Kalendarz iOS

Czy kto┼Ť ma jakie┼Ť przemy┼Ťlenia po czasie? Dzisiaj doszed┼éem do wniosku, ┼╝e mam ju┼╝ do┼Ť─ç tego wyci─ůgania kasy przez Fantasticala i trzeba go zmieni─ç. Znalaz┼éem, ┼╝e kupi┼éem kiedy┼Ť Calendars 5 i chc─Ö spr├│bowa─ç go u┼╝y─ç.

Ja w┼éa┼Ťnie przesiad┼éem si─Ö kilka miesi─Öcy temu z fantastical i jestem bardzo zadowolony.

Jak was czytam, to dochodz─Ö do wniosku, ┼╝e jaki┼Ť dziwny jestem, bo u┼╝ywam kalendarza, notatek i przypomnie┼ä systemowych i tak mam u┼éo┼╝ony workflow, ┼╝e mi ten zestaw robi za kalendarz, notatnik, aplikacj─Ö GTD i co najdziwniejsze - dzia┼éa i mi wystarcza :smiley:
Fakt, zanim do tego doszed┼éem jak to sobie pouk┼éada─ç to by┼éy r├│┼╝ne aplikacje do kalendarzy, by┼éo todo, wunderlist, nozbe, notion, basecamp, nirvanaÔÇŽ a potem okaza┼éo si─Ö, ┼╝e wszystko mam, tylko musz─Ö samodzielnie pomy┼Ťle─ç jak chc─Ö tego u┼╝ywa─ç :smiley:

1lajk

Je┼Ťli chodzi o kalendarz to po prostu zawsze mi brakowa┼éo widoku tygodnia i przez lata u┼╝ywa┼éem Week Calendar. Dodatkowo te┼╝ ┼éadnie zaprezentowanej listy agendy itd.
Kwestia bardziej wizualna niż funkcjonalna, co dotyczy też przypomnień, zawsze bardziej mi się podobała Wunderlist niż Reminders i tak pozostało.

Jak tak teraz patrze na Kalendarz to widz─Ö, ┼╝e te┼╝ ju┼╝ jest widok tygodnia itd :slight_smile:

Pozwol─Ö sobie odkopa─ç, gdy┼╝ ostatnio mnie uderzy┼éa jedna rzecz. Fantastical zrobi┼é ze mnie idiot─Ö. Najpierw kaza┼é zap┼éaci─ç (F2) za aplikacj─Ö na iOS i macOS, potem da┼é subskrypcj─Ö i powiedzia┼é, ┼╝e rzeczy, kt├│re by┼éy w ramach F2 przechodz─ů do F3. No i tak oto na macOS calendar sets dzia┼éaj─ů, super. Tylko na iOS nie dzia┼éa - widz─Ö ci─ůgle wszystkie zasubskrybowane i udost─Öpnione kalendarze, a jak chce sety to p┼éa─ç.

Szukam alternatywy. Niedrogiej albo 100% free (tjaaaaa), bo ju┼╝ da┼éem za F2 w choler─Ö siana. Calendar 5 jest fajny, ale nie ma aplikacji na macOS. Pr├│bowa┼éem nawet defaultowego Apple Calendar - m├│g┼ébym go u┼╝ywa─ç, ma tylko 1 problem. Nie widz─Ö udost─Öpnionych dla mnie kalendarzy na koncie firmowym google. Mo┼╝e kto┼Ť mi powie jak to zrobi─ç, to wtedy problem te┼╝ si─Ö rozwi─ů┼╝e.

to jest jeszcze zrozumiałe. TY UŻYWASZ MAIL.APP!!! :see_no_evil:

Z czym masz problem? Bo nie do ko┼äca rozumiem jak ich nie widzisz, je┼Ťli zosta┼éy udost─Öpnione?

NoÔÇŽ tak :slight_smile:
< gotowy do kamienowania>

1lajk

Mam cała listę kalendarzy udostępnionych w ramach firmowego konta GSuite:

Niestety, w kalendarzu Apple (czy to na macOS, czy to na iOS) ich nie ma. Widz─Ö tylko kalendarze, kt├│rych jestem w┼éa┼Ťcicielem, czyli te:

Wybacz profesjonalne zasłanianie nazw :smiley:

:smiley:

Nope. Juz nie raz pr├│bowa┼éem pobra─ç/znale┼║─ç z interface webowego link do ICS danego kalendarza i to dalej jest dla mnie niemo┼╝liwe. Wiem, ┼╝e to rozwi─ůzuje problem. Jak znajdziesz mi na to spos├│b - stawiam wirtualne piwo.

Mo┼╝na eksportowa─ç tylko kalendarze wymienione pod ÔÇťMoje kalendarzeÔÇŁ po lewej stronie Kalendarza Google. Aby wyeksportowa─ç kalendarz, musisz mie─ç r├│wnie┼╝ ustawienie ÔÇťWprowadzanie zmian i zarz─ůdzanie udost─ÖpnianiemÔÇŁ.

Jak nie masz uprawnień, to możesz zawsze poprosić osobę która cię doprosiła :smile:

https://support.google.com/calendar/answer/37111?hl=en
https://support.google.com/calendar/answer/37082

https://support.google.com/calendar/answer/37648?hl=en

PS - zapomnia┼éem o oczywistym rozwi─ůzaniu, bo za┼éo┼╝y┼éem, ┼╝e je sprawdzi┼ée┼Ť - www.google.com/calendar/iphoneselect ci nie dzia┼éa?

Podaj link do paypal/nr telefonu do BLIK/Revolut. Nie, nie sprawdzałem, bo nie znałem. Działa. Dziękuję.

Nawet jedno piwo co┼Ť zmieni :smile:

5lajk├│w

9lajk├│w

@Martin_Fox jest opcja na mac os aby ustawi─ç globalny skr├│t dla akcji New Reminder? Przejrza┼éem google i opcje z wykorzystaniem Automatora ale u mnie to nie dzia┼éa z jednoczesn─ů opcj─ů dodania tre┼Ťci przypomnienia.

O co┼Ť takiego Ci chodzi?

no w┼éa┼Ťnie niestety nie. Chodzi mi o to, ┼╝e chc─Ö sobie doda─ç jakie┼Ť zadanie do Reminders i ┼╝eby nie wchodzi─ç do aplikacji i tam nie dodawa─ç tylko aby m├│c to zrobi─ç z ka┼╝dego miejsca w systemie (tak jak to dzia┼éa np. w nozbe albo spos├│b w jaki odpalany jest Alfred).

Aaa, kumam o co ci chodzi. W sumie to nie wiem - nigdy nie potrzebowałem :smiley: