Komputer pod stare gry

No cześć. Od jakiegoś już czau zabieram się za poszukiwania jakiegoś PC z windowsem na którym będę mógł pograć w “nieco starsze tytuły”. Coś pokroju rollercoaster tycoon 2, stronghold crusader 2 i inne podobne tytułu z czasów kiedy Windows XP był u szczytu swojej popularności.
Problem polega na tym, że niekoniecznie znam się na sprzęcie i nie do końca wiem co kupić. Dla tego zwracam się do Was zacni forumowicze: podeślijcie jakieś linki :wink:

Dodam, że chciałbym się zamknąć w budżecie ~500zł (za samą puszkę, bez myszki, klawiatury i monitora bo to mam).

Dodam, że jedyny komputer jaki posiadam to iMac :wink:

W tej cenie też licencja Windows ma być?

Było by spoko ale to nie jest warunek konieczny.

Może skonfigurujesz sobie coś tutaj

https://pcpartpicker.com/

Stronghold Crusader jest na steamie, albo originie… może stare gierki które chcesz też są? Myślałeś może o takiej alternatywie?

Dużo starych gierek jest przecież na GoG.pl

Co nie zmienia faktu, że nie mam na czym w nie grać bo jedyny komputer jaki posiadam to iMac (o czym nie wspomniałem a to raczej ważna informacja)

1 polubienie

Na GOG teraz jest promocja na gry HOM&M
A na iMac pograsz w stare gry używając Home - PlayOnMac - Run your Windows applications on Mac easily! pod warunkiem, że nie masz 10.15 :smiley: a jak nie to virtualbox i jazda :smiley:

2 polubienia

No niestety 10.15.5

Próbowałem ale 8GB RAMu które mam niekoniecznie pozwala na płynną grę.

kurde, mam blaszaka nie skończonego, brakuje grafiki i chłodzenia na procku, do takich starych gierek by się nadawał chyba

Ee co Ty opowiadasz. Maszyna wirtualna, która uciągnie te rzeczy wystarczy jak będzie miała 1GB RAMu. Tylko grafikę musisz jej skonfigurować jako SXVGA. Ja sam jestem freakiem starych systemów i mam obrazy od Windowsa 3.1 do XP. Najbardziej lubię Windowsa 98 i Me (ale to teraz, bo kiedyś ich nienawidziłem).

Jak masz wydawać 500 zł na jakieś gówno to weź za tą kasę kup sobie RAMu i wsadź do tego iMaka :slight_smile:

Właśnie się okazało, że mam VirtualBoxa zainstalowano i nawet jest tam już Windows XP (kiedyś widocznie potrzebowałem) także sprawdzę jak to będzie działało.

Niestety to model :po taniości" i ma lutowane moduły RAM także nici z dokładki :frowning:

@luke-g coś nie do końca jest tak jak być powinno. Nie widzę opcji SXVGA

VboxSVGA daj

1 polubienie

W tym budżecie kupisz Parallers Desktop. Sam gram w World of Tanks i jakiś tytuły ze steama. Działa to bez problemowo.

1 polubienie