Kamery domowe | Smart Home

A weź się nagraj z drugiego końca pokoju jak wchodzisz. I powiedz ile to metrów. :slight_smile:

1 polubienie

https://a.cl.ly/eDuBAvjE

Około 4-5 metrow

1 polubienie

Dzięki Panie. Twarz nie do zobaczenia jak jesteś w drzwiach, chyba, że kompresja przy uploadzie na forum poszła jakaś

Chyba tak, jak robiłem upload do cloud to mówiło coś o kompresji

Wąsy a macie coś sprawdzonego na rozwiązanie outdoor? Chciałbym rodzicom coś takiego zrobić w domu, żeby mogli sprawdzać kto stoi za drzwiami.

Testuje od miesiąca 2x Blink XT2. Plusy to bezinwazyjna instalacja, minus to pewnie fakt, że bateria na pewno nie wytrzyma dwóch lat zwłaszcza przy dużym ruchu.

mam logitech circle 2 który robi mi za domofon. Do tego celu się sprawdza. Mikrofon rewelacyjnie zbiera, a głośnik jest na tyle głośny, że osoba stojąca pod drzwiami na pewno usłyszy. Poleciłbym bez wahania gdyby nie to, że jedna mi padła od deszczu chyba. Druga bangla bez problemu już dobre kilka miesięcy, także może jakaś wada konstrukcyjna była.

Odgrażałem się, odgrażałem i w końcu kupiłem tego Reolinka E1 Zoom. Na Allegro wyrwałem za 309 pln.

Kamera działa super; w nocy również. Dookoła obiektywu jest 10 diód (diod?) podczerwieni więc fajnie jasno. Obraca się (355st PAN i 50st TILT), szeroki kąt (więc robi się trochę rybie oko) i ma trzykrotny optyczny zoom.

Tak wygląda normalnie (do drzwi jest jakieś 6-6.5m). Zdjęcia robione w częściowej ciemności (pali się światło na balkonie jakieś 2m za kamerą; kamera ma dynamiczny backlight). Nie śmiejcie się z kartonów i braku ładu. Jak wrócę do Pragi to będę urządzał :wink:

Tak zbliżenie z zoomu

A tak pinch zbliżenia

I jeszcze bliżej

Więc przeskok z 1080p jest gigantyczny.

Z ciekawych rzeczy:

  • Jest integracja z Google Home i chromecastem (więc można sobie rzucić obraz na TV albo na Huba)
  • Można sobie ustawić sceny gdzie do wyboru jest (on/off): push, notyfikacja mailem, syrena, nagrywanie. Oczwiście w scenach można sobie grupować kamerki
  • kamerka działa na 2.4 i na 5GHz
  • można włączyć syrenę ręcznie :smiley:
  • backlight (podczerwień) można regulować tak że w pokoju robi się jasno jak w dzień.
  • Ustawienia anti-flicker, balans bieli, ekspozycja, 3D DNR do odszumiania.
  • można sobie ustawić privacy mask
  • można share’ować kamerkę z innymi ludźmi
  • urządzenie ma osobne hasło, nie jest po prostu dostępne na wifi
  • można sobie ustawić czułość suwakiem (na poprzedniej miałem tylko low/medium/high)
  • można zrobić strefy gdzie ruch nie będzie triggerował alarmów (np. jak masz zwirza)
  • notyfikacja na maila idzie z Twojego maila (app password w Gmailu trza było ustawić, ale działa jak złoto) - mailowa notyfikacja wrzuca Ci tylko zdjęcie; można sobie ustawić interwał
  • dla tych co nie lubią trzymać rzeczy w chmurze - nagrywa toto na SD albo do NASa (albo do ichniejszego NVR ale to już zabawa na dom a nie mieszkanko)
  • jest aplikacja chyba na wszystko (Win, Mac, iOS, Android, przeglądarka)
  • z tego co widzę w Internecie to support jest bardzo aktywny i praktycznie nie ma pytań bez odpowiedzi

Z wad

  • integracja z Google home obejmuje niestety tylko "hey google, show me camera X view on Y (np. na TV z chromecastem); nie mogę zatem sobie skonfigurować rutyny włączającej czy wyłączającej kamerę (zastosowany workaround: kamerka wpięta do gniazdka wifi Blitzwolfa. Ziomeczkowi tak działa już parę miesięcy i nic jej nie jest. Odpukać, mam nadzieję, że tu będzie tak samo)
  • Chmura: niby jest opcja przechowywania historii video w chmurze (1 kamera, historia 7 dni, 1GB za free / 5 kamer, 30 dni, 30GB za $3.49 / 10 kamer, 30 dni, 80 GB za $6.99), ale nie ma póki co Europy do wyboru. Miała być w Q1 2020 ale coś chyba nie pykło :smiley:
  • z wad dla applowych forumowiczów: kamery Reolink integrują się z Alexą i Google home ale nie z Homekitem. No chyba że przez Athom Homey App (które chyba sobie sprawię w Q1 2021 bo jednak nie chce mi się uczyć Home Assistant).

