Kamera internetowa

Czołem,
Dyrekcja z pracy pilnie potrzebuje kupić kilka kamer internetowych do 175zl/szt. To szkola, dlatego taki budżet.

Pomóżcie bo to pilne.

2 polubienia

moze https://allegro.pl/oferta/kamera-wifi-full-hd-monitoring-detekcja-ruchu-pir-9835947837

1 polubienie

To jest kamera WiFi do monitoringu; nie zadziała jako kamerka do teams czy zooma.

1 polubienie

No właśnie tak mi się wydawało…

ach sorry sorry zle zrozumialem

1 polubienie

Nie do końca ten temat, ale bliższego nie znalazłem. Potrzebuję jakąś tanią kamerkę, żeby obserwować drukarkę 3d. Jakość obrazu może być gówniana, wielkość ma małe znaczenie. Głównym czynnikiem ma być cena. I musi to być kamera IP, bo nie mam do czego podłączyć takiej zwykłej internetowej (brak RPi). Nie jestem jeszcze psychicznie i finansowo gotowy na Octoprint.
Potrzebuję po prostu widzieć (również spoza domu) czy drukarka już skończyła i czy w środku nie powstaje właśnie kłębek filamentu (ewentualnie czy dysza się nie zatkała i od godziny głowica jeździ po próżnicy).
Mógłbym wziąć jakąś kamerkę Xiaomi, ale może przypadkiem znacie coś tańszego niż zbliżone do 100zł (to niedużo, ale cebula się we mnie odzywa).

Biedronka Hykker za 79zeta?

https://allegro.pl/oferta/kamera-panoramiczna-obrotowa-ip-wi-fi-hd-720p-10671851366

Zawsze masz 14 dni na zwrot

Odkopuję temat. Co kupić? Zależy mi na jakości - tak po prostu. I dobry obraz przy słabszym oświetleniu. Jestem w stanie zaakceptować cenę jak za Elgato Facecam (700-800zł) ale chętnie kupię coś tańszego.
Rozważam też używanie telefonu jako kamery ale pytanie czy jest jakaś aplikacja na android/windows, która skutecznie przerabia telefon na kamerę internetową.

To o tym Elgato jak i o każdej innej kamerze internetowej, nie ma co myśleć. Tylko bezlusterkowce.

1 polubienie

Aleś mnie ubiegł :smiley:

To zbyt droga opcja. Pamiętajcie, że to nie ma być narzędzie dla profesjonalnego streamera itp. No chyba, że jest bezlusterkowiec mieszczący się w tym budżecie no to super.

No z tego co pamiętam, ja wydałem mniej, niż Ty chciałeś wydać na Elgato. Mam używane Sony A5100 z manaualnym Meike 35mm F/1.7. Karty do przechwytywania HDMI mam dwie, jedna za 20 zł taka jak wszystkie noname, a druga Elgato Camlink 4k i w tym co robię, nie widzę między nimi różnicy. Ale ta tania w moim A5100 miała problem z proporcjami obrazu (chyba tylko na Macu i da się to obejść), więc jest wpięta do drugiej kamery.

Co dokładnie się teraz kupuje, to by trzeba research zrobić, byle APS-C z czystym HDMI albo opcją podpięcia via USB jako webcam, w pełnej jakości.

1 polubienie

Masz iPhone z magSafe? Jesli tak to kupujesz ten dinks :wink:

Albo czarny - i voila!

kup uzywany - bedzie tanio i wciaz bardzo dobrze.

1 polubienie

Nie nie, ja (mam nadzieję już na stałe) wziąłem z jabłkiem rozwód.