Kultowe soundtracki z gier oraz horrory

Lubisz się bać podczas grania? Wojtek kocha horrory, Paweł gra, choć bać się boi. Silent Hill, F.E.A.R, Until Dawn i inne strachy zdominują pierwszy segment (5:38). W drugiej części… śpiewamy swoje ulubione soundtracki z gier (46:27). Pojawią się Wiedźmin, Tony Hawk, GTA: Vice City i V, Journey, Hotline Miami, Metal Gear lub Halo. Zainspirujemy Was do posłuchania tych nutek, słowo!

Naszej gierkowej playlisty na Spotify możesz posłuchać tutaj: Spotify

Jeśli podoba Ci się ten podcast, zasubskrybuj go w swojej aplikacji i daj 5 gwiazdek tutaj: ‎Nagrany Podcast on Apple Podcasts. To naprawdę pomaga!

Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco ze wszystkimi odcinkami i nowinkami: Nagrany Newsletter by Nagrany Podcast Napisz do nas na kontakt@nagrany.pl. Zapraszamy do dyskusji o odcinkach na forum: Nagrany Podcast - YesWas | Forum

Odcinek w rozdziałach: 0:00 Intro (segmenty i cukinie) 5:38 Horrory 46:27 Soundtracki/OST 1:36:16 Outro

1 polubienie

Wygląda na bardzo ciekawy odcinek! Aż nie umiem się doczekać, żeby przesłuchać :smiley:

1 polubienie

Czekam na głosy, które wykonanie piosenki najbardziej przypadło Wam do gustu.
(#teamOrzech, #teamWieman, #teamKotarski)

2 polubienia

Och kurcze… nie słuchałem jeszcze ale jako soundtrack z gry - juz mam w głowie motyw przewodni warcraft 2 i diablo 1 i brzęczącą gitarę w Tristam (Tristram theme). :smiley:

1 polubienie

Pierwsze co mi przychodzi do głowy jak czytam “Kultowe soundtracki z gier…”

1 polubienie

Aha, dla osób na Apple Music playlista jest tutaj:

3 polubienia

Ja z kolei od razu pomyślałam sobie o soundtrackach z NFS Underground 2 i Flatout 2 :smiley: rockowe brzmienia we Flatout idealnie zgrywały się z wszelkimi zderzeniami i demolkami, dodawało to jakiejś takiej dynamiki :slight_smile:

3 polubienia

No kurcze odsłuchanie w drodze z pracy. Stałem w ch… korku a morda mi się cieszyła że laska w samochodzie obok dziwiła się co mi tak wesoło :smiley::smiley::smiley::+1:t2: Zrobiliście mi powrót do domu. Dzięki!!! Myślę że Orzech fajnie zauważył że dzięki muzyce zachowujemy emocje i wspomnienia z danej chwili która była ważna w życiu każdego z nas. Dzięki Panowie!

4 polubienia

Ja jestem wielkiem fanem scieżek dźwiękowych, wiec wiekszość tego co jest na moich playlistach to właśnie to. Z moich ulubienców na 100% muszę polecić wszystko czego dotyka Darren Korb, czyli gry najlepszego studia indie (sorry Orzech) - Supergiant Games. Gość ma na koncie scieżkę do Bastiona, Pyre, Transistora i wspomnianego w odcinku Hadesa (przy okazji gram od 1szego dnia early accesu, dalej gram mimo ponad 100 godzin na liczniku). Każdy jeden soundtrack inny, kazdy świetny.

Nie byłbym też sobą, gdybym nie polecił ścieżki dźwiękowej do najlepszej z gier czyli Hollow Knight. Każdy utwór jest świetny, każdy świetnie pasuje do lokacji, do której jest przypisany, więc słuchany po graniu w grę wali po czaszce wspomnieniami tak, że głowa mała. Znaczek jakości. :wink:

3 polubienia

Super odcinek. Hades od soboty opanował moje życie, niedawno skończyłem RE VII, a od 2-3 miesięcy słucham głównie soundtracków z gier, więc trafiliście w me gusta :slight_smile:

Wrzucę moje TOP2 najlepszych kawałków z gier ostatnich lat:

1 polubienie

Już miałem się burzyć, ale @pawelorzech dowiózł pod koniec z Life Is Strange. Uwielbiam.

A co do Vice City, to się nie znacie nic, a nic. Tylko Emotion 98.3 i Fernando Martinez.

7 polubień

Far Cry 3 - Make it burn @pawelorzech doceni :innocent:

2 polubienia

Ej, wiedziałem, że wszyscy będą mówić o soundtrackach, a nie o horrorach!

1 polubienie

Są takie OST, do których wracam ciągle. Niestety nie mogę udostępnić całego folderu.


Ale @pawelorzech pomylenia Underground 1 z Underground 2 to ja Ci nie wybacze :smiley:

3 polubienia

Z GTA V najbardziej muzycznie utkwiła mi w pamięci moment kiedy płaczący Trevor zwracał Patricie Madrazo mężowi, a w tle leciało “If you leave me now” zespołu Chicago

Dla tych co grali to chodzi o ten moment:

Dla tych co nie chcą spojlera to chodziło mi o tą piosenkę:

1 polubienie

Ja niestety nie mam za dużo do powiedzenia o horrorach. Nie lubię się bać. Dopiero od niedawna wchodzę w straszne filmy. No dobra w filmy to już wchodzę balls deep, nie ma co się kryć, widziałem wszystko co straszne w ostatnich latach, ale do gier dalej mam respekt. Ale mam też zamiar to zmienić, głównie napalm się jak dziki na nowego residenta.

Btw tak w sumie mówię, że nie gram w straszne gry a death stranding wciągnąłem :wink:

A że strasznych wspomnień, to powiem tylko, że jak się ma 9lat trudno zasnąć po długich seriach w dooma czy heretica. Jak pierwszy raz wpadłem na Cyberdemona, to spało się mi bardzo źle :slightly_smiling_face:

1 polubienie

Ja niesamowicie szanuję za muzykę League of Legends, nie grałam już ładnych kilka lat, ale nadal jak na spotify pokazują mi się nowe piosenki z LoLa to lecę słuchać, najczęściej w zapętleniu :smiling_face_with_three_hearts:
A co do horrorów to też mam tak że mogę oglądać, mogę oglądać jak inni grają, ale sama grać nie mogę bo za bardzo się stresuję i też stresuje mnie umieranie w grach. Zawsze kiedy grałam z tatą w Tomb Raider za dzieciaka to uciekałam w ryzykownych momentach do drugiego pokoju, żeby tata sam umierał Larą :laughing:

1 polubienie

Zagrałem w demo Resident Evil 2 i wiem ze wytrzymam. A gra zapowiada się dobrze, ma dobre recenzje, wiec tez mam na liście.

1 polubienie

Dokonałbym fuzji obu tematów bo dla mnie jednym z najlepszych soundtracków z gier, choć sam w grę nie grałem to brat mi dużo o niej opowiadał, jest Silent Hill 2 od Akiry Yamaoki. Jaki dobry to jest soundtrack to ja nie mam pytań.

A co do Vice City, to tylko V-Rock \m/ Od niej zaczęło się moje muzyczne życie.

Jak mowa o soundtrackach to o 20:00 start koncertu na Game Music Festival we Wrocławiu.

“Podczas Festiwalu fani będą mogli usłyszeć muzykę z gier takich jak: Baldur’s Gate III, Divinity: Original Sin II, Transistor, Hades, Pyre oraz Bastion.”

1 polubienie