi się tego nawet komentować.

W każdym razie mam pytanie - czego używacie do schowka? Szukam czegoś podobnego z Windowsa jak win+v albo
https://extensions.gnome.org/extension/5278/pano/

Padło kilka nazw w wątku, ale nawet nie jestem pewny czy to co znajduje mi internet jest tym samym.

3 polubienia

Alfred power pack

1 polubienie

Raycast :slight_smile:

2 polubienia

Czekaj czekaj, zobaczysz jak oknami trzeba zarządzać! Ja się od roku nie mogę przyzwyczaić

2 polubienia

Oo, ponownie Raycast :slight_smile:

4 polubienia