Macbook dla człowieka o tłustych włosach

Siemano,
Poszukuję Macbooka do kucowania.
Mam w zamiarze naukę Swifta i poszukuję do tego narzędzia.
Chciałbym, aby był w miarę TANI (haha). Wiem, że Macbook Air (ten stary) wystarczy, bo teraz na nim pracuje (w zasadzie dopiero zaczynam), ale już widzę, że czasami musi dłużej pomyśleć.
Zatem poszukuję jakąś minimalną, ale też nie zagłodzoną konfigurację nowy Air czy już Pro?

1 polubienie

Nowy Pro ten najtanszy, ale dopakowany do 16GB i conajmniej 250GB SSD. Tylko to juz nie tanio…

4 polubienia

+1. Piec znaków.

2 polubienia

Nie chce mówić, że już na forum ten wątek był już poruszany :slight_smile: Zdecydowanie PRO jesli jest budżet. Jesli nie ma to nowy Air od biedy też się sprawdzi. Jestem jeszcze winien podsumowującego maila z mojego testu Aira, ale do początków wystarczy.

Z drugiej strony wszystko zależy od tego jak szybko wejdziesz w swifta i jak dobrze ogarniesz się, aby robić ambitniejsze rzeczy

Nowy Air 16gb/256gb będzie ok?

Tak. Ma trochę słabszy ekran (bez P3), brak touchbara (dla niektórych zaleta), słabsze głośniki oraz 2 rdzenie zamiast 4.

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. To zależy. Czasy kompilacji nie są specjalnie długie dla prostych projektów, ale uruchamianie symulatorów już potrafi trwać. W dodatku sama instalacja Xcode. Na nowoczesnym 4-rdzeniowym procesorze instalacja zajmuje mniej niż 30 minut. Na MB Air instalowałem ze 4 godziny.