Konto bankowe dla dziecka

Cześć. Chcę dzieciakom założyć konta bankowe, macie jakieś doświadczenia, możecie coś polecić, wiecie na co zwrócić uwagę?

Sam używałem konta dla dzieci w PKO BP, tyle że to bylo jakieś 17 lat temu. Co mogę powiedzieć, to:

  1. Było to konto indywidualne, tj. mogłem normalnie robić przelewy czy płacić kartą
  2. Było to bezpłatne konto po wykonaniu iluś płatności
  3. Rodzice w sumie nie mieli żadnej kontroli nad moimi finansami, byli potrzebni jedynie przy autoryzacji rzeczy w banku. Sam sobie musiałem pilnować, by nie mieć debetu itp.

Na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się, że na to samo co w zwykłym koncie. Przyjrzałbym się dokładniej ofertom, gdzie opłata za prowadzenie nie była zależna od przychodu na koncie. Albo przynajmniej by przelew przychodzący nie był tak wysoki jak w “dorosłym” koncie.

1 polubienie

to zależy ile dziecko ma lat. Bo są konta, którymi dziecko nie może zarządzać - tylko masz dodatkowe konto do siebie podpięte, ustawiasz przelew kieszonkowego regularnie i zapominasz do póki nie przyjdzie po podwyżkę, a Młode dostaje kartę.

A są konta, gdzie dzieciak dostaje wjazd do systemu transakcyjnego i jest dla banku osobnym bytem, a Ty tylko opiekunem prawnym.

1 polubienie

Dzieci 8 i 12, więc na razie raczej pierwsza opcja.

npm w mBanku masz takie do wyboru: Konto internetowe dla młodych | Konto dla dziecka | Darmowe konta osobiste

Aktualnie mam dla 8 latka konto Junior założone.

(wszystkie informacje z PKO BP)

Brat miał to dla całkiem małych dzieci z 4 czy 5 lat temu - nic tam nie mógł bez rodzica, do każdej wypłaty rodzic potrzebny. Taka skarbonka w banku

Za to ja 3 lata temu wskoczyłem na zwykłe z tego dla nastolatków - mogłem tam praktycznie wszystko, tylko rodzicom się wyświetlało jako subkonto. Po 18 r.ż. zmieniło się w konto za zero, a można je chyba mieć od 13 roku życia

Mój 9 latek ma założone konto Junior w PKO BP i w sumie to polecam je jeśli masz swoje konto w tym samym banku. Uruchomiłem opcję auto oszczędzania i z każdej transakcji przekazuję mu na rachunek 3-5% wartości transakcji.
Póki co do konta nie można wyrobić karty ale za to można zbierać odznaki za oszczędzanie, zakładanie skarbonek, realizację celów wyznaczonych przez rodziców. Całkiem fajnie.

No to się zmieniło, bo ja na Juniorze miałem normalnie kartę.

No to też jest inaczej, ja mogłem normalnie operować swoimi pieniędzmi, bez ingerencji dorosłych. Tylko że rodzice mieli konta w innych bankach.

1 polubienie

Myślałeś o koncie Junior w Revolut?
Dziecko dostaje kartę Mastercard ktorą kontrolują rodzice z aplikacji. Można też robić jakieś zadanie za wykonanie ktorych dziecko otrzyma extra kasę.

pko bp ma konto z 2 płatnościami kartą w miesiącu.

Założyłem im konta w Revolucie. Dziękuję wszystkim za pomoc.

2 polubienia

My założyliśmy dzieciakowi w lokalnym spóldzielczym. Ma płatności online, ma karte z limitami, ma apkę, ma blika, wszystkie ustawienia limitów i alertów są proste i intuicyjne i można je zmieniać na poczekaniu przez strone bankowości.