Logitech ERGO vs zapalenie nadgarstka

Wiem, że to głupio brzmi (jak jakiś memix), ale mam chorą żonę. Luba pracuje w audycie, czyli w sezonie po min <nie mogę powiedzieć ile> godzin przy kompie non-stop. Dorobiła się ostatnio zapalenia nadgarstka - wiem, że można to leczyć (jesteśmy pod nadzorem lekarza), chciałbym jednak jakoś minimalizować straty związane z korzystaniem z kompa i myszki.

Pomyślałem, że kupię żonie coś z Logitecha: nowa klawiatura ERGO K860 + MX Vertical Mouse lub MX Trackball. Nie chce jednak w ciemno wydawać 800-1000 zł na coś, co jej nie przypasuje.

Macie może pomysł jak ogarnąć to na testy/wypożyczenie lub macie dobrych znajomych w Logitechu lub te sprzęty w domu? Chciałbym załatwić na tydzień-dwa do testów, potem odeślę. Wiem, że z klawiaturą będzie najgorzej, bo to nowa rzecz i do kupienia na chwile obecną oficjalnie tylko na stronie Logitech US ;/

Inne pomysły na poprawę komfortu nadgarstka z pracą przy kompie też przyjmę.

Kupienie przez internet i masz czas na zwrot? :smiley:

Myślałem też o tym. Boję się tylko, że jakiś sklep tego nie uzna, bo używane 3-5 dni

Uzna, tylko nie kupuj z jakichś małych sklepików :slight_smile:
Ja tak zrobiłem dwa razy kupując w Mediamarkt, nigdy nie miałem problemu ze zwrotem.

3 polubienia

A takie rozdzielone?


200$

To będzie wożone w samochodzie między spółkami. To musi wytrzymać dużo, min przejażdżke kropo-samochodzikiem. To nie może mieć kabla pomiędzy końcówkami ani kabla w ogóle (w sensie: tylko bezprzewodowe rozwiązania). No i Logitech 80$ taniej

1 polubienie

Ja kupiłem MX Vertical i mi pomogła na ból, ale nie miałem żadnej profesjonalnej diagnozy.

Mój kumpel z pracy też miał taki problem. Rozwiązał go trochę inaczej - zainstalował sobie appkę która mówi mu o tym, że musi podnieść ręce z klawiatury i myszy. Było to we w miarę krótkich interwałach, i z tego co pamiętam przyniosła efekt.

Sam zmagałem się z takim zapaleniem nadgarstka jak pracowałem na słuchawce i 8h klepałem na klawiaturze, współczuję żonie. Pamiętam, że nawet pompek nie mogłem robić :frowning: Stwierdzony miałem ganglion, wyskakiwała mi taka “kulka” na nadgarstku i ona coś tam uciskała. Byłem u ortopedy, chirurga i nic, ma Pan odpocząć = L4. Byłem na laserach, krioterapi, fizykoterapi i nic. Na jakiś czas pomagało zwolnienie z pracy (L4). Jak kolega wyżej mówi to ma sens, odpoczynek w ciągu pracy, masowanie okolicy nadgarstka. Koniec końców udałem się do fizjoterapeuty i okazało się, że jakieś tam kości są zastane i się nie przesuwają tak jak w drugiej ręce co powodowało ucisk, ból, a na końcu ponowne zapalenie i tak w koło macieju… Ćwiczenia w moim przypadku spowodowały, że nie mam już takich nawrotów jak kiedyś. Jak jesteś z okolic Katowic to Ci mogę przesłać namiary :slight_smile:
P.S A po dwóch latach zmieniłem robotę i mnie nic nie boli xD

2 polubienia

Może mały offtopic, ale też tak miałem z bólem pleców. Lekarze tylko tabletki przeciwbólowe przypisywali i mówili, że przejdzie samo. Inni, że już nie przejdzie i będzie boleć do końca życia. A dobry fizjoterapeuta przy pomocy odpowiednich ćwiczeń wyprowadził na prostą. Polecam spróbowanie tego rozwiązania.

3 polubienia

Ja miałem mocne pieczenie w lewej dłoni. Trackball MX Ergo pomógł jak ręką odjął. Polecam ale wymaga odrobiny przyzwyczajenia.

Wiem, że trochę minęło, ale mam trochę ogląd na temat i chyba mogę się wypowiedzieć
Taka klawiatura nie tyle poprawia ułożenie nadgarstków, co pozwala przyjąć bardziej naturalną pozycję plecom (przy zwykłej klawiaturze zawsze jesteśmy odrobinę chociaż skuleni)

2 polubienia