Kalendarz iOS

Poddałem się. Wracam z podkulonym ogonem z fantasticala do Google Calendar. Z żadnego innego nie korzystało mi się tak dobrze, jak właśnie z GC.

1lajk

Możecie sprawdzić Calendar 366

Bardzo ciekawa alternatywa dla Fantastical’la, z wieloma jego funkcjami np. ma zestawy kalendarzy, wiele widoków.

2lajki

Ja rozważam Calendars 5 od Readdle. Jest całkiem OK i ma fajny widok podobny z fantastical. I to tylko one time purchase.

Czym się różni calendars z wykupionym pro od calendars 5? W calendars wykupienie pakietu pro+interesting calendars jest tańsze niż w calendars 5

No to wrzuciliście ciekawe propozycje. Sam chcę odejść od Fantasticala ze względu na nachalne promowanie abonamentu. Napiszcie kilka słów jak użyjecie tych dwóch rozwiązań. Sam osobiście skłaniam się do Calendar 366 bo posiada aplikację na MacOS, a lubię mieć spójne środowisko :sunglasses:

Dobre pytanie - nie mam pojęcia

Polecono mi jeszcze inna fajna opcje ktora ma mega fajna fukncje ktora moze mi sie przydac jako djowi bo czesto dodaje bardzo podobne wydarzenia jak np weslele tu i tam na tyle osob od tej do tej itp
wiec WeekCal ma templates co moze byc bardo fajnie wykorzystane

Czy ktoś ma jakieś przemyślenia po czasie? Dzisiaj doszedłem do wniosku, że mam już dość tego wyciągania kasy przez Fantasticala i trzeba go zmienić. Znalazłem, że kupiłem kiedyś Calendars 5 i chcę spróbować go użyć.

Ja właśnie przesiadłem się kilka miesięcy temu z fantastical i jestem bardzo zadowolony.

Jak was czytam, to dochodzę do wniosku, że jakiś dziwny jestem, bo używam kalendarza, notatek i przypomnień systemowych i tak mam ułożony workflow, że mi ten zestaw robi za kalendarz, notatnik, aplikację GTD i co najdziwniejsze - działa i mi wystarcza :smiley:
Fakt, zanim do tego doszedłem jak to sobie poukładać to były różne aplikacje do kalendarzy, było todo, wunderlist, nozbe, notion, basecamp, nirvana… a potem okazało się, że wszystko mam, tylko muszę samodzielnie pomyśleć jak chcę tego używać :smiley:

1lajk

Jeśli chodzi o kalendarz to po prostu zawsze mi brakowało widoku tygodnia i przez lata używałem Week Calendar. Dodatkowo też ładnie zaprezentowanej listy agendy itd.
Kwestia bardziej wizualna niż funkcjonalna, co dotyczy też przypomnień, zawsze bardziej mi się podobała Wunderlist niż Reminders i tak pozostało.

Jak tak teraz patrze na Kalendarz to widzę, że też już jest widok tygodnia itd :slight_smile:

Pozwolę sobie odkopać, gdyż ostatnio mnie uderzyła jedna rzecz. Fantastical zrobił ze mnie idiotę. Najpierw kazał zapłacić (F2) za aplikację na iOS i macOS, potem dał subskrypcję i powiedział, że rzeczy, które były w ramach F2 przechodzą do F3. No i tak oto na macOS calendar sets działają, super. Tylko na iOS nie działa - widzę ciągle wszystkie zasubskrybowane i udostępnione kalendarze, a jak chce sety to płać.

Szukam alternatywy. Niedrogiej albo 100% free (tjaaaaa), bo już dałem za F2 w cholerę siana. Calendar 5 jest fajny, ale nie ma aplikacji na macOS. Próbowałem nawet defaultowego Apple Calendar - mógłbym go używać, ma tylko 1 problem. Nie widzę udostępnionych dla mnie kalendarzy na koncie firmowym google. Może ktoś mi powie jak to zrobić, to wtedy problem też się rozwiąże.

to jest jeszcze zrozumiałe. TY UŻYWASZ MAIL.APP!!! :see_no_evil:

Z czym masz problem? Bo nie do końca rozumiem jak ich nie widzisz, jeśli zostały udostępnione?

No… tak :slight_smile:
< gotowy do kamienowania>

1lajk

Mam cała listę kalendarzy udostępnionych w ramach firmowego konta GSuite:

Niestety, w kalendarzu Apple (czy to na macOS, czy to na iOS) ich nie ma. Widzę tylko kalendarze, których jestem właścicielem, czyli te:

Wybacz profesjonalne zasłanianie nazw :smiley:

:smiley:

Nope. Juz nie raz próbowałem pobrać/znaleźć z interface webowego link do ICS danego kalendarza i to dalej jest dla mnie niemożliwe. Wiem, że to rozwiązuje problem. Jak znajdziesz mi na to sposób - stawiam wirtualne piwo.

Można eksportować tylko kalendarze wymienione pod “Moje kalendarze” po lewej stronie Kalendarza Google. Aby wyeksportować kalendarz, musisz mieć również ustawienie “Wprowadzanie zmian i zarządzanie udostępnianiem”.

Jak nie masz uprawnień, to możesz zawsze poprosić osobę która cię doprosiła :smile:

https://support.google.com/calendar/answer/37111?hl=en
https://support.google.com/calendar/answer/37082

https://support.google.com/calendar/answer/37648?hl=en

PS - zapomniałem o oczywistym rozwiązaniu, bo założyłem, że je sprawdziłeś - www.google.com/calendar/iphoneselect ci nie działa?