Kierownica do PS4

Siemanko!

Szukam jakiejś fajnej kierownicy do PS4, żeby popykać trochę w symulatory (Dirt 2.0, Project Cars 2, Grid itp.).
Może polecacie jakieś konkretne modele? Znalazłem takiego Logitecha, ale raz że jest dosyć drogi (wolałbym nie wydawać na kierę więcej niż 400-500 zł) a poza tym może ktoś z Was poleca jakiś inny sprawdzony model?

Piona!

hej,
Mam G29, co prawda pod PC podpiętą ale to ta sama kierownica i mogę polecić. To jest ponoć taki entry level żeby cokolwiek pojeździć i poczuć z tego przyjemność. Nie żałuję zakupu aczkolwiek faktycznie to co wynika z recenzji trochę przeszkadza. Mam na myśli napęd na zębatkach a nie na pasku, przez co jest głośniejsza (stuka przy FFB) i ma delikatne luzy.
Polecam na pewno poczytać to: Jaka kierownica?

Nie jestem fanem odpowiedzi typu “dołóż 200zł i będziesz miał super, a jak dołożysz 500 to…” itd. ale przy tandetnych konstrukcjach na pewno można się łatwo zrazić. Polecam poszukać używanych bo to często nietrafione prezenty :wink:

3 polubienia

Taniej niż ten Logitech imo nie ma sensu wchodzić w ten biznes. Tak jak napisał przedmówca. Jeśli ta cena jest dla Ciebie nie zaakceptowania to szukaj używek. To dość pancerne sprzęty w przeciwieństwie do droższej konkurencji :slight_smile:

1 polubienie

Tak też zrobię, jest trochę używek w fajnym stanie w necie. Dzięki!

A w jakich grach można najfajniej wykorzystać kierownicę?
Ostatnio zagrywam się w Forza Motorsport 7(PC), ale czytałem, że kompletnie nie jest dostosowana pod kierownicę i lepiej grać na DS4.

Ja planowałem zakup specjalnie pod Dirt Rally 2.0, Grid (2019), Project Cars 2

PC czy konsola?

Odpisuje z perspektywy PC
Przede wszystkim asseto corsa. Fajny model jazdy na start + tony modów. Zdecydowanie mój ulubiony symulator. Kosztuje jakieś grosze. Kup od razu wersje ze wszystkimi dodatkami.
Dalej asseto corsa competizione. GT3 + dodatek GT4. Super model jazdy. Przyjemna grafika. Bardzo mocno polecam również.
Dalej to już iRacing ale to już spore wydatki moim zdaniem.
Jeśli interesują Cię tematy WRC no to obowiązkowo https://www.rbrpro.org

Kupuj asseto wpadaj tutaj https://republicofsimracers.com zapisuj się do ligi i ciesz się zabawą :slight_smile:

PC.
Tylko niestety nie mam miejsca na kierownicę w obecnym mieszkaniu, więc obecnie jeżdzę na DS4. Mogę dokupić jakiś kontroler lepiej przystosowany do wyścigów, jeśli taki istnieje.
Da radę pojeździć w AC na kontrolerze? W FM7 działa to naprawdę fajnie, ale brak kar i ilość celowych zderzeń doprowadza mnie do szału i sprawia, że jazda z włączonymi kolizjami w multiplayer staje się prawie niemożliwa, jeśli nie urwiesz się na pierwszych zakrętach.

Mam GamePass więc chcę też wypróbować F1 2019, bo tam kary na pewno są, a mnie single player średnio interesuje. Czuję, że jakoś wyrosłem z gier single i potrzebuję rywalizacji. :smiley:

Rozumiem, że wszystkie ligi/turnieje na tej stronie są w AC czy w ACC?

Da się ogarnąć składane stojaki. Wrzucasz po wszystkim do szafy i elo. No ale to dodatkowy koszt.
Czy da się jeździć na kontrolerze? No pewnie że tak. Ale myślę że z przyjemnością nie będzie miało to wiele wspólnego.
Większość lig jest w AC. Aktualnie jedna jest w ACC i jedna w iRacing.

Widzę, że faktycznie AC kosztuje grosze. Po egzaminach za tydzień sobie kupię i potestuję na padzie. Zobaczymy, jak będzie szło. Będę pewnie potem uderzał z większą ilością pytań, jeśli pozwolisz :wink:

Nie ma się co zastanawiać Assetto Corsa Ultimate Edition za 28,85 zł w Eneba
:smiley:
Jasne śmiało uderzaj

Też śmigam na G29 + PS4 i faktycznie jest to entry level, nic poniżej nie warto brać. Jak ktoś wcześniej wspomniał jest mocno głośna przez zębatki ale niestety taki jej urok.

Co do AC to niestety ta gra na PS4 traci cały swój urok, brak modów czy możliwości dodania torów jest mega słaby, dodatkowo u mnie często crashuje się po cofnięciu do menu głównego z jakiegoś “wyścigu”. Jeśli ustrzelisz za grosze na ps to warto wziąć żeby choc chwile pojeździć, w pełnej cenie odpuść temat.

Grid ma dość dziwne sterowanie i nie jest to zbyt realne prowadzenie xD Dirt 2.0 jest mega, gran turismo sport również.

W nawiązaniu do ceny, poczekaj na blackfriday jeśli nie musisz mieć jej na już. Ja swoją kupiłem 2 lata temu w zestawie z shifterem za jakieś £150.

Spoko jest ta nowa kierownica Genesis Seaborg 400… jakoś mi spasowqała, solidnie wykonana, kompatybilna z wieloma sprzętami, no powiem że spoko całkiem