Klawiatura mechaniczna

Chwila na autoreklamę, bo mam na zbyciu Gaterony wyciągnięte z Keychrona i chcę się pozbyć, dla Wąsa wiadomo że jeszcze taniej

1 polubienie

Tyle to same switche wychodzą :wink:

gdybym miał nieograniczone środki, to bym kupił sobie, chociażby na próbę… :sweat_smile:

2 polubienia

to totalnie nie mój temat, od zawsze używam klawiatury w MacBooku, żadnych zewnętrznych (no chyba że to iMac lub Mini ale wtedy są to applowe), ale mam teraz taki “problem” w pracy gość wymienił w biurze klawiaturę na Corsair K55 RGB PRO i tak jebie po oczach że po jednym dniu dziewczyna która tam siedzi ma już ból głowy od tego disco, da się to jakoś wyłączyć na stałe? tak żeby nie można było tego włączyć jakimś klawiszem? chcę tą opcje dyskoteki zablokować :roll_eyes:

Odlutować diody jak nie patrzy :grin: lub poprosić żeby wyłączył

1 polubienie

Każda (chyba) ma opcję regulacji/wyłączenia. Poprosić, jak będzie miał problem to przypomnieć, że nie jest w biurze sam.

Ja niby jestem oddzielony od wzroku innych więc sobie mogę disco robić. Ale po przyniesieniu mechanika rozgadałem się czy są jakieś oznaki,że komuś hałas przeszkadza.

nie ma na to opcji, mam jakieś 2000km do tej klawiatury.

też się to nie sprawdzi, proszenie nic tu nie daje, zreszta nie tylko on jeden korzysta z tego, a kilka innych osób również tyle że te kilka osób wpada na minutę, dwie coś sprawdzić sobie i wychodzą a ona musi to później po każdym wyłączać bo trudno się pracuje jak taka dyskoteka w oczy wali :man_shrugging:
chciałbym to wyłączyć jakimś sposobem i to najlepiej tak żeby nie było opcji przywrócenia tej funkcji

Prosta sprawa. Mail z uprzejmą prośbą z managerem/bezpośrednim przełożonym i przełożonymi przełożonego, przełożonego w CC.

1 polubienie

Cześć wszystkim :slight_smile: Czy ktoś używa Keychrona k4 na MacOSie? Właśnie zamówiłem sojego pierwszego mechanika ale martwi mnie klawisz fn po prawej stronie spacji. Tam powinien być klawisz OPTION!!! Jak zrobię polskie znaki ??? :dizzy_face:

Używam na Windowsie K4V2 i nie mam problemu, ale faktycznie podłączyłem ją pod iOS i na układzie Macowym nie umiem wpisać polskich znaków :sweat_smile:

Jedyne co mogę Ci poradzić, to masz, skopiuj je sobie na później:

ąćęłńóśżź
ĄĆĘŁŃÓŚŻŹ

4 polubienia

@kamilstec @Adamrz91 boże panowie, wystarczy karabinera zainstalować

ja nie potrzebuję, bo nie używam jej z Maciem

a jak będę używał, to mam skąd skopiować

5 polubień

Zadzwoniłem do sklepu i właśnie Karabinera mi gościu podpowiedział! Dzięki, oby to działało zgodnie z opisem :smiley:

1 polubienie

Albo kupić klawiaturę która działa i ma normalny układ klawiszy ¯_(ツ)_/¯

No pewnie, tylko czy do 400zł jest klawiatura bezprzewodowa z polem numerycznym pod Maca, która działa dobrze? Jest Logoitech MX Keys, którego rozważałem. Poza tym nie znam nic innego.

Albo coś co ma QMK, tam można zbudować jako firmware dla klawiatury co się chce.

a jak kogoś boli kieszeń na myśl o QMK, to jest jeszcze kmonad

1 polubienie

Dobra, znalazłem wątek na Reddicie, który opisuje ten problem. Klawisza Fn nie da się przemapować. Jedne litery działają np ą, inne nie - dla mnie jest to deal braker.
Niestety Keychron pójdzie spowrotem do sklepu :frowning:
Jam macie jakieś inne pomysły, dajcie znać.

I na odwrót, nie da się jakiegokolwiek klawisza zmapować na FN. Logitech ma fajne skróty do gestów myszką. Potrzeba do tego klawisza FN na klawiaturze, jak go nie masz to lipa…

Katastrofa, dziwne, że nikt o tym nie pisze. Np. Nieantyfan pisze z Keychrona k2, który ma dokładnie ten sam problem, a on korzysta z maca! :hot_face: