Licencja Windows 10

Zrobiłem tak… wpisałem Windows 10 professional cena w google i wyskoczyły mi sklepy. Wybrałem jakiś z relatywnie dobrą opinią Soft360.pl, kupiłem klucz za 260 PLN.

Kupiłem dostałem fakturę, dostałem klucz, aktywowałem i jest cacy, ale… z ciekawości zobaczyłem po ile to samo jest na stronie Microsoftu i widzę, żę to jest jakaś masakra - koszt to jest >1000 pln.

Pytanie teraz czy to co kupiłem to jakiś scam? whatta fuck? Normalnie windows się aktywował, a ja mam fv

Była już dyskusja na podobny temat i ogólny wniosek jest taki, że wszystko co mocno tańsze od oferty M$ to nieco szara strefa mimo tego że wystawiają fakturę.

Kupiłeś kod regenerowany. Prawdopodobnie licencja należała do jakiegoś korpo, które pozbyło się kompów i sprzedało z licencjami, potem dana firma takie kody odkupuje i te są do ponownego użytku. Wiem, że istnieje oocja w ogole wymiany klucza na nowy. Caly opis operacji zresztą powinien byc na stronie z której kupujesz.

Było to opisane na forum. Jak OEM, to masz pirata. Jak BOX to musisz mieć udokumentowane, że jest już nieużywany na poprzednim komputerze (prawie nikt tego nie robi, wtedy to też pirat).

Tutaj rozpisane w miarę sensownie.
Ale generalnie tak jak pisał @Pacimierz. Poza tym mi się wydaje że to nie jest zgodne z licencjami MS.

Więc generalnie mogłeś kupić ten klucz za 10 pln na allegro i wyszło by na to samo.

Kupiłem to w sklepie licencjonowanym przez Microsoft i takie kwiatki? Coś z tym powinienem teraz robić? Człowiek chce legalnie, a tu jakieś przekręty…

@luke-g nic nie rób to jest OEM - MS zmienił zasady gry jakoś w 2k18 odnośnie oemów i zostały w w10 uwolnione. to jest legalne i koniec kropka.
na przyszłość jak będziesz chciał kupować licencje win i office to bierz subskrypcje - M365 tam masz boundla wszystkiego.

W M365 jest od razu licencja Windows 10?! Dobrze wiedzieć!

1 polubienie