Logitech Anywhere 2S / MX Master 2S

Czy ktoś używa jednej z dwóch myszek z Maciem i ma problem z zacinającym się kursorem po BT? Jezu jak mnie to irytuje. Mam ochotę pizgnąć tę mysz o podłogę. Widziałem na reddircie, że to ponoć problem macOS, ale może jest jakiś człowiek żyjący, który nie ma issuesów?

Mam mx master amz, kursor zacina sie sporadycznie.

właśnie zamieniłem magic mouse na mx master 3 i też mam ten problem. Udało Ci się coś wymyślić w tej sprawie. Jest to na maxa wnerwiające.
Sprawdzę jeszcze w dłuższym użytkowaniu kiedy się to pojawia, może to wina tego, że jest podłączona do 2 komputerów… Jest to masakrycznie obniżające radość z używania myszki.

btw. Co w ustawieniach pod mac os robi włączenie “smooth scrolling” oraz “smart shift” nie widzę różnicy czy jest włączone czy nie.

Mnie udało się to wyeliminować na Catalinie po update Logi Options, natomiast nie do końca. Totalne rozwiązanie problemu natomiast przyniosła przesiadka z BT na dołączony dongle. Z racji tego, że używam tej myszki pod komputerem stacjonarnym to nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu. BT jest tylko do mobile’a i tam jest ok.

Reasumując. Na Catalinie oraz na najnowszym logi jest lepiej i to znacznie lepiej. Problem całkowicie ustępuje, co raczej jest zrozumiałe po przejściu na USB.

Co do smooth scroll’a to jest nieco płynniej widać to mocno na Chrome. Safari wygładza bardzo przewijanie tak czy inaczej. Smart shift nie wiem bo używam MX Anywhere 2S, a tam tej funkcji nie ma :slight_smile:

1 polubienie

podłączyłem dongle i różnica jest diametralna!
Ale…
Ja ją kupiłem z myślą o tym aby podłączyć do 2 komputerów - imac i laptop win10. I teraz jest problem bo laptop za to nie wykrywa myszki w ogóle. Można ją podłączyć tylko via dongle. A przełączać ręcznie dzynks z tyłu imaca za każdym razem jak sporadycznie chce coś zrobić na laptopie jest bez sensu…
Widzę jednak, że nie ma tu drogi na skróty. Połączenie via BT z imac daje tak złe rezultaty, że nie mogę zrezygnować z dongla… Mysza fajna ale znowu coś tu jest “nie po applowemu”.

Ile ja się razy na tym łapię! Chcę coś zmienić, przejść na rozwiązania firm 3 i czasem w takich szczególikach sens tych zamian jest conajmniej odbiegający od oczekiwań.

akurat to nie jest wina Logitecha tylko Apple :slight_smile:
Co do myszki to niemożliwe jest, aby BT nie działał pod W10. Musisz zobaczyć te ustawienia. U mnie jest tak, że na Maniaku od przedostatniej Cataliny jest ok, ale tak czy inaczej używam dongle’a.

Teraz mam jeszcze sparowanego MacBooka Pro oraz iPada i na wszystkich sprzętach jest ok, także zdecydowanie musisz pokombinować z tym W10. Ewentualnie w iMacu spróbuj jeszcze usunąć BT i dodać ponownie - to jest znany problem niestety.

dziwnie się to paruje via BT. Próbowałem teraz na MB i też nie wykrywał. Dopiero jak przełączyłem na 1 kanał (który jest zdefiniowany do dongla na imac) to dopiero mysz stała sie wykrywalna. I przełączyłem dopiero na docelowy kanał…
Tobie też przy parowaniu bez softu Logitecha wykrywa mysz jako klawiaturę i próbuje ją zidentyfikować?

nie. Parowanie jest proste. Trzymasz tak długo przycisk przełączania aż LED zacznie szybko mrugać. Następnie jest wykrywany normalnie po nazwie urządzenia. W moim wypadku to jest MX Anywhere 2S. Na każdym urządzeniu tak jest, gdzie paruję.
Czyli przełączasz na drugi kanał. Wciskasz przycisk i czekasz ze 3 sek. Zaczyna dioda mrugać. Idziesz do ustawień BT w urządzeniu i czekasz chwilę aż mysz zostanie wykryta.

no właśnie to tak niestety nie działa w moim przypadku. Ani ipad, ani MB, ani win10. Dopiero jak paruję na 1 to ją wykrywa. Mruganie na innych kanałach (takie samo jak na “1”) urządzenie jest nie wykrywalne… Albo coś z MX 3 jest nie tak albo z moim egzemplarzem.
Natomiast na MB po BT działa bardzo płynnie, nie mam problemów.
Może na imac jest kwestia jakiś zakłóceń przez klawiaturę BT, która leży tuż obok i stąd te problemy z lagami kursora.

I to wykrywanie sprzętu jako klawiatura chociaż nazwa przy parowaniu jest właściwa.

Tak powinno być

Od momentu przejscia na Cataline mam zero lagow, oczywiscie tez aktualizuje aplikacje od Logitecha. Caly czas jade na BT.

https://www.logitech.com/en-us/articles/mx-master-immersion-guide

tak, ja ogarniam te manuale :slight_smile: ale u mnie to po prostu nie działa… Widzę w takim razie chyba coś z moim egzemplarzem: problemy z parowaniem, wykrywany jako klawiatura, lagi.

Chyba zrobię jakiś factory reset myszy i zacznę od nowa…

no dobra, ale dioda świeci szybkim światłem prawda? Co wtedy się dzieje jak idziesz do ustawień bluetooth? Jak jest wykrywana? Bo jak nie świeci szybkim światłem to też się potrafi pojawić urządzenie w module Bluetooth, ale jak klikniesz connect to nic się nie zadzieje

dioda na kanale 2 miga szybkim światłem - menu BT nie pokazuje się nic (sprawdzone na MB, win10 i ipad). Tak samo na kanale 3. Dopiero jak ustawiam parowanie na kanale 1 (na tym kanale pierwotnie był ustawiony dongle podpięty do imac) w menu BT urządzenie jest wykrywane. Przełączam sobie wtedy na kanał 2 na myszce i klikam (via touchpad) parowanie. Mysz działa.

coś jest srogo zjebane, bo jak możesz parować na kanale 1 a działać na 2? Przecież to jest zupełnie co innego :slight_smile: Mysz jest tak jakby 3 urządzeniami w jednym. Każdy kanał == inne urządzenie

nie, jeszcze inaczej. Laptop ją WYKRYWA dopiero w momencie jak na myszce ustawię kanał 1. Jak pokazuje się w menu BT to zmieniam na myszce kanał na 2 i wtedy klikam parowanie. I paruje normalnie na wskazanym kanale. Ustawienie 1 na gryzoniu jest tylko po to aby pokazała się w menu urządzeń gotowych do sparowania.

Też coś mi mówi, że jest srogo!
Jak będę miał trochę więcej czasu to zrobię factory reset i sprawdzę czy coś się pozmienia.

nie no tak nie powinno być zdecydowanie. Zobacz czy jest jakiś update firmware’u. Swoją drogą ja nie wiem czy samą myszkę da się do factory reset jakoś przywrócić. No bo co tu jest do przywracania. Jak trzymasz przycisk parowania to za każdym razem kiedy zaczyna szybko mrugać to jest przecież przywracanie do ustawień fabrycznych bo wipe’ujesz połączenie.

no i jeszcze apropos wykrywania jako klawiatura

2 polubienia