Laptop z Win do 1500 zł

Musisz bardzo nie lubić tego znajomego…

1 polubienie

do standardowej pracy na pewno 8GB na Windowsie wystarczy, ale właśnie mam zerowe doświadczenie/wiedze z plikami autocada. On faktycznie dostanie kopa na 16GB?

nie wiem czy to ci pasuje (np CPU), po rejestracji na forum bedziesz mial dostep do watku: Forum użytkowników systemów Minolta KonicaMinolta SonyAlfa
a w nim:
HP EliteBook 820 G3
i7-6600U
16GB Ram
512 SSD
Matryca 1366x768 HD TN

  • Stan bardzo dobry, niewielkie ślady użytkowania 1800zł
  • Stan bardo dobry- rysa na klapie, niewielkie ślady użytkowania 1750zł

Gosc sprzedaje takie laptopy od lat, mam od niego taki tanszy, ale pandemia wymiotla te tansze modele.

1 polubienie

SOLEKOM z Allegro. Po tym jak ja kupiłem laptopa, mój szef kupił chyba ze trzy dla dzieciaków/do domu. Wszystko chodzi bez zarzutu.

1 polubienie

do w miarę komfortowej pracy (a taka powinna być praca) na pewno 8 GB na Windowsie NIE wystarczy.

1 polubienie

8GB w dzisiejszych czasach to nie wystarcza do oglądania netflixa.
A odpal na tym excela (zdarza się nawet zwykłym ludziom), albo chrome z kilkoma zakładkami i o czymkolwiek zbliżonym do komfortu pracy zapomnij.
Chciałem zauważyć, że 2011 minął dawno temu.

W jakim Wy świecie żyjecie… Mam 8 GB ramu w kompie z i3 z kilkoma oknami Edge, kilkoma instancjami VS Code i narzędziami do zarządzania bazą danych, czy dokumentami z Word i Excela. I żyje mi się całkiem komfortowo, razem z oglądaniem filmików na YT. Nie twierdzę, że jest to dobra figuracja do AutoCADa, lecz gadanie w stylu

czy

to raczej kwestia źle zoptymalizowanego środowiska pracy, a nie RAMu czy systemu operacyjnego. Serio - co Wy robicie, że Wam to muli?

Chciałem też zaznaczyć, że miałem Mac Mini z 2012 roku z 8 GB ramu i dyskiem SSD, który ciął się gorzej niż Emo w szkole. Dlaczego? Bo przesadziłem z dodatkami do niego.

2 polubienia

Przeglądarka, outlook, slack, zoom, telegram - same podstawy miałem na kompie odpalone kiedy miałem służbowego na windzie w oczekiwaniu na Macbook Pro i miałem tam 16GB ram i ciągle go brakowało.
Sam chrome potrafił wciągnąć nosem 8GB :smiley:

Dziękuję. Na pewno tam zajrzę. Tylko trochę mnie niepokoi ta matryca. Ale źródło sprawdzonych laptopów jest bardzo cenne.

Dziękuję - sprawdzę na pewno.

Polecam Ci Amso - rodzinny informatyk zaopatruje tam rodzinę i swoich klientów, nie słyszałem niezadowolonych głosów :wink:

1 polubienie

16GB mało? Ja tu mając 24 rozważam upgrade do 48 (ale kości 32 są zabójczo drogie)

Ja w robocie dostałem jakiegoś nowego bieda Della z 8GB i w sumie działa.
Mam odpalone BricsCAD, Outlooka, kilka(naście) okien Excela, Chrome ze 30 zakładek, kilkanaście PDFów. W innej robocie miałem 16GB i bardziej dopakowany komp, pracowało się lepiej, ale to nie jest tak że tutaj mam ochotę wywalić kompa przez okna.

Ze sprzedawców na Allegro polecam użytkownika “Okoliczny”.

2 polubienia

Dziękuję.

ja na codzień nie pracuję ani na win ani na 8 GB ramu. Jedyna maszyna, o takiej konfiguracji to lenovo, które leży zamknięte i robi za pseudo serwer drukarki bo mac mi ładnie nie obsłuży drukarki termicznej.

I stąd może moje podejście. Czasem muszę się zderzyć z takim sprzętem to wszystko jest wolne, trzeba czekać na narzędzie. 4-5h pracy dziennie generuje dodatkową godzinę przez nie zoptymalizowany sprzęt.

To jest jak ze “stary ale działa”. I OK. Ale przesiądziesz się na porządne narzędzie i już nie chcesz się cofać. A umówmy się - dodatkowe 8 GB ram do laptopa z win kosztuje mniej niż kg dobrej wołowiny…

Nie przeczę, że przejście ze słabszego sprzętu na lepszy jest zauważalne. Jak się przyzwyczaisz do wydajniejszej maszyny to ciężko wrócić do słabszej.

Aczkolwiek jak siedzimy w ciasnym budżecie to nie zawsze warto cisnąć w więcej RAMu zaniedbując procek czy dysk.

Ciężko Ci odmówić logiki, szczególnie ze w znacznej większości akurat RAM można najłatwiej rozbudować.