Kamery domowe | Smart Home

Nieprzypadkowo to wrzuciłem :upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face:. Niech tylko wrócę do Wawy! Cały mądry dom. :rofl:

7 polubień

Powiem Ci, że ja mam duży odrzut od kamerek 1080p do domu. W dzień jest kiepsko, w nocy prawie nic nie widać. Kumpel ostatnio kupił Reolinka E1 który już leci na 4Mpix i jest zachwycony, a widzę że jest w podobnej cenie. Ja celuję w Reolinka E1 Zoom który ma 5M. 1080p, w mojej opinii, jest mocno niewystarczające jeżeli obserwowane pomieszczenie ma więcej niż 10m2.

1 polubienie

I namówił, bo szukałem czegoś co mi za nianię zrobi :joy:

1 polubienie

Orientujesz się czy faktycznie stacji dokującej nie można kupić osobno, bo nie będzie działać i można ją kupić jedynie w zestawie z golarką? Moja Series 3 ma ponad 6 lat i bateria pewnie niedługo umrze. W sumie nic lepszego mi nie trzeba, ale muszę mieć stację, a niby nie mogę kupić samej golarki, bo nie zadziała oO.

Jakiego laga maja te kamery? Mialem xiaoyi i byl dramat (jakies 20-30 sekund, bedac w tej samej sieci w drugim pokoju). Teraz mam jakiegos ezviz i jest duzo lepiej (1-2 sekundy). Jesli kamera ma pelnic funkcje niani dla dziecka, to lag jest bardzo waznym parametrem

Niestety nie kojarzę nic na temat stacji dokujących. Faktycznie są modele z i bez, ale nie rozglądałem się za możliwością dokupienia osobno.

Jeszcze nie mam jej, więc nie wiem. Ale celem moim będzie generalnie kamerowanie najbardziej osprzetowanego pokoju w domu. Raczej nie jako niania albo coś

Niby piszą, że 1080p, zobaczmy czy po dwóch tygodniach nie wyrzucę tego czegoś do kosza. :joy:

Tu sie kłania lifx, który ma żarówki z trybem podczerwieni. Jak one pracują, to z dobra kamera z trybem nocnym jest kosmos.

4 polubienia

Nie wiem czy znajdę filmiki (po przeprowadzce nie wiem gdzie tę kamerę wrzuciłem więc jest wyłączona) ale powiem Ci, że 1080p z iSmartAlarm w świetle dnia wygląda tak

Więc żeby sprawdzić czy wszystkie duże elementy stoją na swoich miejscach - ok. Ale jak miałem sprawdzić czy gaz jest zgaszony to lipa. Twarze są nie do rozpoznania.

Dlatego zgadzam się z Tobą, zwłaszcza z tym fragmentem

1 polubienie

Tu macie pierwszy i najlepszy test Aqary G2H. Nocne nagranie widać w 6:30 min

Podgląd:

Video:

3 polubienia

Moja kamera już została odebrana, więc lada moment pewno będzie u mnie i będę mógł KAMEROWAĆ.

3 polubienia

Ja tam wiem po co Orzeszkowi ta kamerka… xD

3 polubienia

Będzie oglądał pieski na dworze :joy:

Pszczolki… xD

Czyli gówno nie kamera. Nie ma na tę chwile dobrej kamery pod HomeKit. Ja mam 2x logitech circle 2 i tuż przed wejściem do domu może służyć jako domofon, ale do monitoringu domu czy działki to się nie nadaje. Aha ma wbudowaną podczerwień, ale to szajs i tak jest.

1 polubienie

Netatmo Presence sprawdzałeś ? Sam nad nią się zastanawiam przy wejściu do domu :thinking:

Potwierdzam, mam z widokiem na podjazd przed domem Logi Circle 2 i kopułkę 4MP Hikvisiona i różnica nawet w dzień na korzyść hika jest naprawdę spora, a w nocy to już jest przepaść. No i Logi jest droższa :grinning:.

2 polubienia

Czemu gówno nie kamera?

Logitech jest mocno taki sobie, ale Arlo 4K nie jest złe. A ta Aqara biorąc pod uwagę cenę, będzie ultra hitem sprzedażowym jakiego HomeKit jeszcze nie widział. W tym samym świetle kamera Eve wygląda jakby była 3 razy tańsza od Aqary i kilka lat starsza, a jest odwrotnie. Nie wiem czego więcej można oczekiwać od 1080p w takiej cenie - przecież ona spokojnie mogła by być 2 razy droższa i dalej wydawała by się absurdalnie tania.