Klient poczty iOS + OS X

Podpiąłem właśnie domenę zarządzaną przez google (tam mam największy ruch).
Wszystko OK ale nie wiem czemu (to chyba wina Sparka) w niektórych wątkach mam np. 20 wiadomości Draft (chodź w folderze draft ich nie ma). Są to wiadomości, które potworzyły się w momencie komponowania dłuższej wiadomości. Jakby 10% wiadomości to draft, 15% wiadomości kolejny draft. Itd. Muszę to teraz ręcznie usuwać…

edit. Jedyne czego nie ma Edison (albo nie umiem jeszcze znaleźć) - w Sparku w Smart Inbox mogłem ustawić, że nieprzeczytane maile wskakiwały mi na górę listy. Teraz są sortowane po dacie i nieprzeczytane są rozsiane po liście. Lubiłem to zgrupowanie nieprzeczytanych bo to moja lista TODO.

To może być wina Sparka. Mi tak robił przy podpięciu domen z Microsfotu. Sam tworzył puste drafty.

W porządku,
dzięki Panowie. Zostałem skutecznie przekoanany do Edisona. Póki co widzę, że ma synchronizację po „master address” (bo skoro mnie o to zapytał, to chyba ma, nie?) wiec może coś się zmieniło od czasu w którym @Romiczek tego nie miał?

Z rzeczy na minus do Sparka to:

  1. Brak „Send it later” (ale to i tak ostatnio mi w Sparku przestało działać wiec będę płakał i liczył na to, że Edison to wprowadzi)
  2. Brak tworzenia linku do wiadomości (ale to, zakładam, zasługa prywatności, wiec jeśli tak to taki minus in plus)

Zatem testy rozpoczęte :grin:

1 polubienie

tak, z tym, że u mnie to nie działa. Nie mam pojęcia co on synchronizuje ani jak…

faktycznie nie ma, ale ja to widzę na plus - właśnie ta funkcja była chyba powodem błędów z zapisywaniem wiadomości jako draft. W Sparku działało to tak, że oni wysyłali wiadomości przez swój serwer (czyli to ich serwer świadczył taką usługę a nie dostawca poczty)

wchodzisz na wiadomość, z menu wybierasz Thread → Copy Thread URL albo ⌥⌘C

1 polubienie

O proszę, to może faktycznie całkiem sensowna przesiadka :smiley:

Kurwa!!! I znowy przepraszam Pan Spark. Wracam do Ciebie bo po prostu działasz.
Edison - problemy z wyszukiwaniem, na ipad wyniki wyszukiwania wyświetlają się na liście ale jak wchodzę w wiadomość to znika… W konwersacji zdarza się, że jak robię reply to wysyłam wiadomość do siebie zamiast do odbiorcy.
Zostawię sobie Edisona zamiast maill.app do skrzynek mniej uczęszczanych, żeby mieć rękę na pulsie ale na main koncie wracam do Sparka - dobrze, że nie odinstalowałem.

i kolejne piękne porównanie - opis aktualizacji. Widząc coś takiego jak “bug fixes” i żadnego opisu pokazuje podejście developera do wytycznych i komunikacji z odbiorcą. Readdle robi to dobrze

3 polubienia

Ja na tę chwilę pozostałem też przy Sparku. Uznałem, że jakoś przeżyję bez “Send it later”, ale po prostu podczas osatniego zachrzanu nie miałem siły przenosić się w 100% na inny system. Na nowym hackintoshu też zainstalowałem Sparka (zobaczymy, może tu nie będzie się buntował i zacznie wysyłać wiaomości zaplanowane).

Natomiast mój wspólnik na Macu i na iPhone’ie bez problemu i z zachwytem działa na Edisonie odkąd tu przegadaliśmy temat @Romiczek i chwali sobie. Więc profit :smiley:

1 polubienie

iOS 15, mail.app. Załadowane grafiki, mail powinien wyświetlać się prawidłowo i załącznik na samym dole.
Dzięki Pan  muszę iść do kompa żeby ja wydrukować bo nie da się w załącznik kliknąć. Jak zwierze…

Jak zwierze :stuck_out_tongue:
Dzięki za sygnał! Nie aktualizuję zatem XD