📚 Książki [B⊙⊙bs]

Skorzystałem, podaję dalej :slight_smile:

https://literal.club/invite/BW8I4MT

Jest aplikacja:

2 polubienia

Dzięki temu, że odkopałem mojego starego Kindle’a to właśnie uprawiam binge reading. Podczas urlopu zarywałem noce i czułem się o jakieś kilkanaście lat młodszy. Mam nadzieję, że w tym przypadku nie skończy się jak w tamtym przypadku i poznam zakończenie.

Zgaduj zagdula o jaki serial chodzi? :wink:

3 polubienia

czytaj czytaj @wegner jest zajebisty, a później f.w.kres i cykl szerer

2 polubienia

Ostatnie tygodnie to wyrobienie normy 10k% jeśli chodzi o czytanie, ale nie wszystkie są godne polecenia

Sun Tzu - Sztuka wojny. Bardzo ciężka, ja przynajmniej muszę czytać każdy rozdział kilkukrotnie by rzeczywiście przyswoić, jednak przydała mi się bardzo gdy robiłem karierę w klubach Go GO jako manager. Uważam, że jest niezdbędna do przepychanek we wszelkich korpo

Nietzsche - Tako rzecze Zaratustra. Zdecydowanie najlepsze książka o filozofii życia jaką przeczytałem, a przerobiłem PLatona, Sokratesa, Kantego czy nawet Tomasza z Akwinu. Zdecydowanie jego najlepsza książka, która wnosi wiele do światopoglądu

Murray Rotthbard - Egalitaryzm jako bunt przeciw ludzkiej naturze
Pozycja traktująca o otaczającej nas rzeczywistości, absurdach oraz ich źródłach - pomimo sporego czasu jaki upłynął od publikacji, wciąż BARDZO aktualna

Song HongBing - Wojna o pieniądz. Wiele rzeczy można znać już z siecie z grubsza, jednak warto uzupełnić wiedzę o konkretne dane, aniżeli liznąć tematu jedynie pobieżnie. Bardzo przyjemnie napisana

Robic Dreeke - Jak czytać ludzi. Narazie jestem w połowie i jako lektura BARDZO przyjemne, do zjedzenia w dwa wieczory. Natomiast nie mogę jeszcze wypowiedzieć się co do skuteczności zawartej tam wiedzy oraz treningów

Ostatnio skończyłem:

Krótka recenzja:

Jest wiele książek opisujących kulisy powstawania serialu, jednak niewiele z nich jest pisanych z perspektywy faktycznych twórców. Daje nam to unikalną okazję do przyjrzenia się jak powstawał jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich dziesięcioleci.

Pozycja została napisana 8 lat po zakończeniu ostatniego sezonu The Office. Ma ona formę wywiadów przeprowadzonych z aktorami i twórcami(producenci, scenarzyści, reżyserzy, kamerzyści i inni).

Książka porusza wątki takie jak:

  • Dlaczego pierwszy sezon miał tylko 6 odcinków?
  • Dlaczego postać Michaela Scotta została tak zmieniona po pierwszym sezonie?
  • Jak rozwój platform streamingowych jednocześnie zabił i spopularyzował serial?
  • Które sceny był improwizowane czy które sceny zostały wycięte?
  • Dlaczego Billie Eilish obejrzała serial 14 razy
  • Daje okazję poznać alternatywne zakończenia wielu wątków

Niewątpliwym atutem jest to iż książka ma “dużo mięsa”. Nie jest to typowy “cash grab” byłych aktorów i twórców mających nadzieję zarobić kilka dodatkowych dolarów na zanikającej popularności.

Polecam dla każdego fana serialu

3 polubienia

Bardzo polecam

10 polubień

Mam na mojej liście. Przeczytałem już Marsjanina i Artemis. Też je polecam, chociaż IMO Marsjanin lepszy.

2 polubienia

Project Hail Mary podobał mi się bardziej niż Marsjanin. Rzucaj wszystko i czytaj :slightly_smiling_face:

5 polubień

to już wiem co będę czytał podczas urlopu. :slight_smile:

Gorąco polecam serie Expanse, aktualnie kończę drugi tom. Czasem włączę sobie jakiś klip na YT, żeby zobrazować sobie jakiś statek lub stację. I sądząc po realizacji, boję się o jakość serialu nie tylko pod względem wizualnym.
Bohaterowie, intryga, relacje, struktura całości top. Dawno nie czytałem nic z takimi wypiekami na twarzy.
Przebudzenie Lewiatana - James S.A. Corey | Książka w Lubimyczytac.pl - Opinie, oceny, ceny?

2 polubienia

Mam z tym ten sam problem co z fundacją - próbowałem i się odbiłem. Nudne jak flaki z olejem.

Od siebie polecam dobre SF(Space Opera czyli głównie statki i podbijanie kosmosu) które aktualnie czytam:

  • Honorverse , pierwszy tom Placówka Basilisk. Świetny główny bohater(kobieta), marynarka wojenna, bitwy w kosmosie i miedzyplanetarna polityka.
  • Pola dawno zapomnianych bitew - Łatwo być bogiem. Tutaj podobnie, marynarka wojenna , bitwy, polityka. Jednak główna osią fabuły jest pierwszy kontakt z obcymi (polecam audiobooki)
2 polubienia

To jak mówimy o takich klimatach to

Albo jeśli coś rodzimego

A trochę mniej opera, bardziej sci fi to polecam mocno

Wszystko cykle.

A jak ktoś lubi litrpg to jest super seria

2 polubienia

nowe tłumaczenie Chandlera:)

Właśnie odkryłem Prime Reading. Dobry deal, jeśli ktoś płaci za Prime.

Tylko nie wiem czy działa w Polsce.

1 polubienie

Niestety z prime amazon.pl nie działa (albo ja nie umiem w Amazona :wink: )

Ale też nie wszystko. Jeśli masz prime to masz dostęp do wybranych pozycji, dopiero jak dopłacisz to masz więcej. Czyli tak samo jak z muzyką - dopiero wersję unlimited są fajne, a te są dodatkowo płatne

1k pozycji, z których można naraz mieć „wypożyczonych” 10, na razie w zupełności mi wystarczy :slightly_smiling_face: Tym bardziej, że lista jest cały czas odświeżana.

Prime Reading contains roughly 3,000 Kindle e-books, digital magazines, comic books and audiobooks. Kindle Unlimited, on the other hand, boasts over 2 million titles, which results in a much broader range of content ranging from self-published titles to popular literary fiction.

Mnie denerwuje to, że jak jest kilka tomów to w prime najczęściej jest pierwszy. A potem płać osobno za książki albo przejdź na unlimited ¯_(ツ)_/¯