Jakiego spadku cen obecnej generacji można oczekiwać po ukazaniu się nowych iPhonów

Zdaje sobie sprawę że temat jest rozkminkowy oraz nikt nie poda mi konkretnej podpowiedzi.
Jednak widzę że są tutaj osoby które obserwują działania firmy Apple wiec może będą w stanie powiedzieć mi jak to wyglądało w historii?
Bo z jednej strony chce zakupić teraz już IP ale z drugiej mogę od biedy poczekać. Więc czy opłaca się czekać do września aż światło dzienne ujrzą nowe telefony?

Nigdy nie opłaca się kupować sprzętu w połowie cyklu, jeżeli jego cena nie jest obniżona… chyba że mówimy o cyklu życia Maca Pro :smiley: Ja bym poczekał i albo kupił lepszy nowszy, albo tańszy.

2 polubienia

Ciężko teraz oszacować o ile potanieją zeszłoroczne modele, ze względu na rozbudowanie portfolio o serię ‘R’ i ogólne podwyżki cen telefonów. W przeszłości za (mniejszego) iPhone’a w podstawowej wersji płaciłeś 699$ dolarów, w Polsce sprzedawano za 3 tysiące złotych. Cena rocznych modeli z oficjalnej sprzedaży spadała do 549$, i w zależności od sklepu w PL od 2200 do 2400 zł. Spadek ceny dla większego modelu był nieco mniejszy.

Jeżeli nie jest to sprawa paląca to poczekaj z zakupem do września :slight_smile:

2 polubienia

Najlepiej w ogóle poczekać do października, wtedy dopiero pojawiają się zdecydowanie niższe ceny urządzeń niż były wcześniej. Tak zwykle jest. Bo we wrześniu jeszcze wiszą “poprzednie” oferty, a w październiku już dostosowują oferty do tego, że jest kolejna generacja i jest jeszcze taniej.

3 polubienia

To raz. A dwa to to, że to wszystko jest teraz przez erki szalone. Gdybym miał dzis kupować telefon sub $800 to bym chyba z miesiąc myślał, czy XR, czy X. Pewnie wziąłbym X tylko dlatego, że XR jest większy. W jednej łapie performance, w drugiej OLED.
XR jest za duży, ale ma z kolei te zaletę, że ma aluminiowa ramkę, wiec mógłbym wrócić do noszenia telefonu bez case’a.

Nastaw się @Michael na to, że unormowanie cen - tak, jak Paweł napisał - nastąpi dopiero w październiku/listopadzie. Do tego czasu to loteria.

Tak, czy siak poczekaj koniecznie do jesieni, bo może pokażą coś, bez czego stwierdzisz, że nie możesz żyć.

3 polubienia