Klawiatura ergonomiczna

Cześć wąsy. Poszukuję klawiatury ergonomicznej. Obecnie rozwarzam dwie: Microsoft Sculpt i Microsoft Ergonomic Keyboard. Wiem, że @venedie używał Sculpt i starszej wersji Microsoft Ergonomic Keyboard, czyli Natural Ergonomic 4000.

Microsoft Ergonomic Keyboard jest wielka. Szczerze powiedziawszy nie potrzebuję częsci numerycznej klawiatury. A przez nią myszka jest dalej co powduje, że operowanie nią jest mniej ergonomiczne.

W Sculpt natomiast trochę przeszkadza cena, i to, że pomimo tej ceny, po 2 latach jest do wymiany przez niedziałające klawisze i wytartą podpórkę pod nadgarstki.

Scuplt ma tez mniejszy skok niż Ergonomic Keyboard. Jak na razie najlepszy skok dla mnie ma klawiatura od ThinkPada. Natomiast pisanie na krótkim skoku służbowego HP nie jest tak przyjemne (choć nie jest najgorzej :wink: ). Natomiast duży skok klawiatur mechanicznych zupełnie mi nie odpowiada.

Może ktoś z was ma doświadczenie z tymi klawiaturami i mógłby podpowiedzieć którą wybrać? Albo ma coś jeszcze lepszego do polecenia :slight_smile:

W sumie szukasz klawiatury ergonomicznej ale jak dobrze Ci się pisze na klawiaturze ThinkPada to możesz rozważyć:
https://www.lenovo.com/us/en/accessories-and-monitors/new-arrivals/KBD-BO-TrackPoint-KBD-US-Eng/p/4Y40X49493

1lajk

Tak widzałem ją. I jako “zwykła” klawiatura byłaby super :wink: Ale no własnie, jest zwykła. A szukam czegoś jednak bardziej dopasowanego do naturalnej pozycji, żeby za kilkanaście/diesiąt lat nie móc nic zrobic rękami (niestety znam takie przypadki).

Jest jeszcze coś nowego, zwanego Logitech Ergo. Nie wiem tylko, czy już można kupić w Polsce. Rozważałem zakup dla małży z uwagi na problem z nadgarstkami, ale MX Trackball rozwiązał sprawę.

1lajk

Widziałem, Logitech Ergo k860 , ale jeszcze nie jest dostępny w PL :slightly_frowning_face:

Zobacz ofertę: Logitech Ergo K860 Ergonomiczna klawiatura czarny https://allegro.pl/oferta/logitech-ergo-k860-ergonomiczna-klawiatura-czarny-9085086504?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Niestety:

Układ: niemiecki

Poza tym jest dużo droższa od Sculpta, a wielka jak Microsoft Ergonomic Keyboard. Niestety odpada :frowning_face:

FYI kupiłem Microsoft Sculpt. Dam znać za kilka dni, jak potestuje.