Living that dongle life

Fstoppers - Why I hate Macbooks

Natknąłem się na takie wideo z kanału poświęconego fotografii. Serio są takie problemy w makowym świecie?

Jakiś czas temu panowie nagrali też kilka wideo o problemach z donglami:
https://www.youtube.com/watch?v=3nKrabhuzFc
https://www.youtube.com/watch?v=QZ8OQpHOL_Y
https://www.youtube.com/watch?v=ecNdCDtXsSc

Powiem Ci z mojego punktu widzenia. Jeden z moich zespołów odpowiada za utrzymanie końcówek Mac w naszej firmie. Macbookow ze złączami thunderbolt 3 mamy ok. 380. Używamy na co dzień oryginalnych adapterów jak i zamienników. Najpopularniejsze to
https://ispot.pl/wideo/innergie-magicable-grey-adapter-usb-c-na-hdmi-usb-30,id-77012
. Takich mamy ok. 300 i dosłownie 2 były uwalone przy wyjęciu z pudełka, a sami userzy uszkodzili z 10 sztuk. Jednak dla użytkowników wymagających wielu portów polecamy https://www.dell.com/support/article/pl-pl/sln308795/obsługa-stacji-dokującej-dell-universal-dock-d6000-i-rozwiązywanie-problemów?lang=pl
Po instalacji sterowników DisplayLink obsługują do 3 monitorów zewnętrznych.
Osobiście nie narzekam, w domu używam oryginalnego adaptera TB3 na TB2 aby podłączyć stary thunderbolt display i działa mi wszystko włącznie z portami usb i ethernet z monitora.
W jednym z wątków przedstawiałem jak wygląda mój pakiet wyjazdowy z donglami.

Odpowiadając na pytanie, są problemy oczywiście, jednak widzę, że więcej problemów mieliśmy z kompami do 2015 roku. Tam co chwila sypało się hdmi lub tb2.

Poza tym jak widziałem na jednym z filmów kombinację TB3->DP->HDMI to jestem pewien, że na Windowsie też by to nie zadziałało :joy:

1 polubienie

znaleźć przejściówkę DP->HDMI która działa dla >1080p to nie jest prosta sprawa, szczególnie za rozsądne pieniądze.

Zgadza się. Tak samo z kablami DP->HDMI.

A co do tych filmów to znalazło się kilku gości, którym trafił się uszkodzony towar. Prywatnie nie wyobrażam sobie wyjazdu na zlecenie i nie testowanie wcześniej jakiegokolwiek sprzętu…

A wystarczyło by wyposażyć komputer w prosta rzecz - gniazdo HDMI. Ale nie, bo po co :wink:

A wystarczyło wyposażyć monitor w thunderbolt, identyczny argument

A niektórzy mają w nosie, że nie mogą podpiąć drugiego monitora, bo nie potrzebują

1 polubienie

Poszedłbym dalej. Routery i switche z Thunderboltem, karty pamięci z Thunderboltem, telewizory z Thunderboltem.

Thunderbolty z thunderboltem

6 polubień

A tak na serio. Naprawdę sobie cenię, że wychodzac z biura (kiedy już naprawdę muszę się tam pojawić) odpinam jeden kabel, który w ciągu dnia zasila kompa (tylko 63W), wyświetla sygnał na trzech monitorach i robi lokalny backup TM i CCC na dwóch dyskach oraz podpina ethernet. W domu odpinam dwa, monitor z Ethernetem plus adapter z zasilaniem i drugim monitorem.

Kiedy posiadałem MBP15 z 2015 za każdym razem musiałem się bawić z pierdylionem kabli.

Teraz jak widzę kiedy małżonka korzysta z MBP13 z 2015 to jestem w szoku jak tak można :joy:

2 polubienia

Mam to samo, jeden kabel między biurem a domem który mi załatwia wszystko to naprawdę piękna sprawa :slight_smile:

Dzień dobry :smiley:
Udało mi się w końcu upolować MBA z M1 i 16GB RAM i przed dostawą chcę się przygotować na dongle life. Robię research i chciałem podpytać Was, bo wiem że Macbookowa rodzina tu silna.

Potrzebuję dongli/a z:

  • co najmniej jednym USB-A
  • wyjściem USB-C
  • gniazdem HDMI
  • czytnikiem kart SD
    Wiem, że są 2 dongle prosto od Apple, które załatwiają wszystkie te potrzeby, ale zastanawiałem się czy macie do polecenia jakieś third-party opcje z niższej cenie (zestaw od Apple w detalu wyniósłby 550PLN brutto) ale z zachowaniem odpowiedniej jakości?

i-tec powinien coś mieć, co spełni wszystkie twoje wymagania, ale to już musisz sam sobie dobrać, bo tego jest w opór

1 polubienie

A ktos cos konkretnego co sam uzywa i moze z czystym sumieniem polecic?

jeszcze nie, będę kupował dopiero w marcu stację dokującą od nich, ale z tego co znalazłem w necie to całkiem całkiem mają jakościowo wykonane rzeczy

1 polubienie

Nie polecę Ci dokładnie którejś ale kilka osób w moim otoczeniu (w tym także ja) posiada dongle i stacje dokujące z Baseusa i jakość jest tip top.

A będziesz korzystał z dongli na biurku, czy na kolanach? W tym drugim przypadku wszelkie rozwiazania na kabelkach są upierdliwe i najlepsze są takie wpinane na sztywno. O takiego typu Type-C USB-C Hub Adapter Dual USB 3.0 Port Thunderbolt 3 For MacBook Pro - White - Ceneo.pl

Ja mam od greencella, prawie rok i działa doskonale, mój akurat nie ma slotu na SD, ale mają kilka innych modeli.

Pytanie za 100 pkt… Docelowo chce mieć podłączone dwa monitory 4k do mojego MBP M1. Czy lepiej iść w thunderbolt dock, czy usb-c dongle w zupełności wystarczy?

W sumie to bardzo chciałbym mieć podłączony jeden kabel do laptopa i chyba tym samym odpowiedziałem sobie na swoje pytanie :upside_down_face:

Z tego co czytałem, to MB nie obsługuje 2 monitorów przez samo usb-c

2 polubienia

Odkopię temat, jako że jestem absolutnie pogubiony przy wybieraniu dongle/huba.

Mam sobie laptopa ze złączem USB 3.2 Gen 2 Type-C obsługującym Display Port 1.4 i Power Delivery do 65W. Nie jest to Thunderbolt, ponieważ laptop ma procek od AMD. Chciałbym łączyć tego laptopa ze wszystkimi potrzebnymi mi podzespołami jednym kabelkiem. Potrzebuję pass through 65W, obsługi monitora 4K60(najlepiej przez HDMI 2.0), i kilku portów USB. Czy bez Thunderbolta jest to w ogóle możliwe? Większoć hubów z Power Delivery obsługuje 4K30, co mnie w ogóle nie zadowala.
Pomożecie odnaleźć mi się w tych standardach usb i hubach kosztujących od 150 do 1500 zł?