Londyn - zwiedzanie

Ale w metrze nic nie widać :slight_smile:
Ja dorzucę od siebie jeszcze Harrods
Niby sklep, ale zrobił na mnie wrażenie. No i lubię chodzić i oglądać rzeczy które bym sobie kupił gdybym miał pieniądze :wink:

3 polubienia

Jeżeli chodzi o Londyn, to polecam oglądnąć pare filmów tego Pana. Bardzo treściwie Joolz Guides

1 polubienie

ja jestem fanem Hyde Parku (lubię tam biegać rano jak jestem w Londku) i zawsze biorę w pobliżu hotel - najczęściej koło metra Bayswater.

pewnie jest kolejka z Stansted do St. Pancracs, a stamtąd już meteor wszędzie cię zawiezie:)

1 polubienie

Obecnie lepiej wychodzi trójka (3) w każdym skkepie.

1 polubienie

Ja własnie staram się ogarnąć Londyn bo chcę zabrać mamę na wycieczkę urodzinową. Gdzie najlepiej znaleźć hotel w sensownej cenie, z dobrym dojazdem do centrum?

Jak byłem tam kilka lat temu pierwszy raz to zrobiłem taką trasę, jakieś 15km z buta, to było bez noclegu więc rano przyjazd do Londynu i wieczorkiem powrót, obeszliśmy wszystkie punkty, jakieś jedzenie, zdjęcia, bez muzeów itp.

Polecam też trochę na spontanie to zrobić tzn. jak zainteresuje Cię jakieś miejsce albo chcesz gdzieś odbić to to zrób po prostu :slight_smile: wszystko też zależy od tego czy chcesz odwiedzić miejsca ikoniczne, albo np. jakieś filmowo/serialowe, czy po prostu zobaczyć Londyn.

Co do metra to chyba właśnie najlepszą i najwygodniejszą opcją jest przykładanie karty na wejściu i wyjściu, nie bawisz się w żadne bilety :slight_smile:

z ekstra porad to:
• weź coś przeciwdeszczowego, ogólnie cebula, to UK, Londyn, tu pogody nie przewidzisz, raz grzeje a za chwile wieje, pada… miesiącem się nie sugeruj bo to nie ma nic do rzeczy :smiley: szkoda by było łazić przez kilka godzin po mieście i moknąć bez kurtki, a z drugiej strony jak się zrobi cieplej to też nie fajnie grzać się w zimowej kurtce :wink:
• uważaj na kieszonkowców, turystów tam masa, ogromne miasto, więc okazji dla nich multum, szkoda by było im coś zostawić i zabrać niemiłe wspomnienia
• co do kasy to jeśli masz zamiar wymienić coś w kantorze np. to nie przyjmuj banknotów £50, czasem robią problemy z przyjmowaniem, mało kiedy ale jednak, a jak jesteś na krótko to możesz się niepotrzebnie bujać z tym, tak samo nie bierz banknotów starych tych papierowych, teraz są polimery i też byś się z nimi niepotrzebnie bujał.

5 polubień

Dawno temu przy Bayswater były fajne i dość tanie hotele. Teraz niestety nie wiem (i sam chętnie się dowiem).

1 polubienie