Ładowarka indukcyjna

Kupiłem polecaną niedawno tutaj ładowarkę Xiaomi indukcyjną i oh boy jaki to szrot jest. Ma tak głośny wiatrak, że idzie się zabić. Sprzęt dla mega masochistów.

2 polubienia

W ogóle nie odczuwam tego. “u mnie działa”. :wink: Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

1 polubienie

używasz tego Ankera? używam go na szafce nocnej, idąc spać odkładam go byle jak i zawsze rano jest naładowany :slight_smile:
https://amzn.to/2YVx4AF

2 polubienia

Używam leżącego.

Nigdy mi się nie zdażyło odłożyć telefonu tak, żeby się nie ładował.

Polecam z firmy Bestand

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07JMWCMQ7/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o07_s00?ie=UTF8&psc=1

1 polubienie
2 polubienia

Podepnę się pod temat, czy ktoś korzystał z Baseus Wireless Charger power bank 10000 mAh. Jak się chwalą:

bezprzewodowa ładowarka Qi 15W USB Type-C PD oraz Quick Charge 3.0

Dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie z 3 powodów.

  1. Ładowarki używałbym w trybie pionowym podczas pracy przy komputerze, z telefonem z always on display
  2. Podobnie przy łóżku - chodzi o to, abym w nocy widział godzinę, a rano powiadomienia. Więc nie musiałbym kupować drugiej ładowarki, tylko wtedy jechał na powerbanku
  3. I tak chodzę z powerbankiem wielkości telefonu (slim), więc ta ładowarka by mi go zastąpiła.

Jeśli dobrze rozumiem, każda ładowarka oznaczona Qi obsłuży mojego Galaxy S10, czy to Quick Charge 3.0 także?

Nie znam tego Baesusa. Ale mam Transcenda i powerbank bezprzewodowy w tym wydaniu jest bez sensu- nie wystarczy tylko odłożyć na niego telefonu, trzeba jeszcze na PB wcisnąć przycisk żeby włączyć ładowanie indukcyjne. Jak podniosę telefon to po kilku sekundach ładowanie się wyłącza. Pewnie po to, żeby oszczędzać aku w powerbanku. Ale funkcjonalnie to bez sensu.

1 polubienie

Pewnie czujniki zbliżeniowe albo ciężaru rozwiązałby problem. Ewentualnie być może aktywowanie się cewek np. raz na 30 sekund na moment, aby sprawdzić, czy urządzenie nie zostało odłożone, chociaż nie wiem, czy to byłoby bezpieczne, gdybyś miał powerbank w kieszeni np. z kluczami.

W każdym razie w tym modelu także widzę przycisk, więc pewnie będzie podobnie w trybie powerbanku. Na szczęście przycisk jest u góry, a ja będę korzystał z powerbanku zapewne głównie w pozycji pionowej, więc może nie będzie to takim utrudnieniem.

Urządzenie już zamówiłem, zobaczymy.

1 polubienie

Powierzchnia tej ładowarki wydaje się być śliska, czy telefon się na niej nie ślizga?

Nie na środku są gumki.

1 polubienie

Ładowarka Samsunga, nawet ta szybka, nie ma wentylatora. Po co jest w tych Xiaomi?

1 polubienie

No i mam ją też u siebie. :wink:

5 polubień

Powiem Wam, że ostatnio była promka na to w X-Komie i się zastanawiałem czy nie wziąć bo z estetycznego i praktycznego punktu widzenia jest świetnie:

Nie znam się na tych mocach i szybkości ładowania bo nie używam tej technologii więc możliwe, że wkleiłem jakieś najgorsze gówno. Ale ładne.

Właśnie stałem przed wyborem ładowarki i zrobiłem taki zakup:

https://allegro.pl/oferta/baseus-rib-ladowarka-indukcyjna-qi-stojaca-15w-1m-9033496281?snapshot=MjAyMC0wNy0wOFQwOTowNDo1Ni44MzVaO2J1eWVyOzZkODJiMmQ4NGQ5ZGM1YTU2YzEyOTNjMWM5M2U1YjhhNjE3M2NjZGJkMmEyYzhiMzNhYmRmMDNhZjg4ZTY3Mjc%3D

Chciałem czegoś co mi naładuje telefon w wersji stojącej, bo teraz jest to SUPER MĘCZĄCE jak przychodzę do biura (czyt. innego pokoju w domu, gdzie jest biurko i komputer) i chcę naładować telefon, to wychodzi kabel z biurka i muszę do niego podłączyć telefon. No po prostu jak w XVI wieku.

4 polubienia

Samsung tez ma stojące z quick charge. Jeśli używasz etui to bywają problemy. No i rozmiar telefonu też może być problemem. Telefony są coraz większe i starsze modele ładowarek moja być po prostu za małe. Leżące ładowarki nie mają takiego problemy.

  1. Można tutaj wyciągnąć ją ze stojaka i zrobić z niej ładowarkę leżącą,
  2. Samsungowe jest wolniejsze (9W)
  3. Używam bardzo cienkiego etui (albo wcale)

Rozważałem właśnie to Samsunga:
https://allegro.pl/oferta/samsung-oryginalna-ladowarka-bezprzewodowa-samsung-8089012826

1 polubienie

MAM

jakby co to mam właśnie tą i nie mogę nic złego powiedzieć. Działa i nigdy się nie zastanawiałem nad zmianą. Ładnie wygląda i ma opcje poziomą i trochę w pionie (na tym mi zależało). Nie mam porównania bo innej nigdy nie miałem :slight_smile:

Ja kupiłem taką, bo nie ma zintegrowanego przewodu.

1 polubienie