Kalendarz iOS

Czy ktoś ma jakieś przemyślenia po czasie? Dzisiaj doszedłem do wniosku, że mam już dość tego wyciągania kasy przez Fantasticala i trzeba go zmienić. Znalazłem, że kupiłem kiedyś Calendars 5 i chcę spróbować go użyć.

Ja właśnie przesiadłem się kilka miesięcy temu z fantastical i jestem bardzo zadowolony.

Jak was czytam, to dochodzę do wniosku, że jakiś dziwny jestem, bo używam kalendarza, notatek i przypomnień systemowych i tak mam ułożony workflow, że mi ten zestaw robi za kalendarz, notatnik, aplikację GTD i co najdziwniejsze - działa i mi wystarcza :smiley:
Fakt, zanim do tego doszedłem jak to sobie poukładać to były różne aplikacje do kalendarzy, było todo, wunderlist, nozbe, notion, basecamp, nirvana… a potem okazało się, że wszystko mam, tylko muszę samodzielnie pomyśleć jak chcę tego używać :smiley:

1lajk

Jeśli chodzi o kalendarz to po prostu zawsze mi brakowało widoku tygodnia i przez lata używałem Week Calendar. Dodatkowo też ładnie zaprezentowanej listy agendy itd.
Kwestia bardziej wizualna niż funkcjonalna, co dotyczy też przypomnień, zawsze bardziej mi się podobała Wunderlist niż Reminders i tak pozostało.

Jak tak teraz patrze na Kalendarz to widzę, że też już jest widok tygodnia itd :slight_smile:

Pozwolę sobie odkopać, gdyż ostatnio mnie uderzyła jedna rzecz. Fantastical zrobił ze mnie idiotę. Najpierw kazał zapłacić (F2) za aplikację na iOS i macOS, potem dał subskrypcję i powiedział, że rzeczy, które były w ramach F2 przechodzą do F3. No i tak oto na macOS calendar sets działają, super. Tylko na iOS nie działa - widzę ciągle wszystkie zasubskrybowane i udostępnione kalendarze, a jak chce sety to płać.

Szukam alternatywy. Niedrogiej albo 100% free (tjaaaaa), bo już dałem za F2 w cholerę siana. Calendar 5 jest fajny, ale nie ma aplikacji na macOS. Próbowałem nawet defaultowego Apple Calendar - mógłbym go używać, ma tylko 1 problem. Nie widzę udostępnionych dla mnie kalendarzy na koncie firmowym google. Może ktoś mi powie jak to zrobić, to wtedy problem też się rozwiąże.

to jest jeszcze zrozumiałe. TY UŻYWASZ MAIL.APP!!! :see_no_evil:

Z czym masz problem? Bo nie do końca rozumiem jak ich nie widzisz, jeśli zostały udostępnione?

No… tak :slight_smile:
< gotowy do kamienowania>

1lajk

Mam cała listę kalendarzy udostępnionych w ramach firmowego konta GSuite:


Niestety, w kalendarzu Apple (czy to na macOS, czy to na iOS) ich nie ma. Widzę tylko kalendarze, których jestem właścicielem, czyli te:

Wybacz profesjonalne zasłanianie nazw :smiley:

:smiley:

Nope. Juz nie raz próbowałem pobrać/znaleźć z interface webowego link do ICS danego kalendarza i to dalej jest dla mnie niemożliwe. Wiem, że to rozwiązuje problem. Jak znajdziesz mi na to sposób - stawiam wirtualne piwo.

Można eksportować tylko kalendarze wymienione pod “Moje kalendarze” po lewej stronie Kalendarza Google. Aby wyeksportować kalendarz, musisz mieć również ustawienie “Wprowadzanie zmian i zarządzanie udostępnianiem”.

Jak nie masz uprawnień, to możesz zawsze poprosić osobę która cię doprosiła :smile:

https://support.google.com/calendar/answer/37111?hl=en
https://support.google.com/calendar/answer/37082

https://support.google.com/calendar/answer/37648?hl=en

PS - zapomniałem o oczywistym rozwiązaniu, bo założyłem, że je sprawdziłeś - www.google.com/calendar/iphoneselect ci nie działa?

Podaj link do paypal/nr telefonu do BLIK/Revolut. Nie, nie sprawdzałem, bo nie znałem. Działa. Dziękuję.


Nawet jedno piwo coś zmieni :smile:

5lajków

9lajków

@Martin_Fox jest opcja na mac os aby ustawić globalny skrót dla akcji New Reminder? Przejrzałem google i opcje z wykorzystaniem Automatora ale u mnie to nie działa z jednoczesną opcją dodania treści przypomnienia.

O coś takiego Ci chodzi?

no właśnie niestety nie. Chodzi mi o to, że chcę sobie dodać jakieś zadanie do Reminders i żeby nie wchodzić do aplikacji i tam nie dodawać tylko aby móc to zrobić z każdego miejsca w systemie (tak jak to działa np. w nozbe albo sposób w jaki odpalany jest Alfred).

Aaa, kumam o co ci chodzi. W sumie to nie wiem - nigdy nie potrzebowałem :smiley: