Klient poczty iOS + OS X

Przekopalem forum (złotą łopatę poproszę) wzdłuż i wszerz i…. bardzo wierzę, że w 2021 roku mamy już jakąś sensowną aplikację do zarządzania mailami, która będzie działała pod iOS i OS X jednocześnie, synchronizowala się, obsługiwała wiele skrzynek (tak z pięć przynajmniej), pozwalała archiwizować maile wygodnie, schedulować, przypominać i przekładać na później.

Od lat korzystam ze Sparka, ale maja okropne problemy przy korzystaniu z niestandardowych ustawień serwera (przy własnej domenie). Jakieś gmaile czy inne popularne maile działają, ale przy konfiguracji z własnej domeny potrafi wywalić „serwer nieosiągalny” albo w ogóle nic nie synchronizować (i to tak z dupy – bo na piec maili które siedzą na tym samym serwerze, raz jeden a raz drugi nie chce się synchronizować; albo raz synchronizuje tylko na mobile, a raz tylko na Macu).

Mamy jakaś alternatywę, która będzie podobnie jak Spark, rozbudowana i równie wygodna?

PS
Tak, problemy z serwerem wykluczone (maile działają po webmailu bez problemu).

… airmail?

Daje radę? Bo czytałem tu ze lubił się wykrzaczać.

Zawsze mi się podobał postbox na osx.
Używałem chyba pierwszych wersji.
Niestety jest tylko do osx i win.

To go niestety dyskwalifikuje :confused:

Mail.app?

Sprytny cytat, ale o wiele ważniejsze są dla mnie te rzeczy później: pozwalała archiwizować maile wygodnie, schedulować, przypominać i przekładać na później. Mail.app chyba tego właśnie nie ma, co? Dlatego, o ile mnie pamięć nie myli, przesiadałem się na Sparka, który jest kurde genialny, gdyby się tak nie krzaczył :confused:

1 polubienie

wow, to jeśli Spark Ci się krzaczy to nie ma dla Ciebie ratunku.
Pisze człowiek, który tak jak Ty przekopałeś forum tak jak przekopałem aplikacje mailowe wzdłuż i wszerz. Żadna mi się nie oparła i cena w zasadzie nie grała roli bo dla mnie to narzędzie pracy jak dla ludzie pakiet adobe czy office.
Uwzględniając bardzo wiele zmiennych, z których jeden z podstawowych to synchronizacja desktop-mobile, jak najmniejsza ingerencja w treści maila (formatowanie), obsługa wielu kont, push, stabilność działania - w top1 został tylko Spark.
Airmail jest super (i przez długi czas był dayli), ma dużo możliwości w preferencjach ale na mobile muli nieprzeciętnie i uwielbia się wyłączać.

Co Ci się dzieje ze Sparkiem?

Generalnie gmaile czy inne popularne serwery działają, ale przy konfiguracji z własnej domeny potrafi wywalić „serwer nieosiągalny” albo w ogóle nic nie synchronizować (i to tak z dupy – bo na piec maili które siedzą na tym samym serwerze, raz jeden a raz drugi nie chce się synchronizować; albo raz synchronizuje tylko na mobile, a raz tylko na Macu).

Po stronie serwera WSZYSTKO sprawdzone i sprawne. Typowo Spark to wykrzacza :expressionless:

Od tygodnia na pocztę wlasnie na swoje domenie wjechał Edison na próbę. Daje radę chodź minusem jest brak synchronizacji ustawień.

Brak synchronizacji ustawień jakoś bym jeszcze przebolał :stuck_out_tongue: Daj znać jak odczucia, np. za tydzień :wink:

1 polubienie

I’ll keep you updated.
Synchronizację można przeboleć ale jak na każdym urządzeniu muszę dodawać 4 konta pocztowe, ustawiać co robią swipy, wygląd etc. to nie jest to bardzo przyjemne. Jeszcze spoko jak już wiesz jakie są docelowe. Ustawiłem coś, nie działa jak bym chciał i muszę wszędzie zmieniać.
Ale na plus znalazłem ilość ustawień. Dokładnie tyle co bym chciał. W zasadzie nic więcej nie potrzeba (w Sparku jest ich za mało!!!).

Na razie jedyne do czego mogę sie przyczepić to brak push dla własnej domeny.
I nie rozumiem dlaczego w Sparku mogę ustawić „mark as unread” pod spacją a w żadnym innym programie pocztowym to nie działa… To jest taaaaakie wygodne (szczególnie, że traktuję maile jako zadania - unread = do zrobienia)
I kompletnie nie ma nic ciekawego w opcji płatnej. I imho jest droga. Ale wersja free jest wystarczająca.

Nie ma jakiś turbo cudów jak AirMail ale polecam zerknąć na Canary. Jest wydanie na iOS / iPadOS / macOS

niestety osobno jest dość droga

( całe szczęście jest w https://setapp.com/ przez Trial Setapp najlepiej sprawdzić apke )

1 polubienie

idź w to a nie powinieneś żałować. Na ten moment zastanawiam się nawet nad porzuceniem Sparka (gdyby nie to, że lubię mieć maile prywatne i firmowe w 2 różnych klientach).
Nie znalazłem żadnej funkcjonalności, której by mi brakowało ze Sparka a nadto są ustawienia, których mi w nim brakuje.
Wszystko wygląda ładnie, lekko (Spark wygląda przy tym jak program na windowsa…) i można sobie customować wygląd pod workflow (skróty na liście maili, w mailu, kolory, segregowanie maili itd.)
Jak tak jeszcze poużywam z miesiąc i nic się nie wydarzy to rozważę czy nie kupić wersji płatnej (chociaż nie widzę w niej nic co mogłoby mi pomóc - to są super funkcje dla osób, które mają 5000+ nieprzeczytanych wiadomości i potrzebują pomocy - ja z łatwością mógłbym raz w tyg mieć inbox zero)

2 polubienia

Dla pewności, żebym się nie pogubił w wątku = to o edisonie?

2 polubienia

Tak

1 polubienie

Kurde, używam Edisona od bardzo dawna i żadna inna appka mi tak nie pasowała.

W każdej innej brakowało jakiejś głupoty, typu paska menu na dole (żeby usunąć maila trzeba sięgnąć do górnej belki - absurd), albo zaznaczenie jako przeczytane poprzez przeciągnięcie kropki zamiast swipe+click.

Spark? Nigdy nie mogłem go znieść, więc szanuję ludzi, którzy z nim wytrzymują…

@Romiczek w darmowym Edisonie masz skrzynkę z własną domeną?

jak najbardziej, mam podpięte swoje domeny. A Ty masz płatnego Edisona? Coś Ci się bardzo przydaje? Bo ja bardzo chcę wydać pieniądze na narzędzie, które robi wszystko najlepiej pode mnie ale sensu nie widzę (a 400 zł piechotą - nawet roczną - nie chodzi)

Mam bezpłatnego właśnie

omg, używałem edisona dawno temu, jaki on się ładny zrobił :open_mouth:

1 polubienie