No i chyba tyle. Jestem zadowolony na tyle, że rozważam zakup E1 Pro (4Mp) do innego, mniejszego pomieszczenia.

8 polubień

Dostaliśmy kamerkę aby „podglądać” dziecko. Ale za nic nie chce mi wysyłać powiadomień o ruchu - a to najważniejsza funkcja… W samej aplikacji Mi Home, zauważa ruch, nagrywa i tyle. Próbowałem na dwóch tel. z Androidem i na iPadzie. Wszystkie powiadomienia włączone, oszczędzanie baterii wyłączone, dalej nie działa. Ktoś wie o o może chodzić, jak to włączyć? :thinking:

O! Odkryłeś jedną z najgorszych aplikacji do zarządzania smart domem jaką jest Mi Home! Powiadomienia działają bardzo losowo i częściej jednak nie działają. Głupia informacja o powrocie odkurzacza do bazy potrafi wyjść po kilku godzinach, częściej jednak wcale.

Szczerze mówiąc to nie wiem jak Ci pomóc jeśli chodzi o używanie Mi Home. Być może blokada usypiania aplikacji w tle zadziała, być może zmiana serwera do którego jesteś zalogowany (ja używam chińskiego, bo muszę). Może gdybyś połączył kamerę w ramach asystenta Google - być może w Google Home będą jakieś ustawienia. Jeszcze jest opcja powiązania z IFTTT, w ramach konta podstawowego reguła dotyczącą poruszenia się i przesłanie powiadomienia powinna zadziałać (zakładając, że Mi Home dobrze współpracuje z IFTTT).

Dowolność powiadomień to był jeden z powodów dla których kamera Xiaomi + bramka poszła do jednego Wąsa jeszcze przed forum.

Jedyne co możesz sprawdzić wg mnie to poniższy, nieco enigmatyczny wpis o “automatyzacji”

https://c.mi.com/thread-3056817-1-0.html

EDIT: ewentualnie przestaw serwer na chiński

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/g8ldmd/xiaomi_home_ios_push_notifications_not_working/

U mnie chiński serwer nic nie zmienia. Było i jest źle.

Można zmienić bios w kamerze

Żeś rozpalił moją ciekawość, przejrzałem już pół internetu i ciągle nie wiem OCB.

W sensie że OS do kamery zmienić z siaomowego na inny? Wielokrotnie odbrickowywałem kamerki Xiaomi ale nigdy nie znalazłem nic jak zmienić soft na coś bardziej przyjaznego.

Podziel się

to tak na szybko

Ja mam kamere “YI Home Camera 720p Wireless Wifi Camera” i wiem ze sie da ale nie mialem na razie czasu przysiac nad tym
Generalnie widzialem ze wiele osob kupuje smart urzadzenia z Chin czy innych Lidli, a potem je reflashuje, aby usunac smieciowy firmware, i wgrac cos kompatybilnego z np HomeAssistent.

Ps. moozesz zerknac tutaj, jest tu bardzo fajna ekipa uzywajaca HA: Discord

5 polubień

LOWE. Dziękuję bardzo, zapisuję sobie.

Mój Reolink działa spoko, mam w planach dokupić drugiego, ale mam też w domu iSmartAlarm który jest po prostu kamerką Xiaomi z customowym softem i szukałem długo jak to draństwo zrootować bo iSmartAlarm wypadł z rynku przez pandemię :smiley:

1 polubienie

Uszanowanko!
Przekopałem się przez ten wątek, ale nie doszukałem się aby ktoś o to wcześniej pytał:

czy możecie polecić mi jakąś kamerkę domową, kompatybilną z Apple HomeKit oraz aby działała na WiFi 5 GHz?
Niestety na 5 GHz jest zdecydowanie mniej urządzeń niż na 2,4 GHz i mam spory problem ze znalezieniem czegoś. Ciekaw jestem czy ktoś z Was miał podobny problem i ma do polecenia jakiś fajny sprzęt?

P.S. od razu uprzedzam pytania - nie mam możliwości zmiany WiFi na 2,4 GHz i ta opcja nie wchodzi w grę.

1 polubienie

Obawiam się, że nie znajdziesz, z bardzo prostej przyczyny - te urządzenia chodzą na 2.4 z powodu większego pokrycia częstotliwością (w sensie: 2.4GHz działa na większe odległości znacznie lepiej niż 5, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą przeszkody), przy relatywnie niskich transferach.

Czemu nie masz 2.4GHz? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Na nowych routerach (Wifi6) masz łączone SSID które automatycznie dobiera sobie 2.4 i 5, ale chyba nie spotkałem się nigdy z routerem który by dawał tylko 5GHz.

5 polubień

Ja używam eufy cam 2. One mają swojego huba wpiętego po kablu więc nie ma znaczenia jakie wifi mam w domu.

2 polubienia