Klawiatura... Na smartphonie

Chyba wiszę Ci piwo.

Mnie nie. Wraca na systemową “bez języka”. Muszę i tak potem wybierać swiftkey…

NO TO SMUTEK I ŻAŁOBA. Wracam do Androida jak tylko wróci z naprawy. Natywna klawiatura iOS jest koszmarna. Rzekłem.

W jakiej sytuacji np ? Bo mnie się tak nie dzieje albo jeszcze o tym nie wiem.

Nawet jak zrobię “pull down” na głównym ekranie, żeby mieć wyszukiwarkę, to wtedy często przeskakuje klawiaturę…

Nie mam tego problemu. Wszędzie mam SwiftKey.

nie przeraża was trochę zaznaczenie opcji “pełen dostęp” w zewnętrznych klawiaturach na ios?

Trochę. Ale wygoda jaką dostaję w tym wypadku jest KOSMICZNA. Używam non stop dwóch języków, bez tego używanie telefonu to byłaby katorga.

Natywna. Jak mam potrzebę napisać coś po rosyjsku to przełączam się w prosty sposób - jak zwierzę :slight_smile:

1 polubienie

przeraża dlatego jestem zdany na łaskę i nie-łaskę  Biorę ich rozwiązanie ze wszystkimi niedogodnościami i przełączam się między językami i symbolami “jak zwierze”. Liczę na to, że na iP zrobią chociaż taką klawiaturę jak na iPad, żeby się dało łatwo pisać cyfry bez konieczności przełączania… To mnie najbardziej irytuje. Cyfry ze spacjami i 3x więcej klików niż napisanych znaków.

1 polubienie

Cały czas używałem applowej. Ten post pisze z SwiftKey. Jest to pierwsza rzecz która na niej piszę. Wydaje się super. Now English language. Kurde fajnie się przełącza. I to mazanie paluchem jest fajne.
Nic testujemy dalej.

A i tak najczęściej używam dyktowania z racji tego że większość dnia spędzam za kierownicą.

1 polubienie

Czy mi się wydaje czy SwiftKey dostał tryb pisania jedną ręką w końcu?
Czy to było wcześniej tylko nie zauważyłem?

Odkopuje temat. Poszukuję alternatywnej klawiatury na ios.

Korzystam ze SwiftKey od przesiadki z androida,ale ostatnio bardzo się zacina, ciągle restaruje. Z chęcią korzystał bym z systemowej, ale po polsku autokorekta jest strasznie słaba po polsku, przyzwyczajony jestem do podpowiedzi nad klawiaturą, plus trzeba się przełączać między językami. Co polecacie?

GBoard jest ułomny na iOS ale wciąż 1000x lepszy niż stockowa.

Applowska klawiatura to jest takie ścierwo, że serio się zastanawiam jak ludzie tego używają.

1 polubienie

Czego oko nie widzi, tego sercu nie żal. Ja zawsze korzystam ze stockowych klawiatur i nie czuje jakiejś większej różnicy pomiędzy tym co mam na służbowym szajsungu a prywatnym srafjonie.

5 polubień

Zainstalowałem Gboard I na razie jest niezła. Dzięki :smiley:

Na Android używam gboard. Obsługuje swypowanie i ma dwa języki jednocześnie, nic nie trzeba przełączać. Nie jest idealna bo swypowanie działa tak sobie i regularnie ma problem z odróżnieniem “się” od “ale” i chyba tu postęp się zatrzymał. Niemniej od lat działa tak samo na każdym telefonie i to ogromna zaleta

1 polubienie