Kompresowanie dużej liczby plików

Hej, mam takie pytanie, może ktoś zna sposób, którego ja nie znam:
Mam dużą liczbę plików .mp4 i .mkv, które mają ponad 1,5GB. Chcę, żeby miały mniej, więc muszę je skompresować. Czy zna ktoś jakiś program, w którym hurtowo, szybko i sprawnie, mogę skompresować np. 50 plików .mkv/.mp4? Na maku, w razie pytań o OS.

PS. Mogę je też dzielić! Chcę w efekcie mieć pliki wideo o rozmiarze mniejszym niż 1,5GB.

Handbreak - konwersacja wszystkiego do x265 i po problemie. Ja ze 150 GB filmów różnego rodzaju zrobiłem 30 GB. Więc dość imponująco

Ja stosowałem się w większości do tego “poradnika”:

1 polubienie

Tylko to chyba zajmie mi trzydzieści lat…?

265 to nie jest dobry pomysł, bo ludziom ze słabszym sprzętem będzie cięło albo będą marudzić, ze musza używać płatnej aplikacji do odtwarzania. Lepiej poświecić bitrate.

Zainstaluj ffmpeg, to Ci napisze za jakaś godzinę komendy do zmniejszenia bitrate o polowe. Ale to wszystko zajmie wieki.

Mi 150 GB zajęło 48 h na laptopie z i7 8 generacji.

1 polubienie

@pawelorzech może tu coś znajdziesz macos - Fastest way to split a video file into two? - Ask Different
Ewentualnie OS X Video Splitter, Split and Join Movies | SplitFuse lub Xilisoft Video Splitter for Mac - Split video files on Mac OS choć to płatne programy. Z softu Xilisoft kiedyś korzystałem i ogólnie był OK.

1 polubienie

@pawelorzech jakbyś miał lepszego neta i wrzucił to np. na FTP, to mógłbym Ci to zrobić, między innymi takimi rzeczami zajmuję się od lat za piniondze w pracy…

a jak chcesz sam to brzmi jak robota dla Adobe Media Encoder, zapraszam po pro-tipy lub presety do niego

ps w gruncie rzeczy to nie jest kompresowanie plików (byłem gotowy polecić WinZipa na Maca :smiley: ), tylko transcoding/reenncoding/rekompresja, bo każdy z plików, który masz już jest skompresowany

2 polubienia