Jednorazowo - monter sieci LAN

Witam Wąsy, potrzebuje osoby, która obrobi mi końcówki w kablach internetowych, oraz sprawdzi czy każdy kabel działa. Poprowadzonych będzie około 10 przewodów. Może jakiś Wąs student chciałby sobie coś dorobić :wink: Mieszkam w Warszawie na Woli.

A bardzo tego nie chcesz robić sam? Narzędzie do zapinania i testowania kabli kupisz za 100-200 złotych, a może się przydać na przyszłość.

Zaciskarkę spokojnie można spokojnie kupić za 10 zł a tester 15 zł na Allegro. Pare miesięcy kupowałem od tego gościa i polecam. Jedynie baterie do testera musiałem dokupić

Przekonaliście, zrobię sam :wink: dzięki po raz kolejny!

3 polubienia

Te testery są gu…zik warte. Jeden mi przestał działać po miesiącu, drugi się włączał, ale nie chciał testować kabli. Chyba że nacisnąłem obudowę w pewnym, konkretnym miejscu. Rozebrałem go, ale nie było ani zimnego lutu, ani innych widocznym uszkodzeń. Po prostu zgłupiałem :man_shrugging: a na allegro są tylko takie…
Chyba, że sprzęt za 200zł…

Ja mam coś w tym stylu, działa od lat bez problemu i skutecznie.

1 polubienie

No to mój bad luck :expressionless:

Ten co ty pokazałeś jest pseudo inteligentny, a ten mój to najbardziej podstawowe urządzenie jakie tylko może być. Pokazuje tylko czy jest przejście i czy żyły są w dobrej kolejności

Ja to widziałem taki, co pokazuje numerkami na wyswietlaczu, który kabelek gdzie jest i gdzie jest jego para. właśnie o takim mówiłem podając cenę. Nie wiem, co to za wynalazki za dychę.

Coś takiego

Ja takiego analoga podobnego go tego co pokazałem (firmy nie pamiętam a nie mam jak sprawdzić) używałem w firmie przez lata pracując przy sieciach.
O tyle fajny że niezawodny bo tam się nie ma co popsuć o ile bateria jest w miarę nowa.

Wiadomo, fajnie mieć taki co pokazuje wszystko, łącznie z metrem na którym jest problem jak jest przerwany kabel ale tani sprzęt to ma te odczyty pseudolosowe :joy:

A stare dobre podłączanie laptopa z jednej strony i routera z drugiej? Do domowych warunków totalnie wystarczy. Chyba że @Majkiszon tworzy sieć ze switchami z jakiegoś głównego serwera.

Wystarczy pamiętać, by z każdej strony podłączyć kabelki dokładnie tak samo, dla elektronów nie ma znaczenia w jakim kabelku w jakiej osłonce leci. I piszę to jako wykształcony informatyk, który w swoim domu robi kable jak bozia przykazała. Chodzi mi tu o to, że zrobienie domowej sieci po najmniejszej linii oporu bez jakiegokolwiek doświadczenia jest możliwe i będzie wszystko działać totalnie dobrze. Wystarczy tania zaciskarka do erjotek.

Nie chce burzyć planu, ale po co wam te zaciskarki erjotek? Do gniazdek instalowanych na stałe stosuje się moduły zakończone gniazdem a nie wtyczką. Popularny standard który pasuje do osprzętu elektrycznego to keystone, ale można też po prostu kupić gniazdko od producenta osprzętu.
Moduły są często beznarzędziowe (a przynajmniej nie wymagają specjalistycznych narzędzi).

Osprzęt elektryczny = gniazdka, włączniki oświetlenia

1 polubienie
  • zacisnij losowe kolory
  • po pol roku sproboj naprawic kabel i klnij na tego co wybral losowe kolory
1 polubienie

Niekoniecznie
U mnie w liceum jak robiliśmy E.13 i specjalnie kupili testery, to na 5 kupionych 3 było w jakiś sposób niepełnosprytne
a to któraś dioda nigdy nie świeciła, a to coś innego się psuło

Nie przeczę, że jest to średni pomysł - chodzi mi o to, że lepsze to niż zupełnie nic. Zresztą, szczerze - co ile naprawiasz kable w domu? Tak jak @JoseArcadioMorales zwrócił uwagę - gniazdka mają oznaczenia jak co podłączyć, są beznarzędziowe (nie potrzeba noża Crone).

powiem tak - prawidlowe ustawienie kolorow wiele nie kosztuje, a awarie… sie zdazaja Kiedys bylem administratorem sieci wiec wwiem jak jest. Byc moze w dommu nigdy awarii nie doswiadczysz - i tego ci zycze - ale z drugiej strony po co robic pod gorke? sprzedasz mieszkanie/dom i ten co kupi bedzie mial problem. Juz i tak zawsze jest pproblem z elektryka, ktoredy to te kable ida? Sa specjalne narzedzia do ich wykrywanie aby sie w nie nie wwiercic. A teraz wyobraz sobie ze kupujesz mieszkanie ze smartdomem i nie dostajesz schematu do tego jak polozone sa kable…

Khem… a nie po linii najmniejszego oporu?

3 polubienia

Tak, masz rację, a ja idę do tematu

bo jeszcze się nie obudziłem xD

1 polubienie