Kino domowe

W sumie nie było jeszcze tematu o zestawach kina domowego, a może się komuś przyda - na przykład mi. Oczywiście kompletnie nie znam się na temacie i dopiero co dowiedziałem się czym jest i do czego służy amplituner :flushed:

A wiec bardzo wstępnie zastanawiam się nad jakimś fajnym zestawem kina domowego - amplituner, zestaw głośników + kiedyś gramofon.
Póki co wypatrzyłem ten amplituner Sony. Wydaje mi się spoko, ale tak jak mówiłem - nie znam się.
Jakie głośniki do tego. Fajnie, gdyby nie kosztowały jakoś bardzo dużo, mogą być używane. Chodzi bardziej o to, na co zwrócić uwagę, żeby wykorzystać w miarę możliwości amplitunera?

Pochwalcie się też swoimi zestawami audio.

Muszę powiedzieć, ze nigdy nie rozumiałem fenomenu kina domowego. W ogóle mnie takie zabawy nie kręcą, a już jakieś dźwięki przestrzenne tym bardziej. Jadę na dwa HomePody tam, gdzie się da, a jak się nie da to używam tv, który używa w jakiś magiczny sposób ekranu, jako głośnika.
Chętnie z ciekawości poczytam ten temat, może w końcu zrozumiem :wink:

3 polubienia

Ja cały czas się przekonuję, ale wydaje mi się, ze to kryzys wieku średniego :sweat_smile: Na Porsche mnie nie stać, to chociaż kupię kino domowe (na które tez mnie nie stać :sweat_smile:).

W przeciwieństwie do audiofilii gdzie nie każdy wychwyci różnicę dźwięku, to przy dobrym kinie domowym różnicę poczujesz i to dosłownie :grin:
Oczywiście najlepiej gdy to co oglądasz ma odpowiedni format dźwięku, bo wtedy doznania są zbliżone do tych znanych z kina.

1 polubienie

Mniej więcej w połowie roku kupowałem rodzicom w prezencie kino domowe. Z tego co widzę, amplituner braliśmy w podobnym budżecie. Mój research wykazał, że wtedy najlepszym rozwiązaniem był ten: https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-rx-v685.html. Do tego kupiliśmy kolumny Pylon Audio 25. Rodzice są mega zadowoleni :slight_smile: Ja na początku też zastanawiałem się po co mi taki zestaw, skoro mam głośniki w telewizorze. Od momentu jak zmontowaliśmy ich audio i wracam do domu, to od razu słyszę że dźwięk z mojego telewizora jest jakiś taki płytki. Dla mnie 5.1 to za dużo, ale porządny zestaw stereo na pewno będzie się lepiej sprawdzał niż sam telewizor.

1 polubienie

Też trafiłem na tą Yamahę i wcale jej nie skreślam. Całkiem sensowne rozwiązanie, musiałbym porównać obie opcje.

Tylko w przypadku zestawu stereo poszedłbym w kierunku dobrego wzmacniacza stereo a nie amplitunera.

1 polubienie

Przez bardzo dlugi czas uzywalem standardowego zestawu stereo. Wzmacniacz Pioniera plus kolumny stereo.
I w sumie nic bym z tym nie robil, gdybym nie zminil telewizorni na inna. A tam sie okazalo ze mam o jeden port HDMI za malo w telewizorze.
Moglem pojsc po lini najmniejszego oporu i po prostu kupic przelacznik zewnetrzny HDMI. Ale po co isc na latwizne i tanie rozwiazania :rofl:
Wiec poszukalem i kupilem sobie takie cus Denon AVRX2600H . tez sie zastanawialem nad Sony STRDN1080 ale wybor padl na Denona.
Mam podlaczone do niego tylko 4 glosniki, mimo mozliwosci 7.1. I roznica jest kolosalna.
Moze mnie wyznawcy audiofilizmu zlinczuja, ale nie musisz kupowac od razu calego zestawu glosnikow dedykowanych do kina domowego.
Ja mam z przodu kolumny HiFi ktore mialem poprzednio do stereo. A na tyl kupilem male bookshelf.
Automatyczna korekcja i ustawianie dzwieku w nowoczesnych AV potrafia sporo wycisnac z glosnikow ktore masz.
Jakby co to pytaj o detale.

2 polubienia