📖 Książki [books]

Miejsce do dzielenia się książkami wartymi przeczytania albo tymi, które aktualnie czytamy (w każdej formie). Zachęcam też do dzielenia się promkami na książki.

2lajki

Mój profil na Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/92909710-pomodoru

Niestety nie chce mi się prowadzić Good Reads ani nic w ten deseń, ale aktualnie męczę “American Gods

2lajki

Klasyk, co prawda dzisiaj nie straszy tak jak 100 lat temu, ale jak czytasz na balkonie o 2 w nocy to klimat jak i groza jest

2lajki

U mnie 6. część serii o Chylce od Remigiusza Mroza. Chyba Wojtek polecał w którymś odcinku podcastu też.

2lajki

Nadal, od 2,5 miesięcy czytam Sapiens. Jest świetna, ale tak ostatnio wcisnęły mnie podcasty, że jestem mocno do tyłu i powinienem już dawno ją przeczytać.

1lajk

Czytam ten tomik, bardzo fajna lektura, nie podoba mi się tylko format, jednak trochę za duże. Szkoda, że nie wydali ebooka.

W tym klimacie są niektóre sesje Michała Bańki (Baniak Baniaka) - podcast rekomendowałem tutaj:

… ale też ma kanał na Youtube:

3lajki

Jest taki podcast, który czyta książki/opowiadania w tym stylu. Tchnienie grozy

Tak, my co prawda słuchaliśmy, ale bardzo przyjemna. :slight_smile:

1lajk

Mam pytanie do książkowych o jedną książkę. O tę, po której dużo rzeczy się zmieniło. Taką, przez którą dzielicie życie na przed przeczytaniem tej książki i po jej przeczytaniu. Co to by było?

Bastion Stephena Kinga w 1999, czyli grubo po jej wydaniu. Czas Millennium, creepy… plus to była moja pierwsza książka w życiu przeczytana po angielsku w całości bo nie było wydania PL :slightly_frowning_face:

1lajk

Młody wtedy byłem, ale Ucieczka od wolności Fromma.

1lajk

Harry Potter. Po łyknęciu całej serii w wieku 8 lat w jakiś tydzień zacząłem czytać książki.

3lajki

Trylogia Dartha Bane, to ona zmieniła moje podejście do czytania i do marki Star Wars. Połknąłem całość w dwa dni. Do tej pory co jakiś czas do niej wracam.
Nie ma w niej co prawda żadnych ważnych przesłań, mimo to jest świetna.

1lajk

Mój profil na Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/19702520-grzegorz-skowron

1lajk

Też polecam. Świetna historia.

2lajki

Po tej trylogii polubiłem ciemną stronę mocy :stuck_out_tongue:

2lajki

Mam taka książkę - Cień wiatru. Taka tam bzdurka dla nastolatków. Dziś w księgarni pewnie stałaby koło Zmierzchu. :wink:

Ale nie o fabułę chodzi.

Przeczytałem ją właśnie jako nastolatek, który uważał wówczas, że największą obelgą jest nazwanie kogoś pedałem, a sposobem na pokój na świecie jest znukowanie Bliskiego Wschodu.

A dzięki tej książce po raz pierwszy sam spakowałem plecak i pojechałem w wakacje do Barcelony. O tak, żeby zwiedzić miejsca, gdzie toczyła się akcja powieści. I od tego zaczęła się moja pasja do podróży, zwiedziłem w tamto lato pół Europy, a to był dopiero początek. Potem przyszła praca bez stałego adresu i jeszcze więcej przygód. I zrozumienia.

I to właśnie te podróże za szczeniaka otworzyły mnie na inne kultury, zwyczaje i wpłynęły na to, jak dziś patrzę na świat.

Kto wie, może gdyby nie ta Barcelona, dziś chodziłbym na marsze narodowców i miał kotwicę Polski Walczącej na łydce?
Te kilkanaście lat temu to mogłoby wydawać się niezłym pomysłem.

11lajków

Ja Cienia Wiatru nie czytałem ale któraś książka Zafona jak czytałem za młodu też na mnie bardzo wpłynęła. :wink:

1lajk