Jaki UPS?

Najważniejsze, aby działał dobrze z macOS. Prądu dużo nie potrzeba. Chcę żeby podtrzymał mi komputer do 10 minut. Jak do tego czasu nie będzie prądu do p-p, że będzie za minutę dłużej jest małe, stąd 600VA i ~400W będzie świat.

Ostatnio kupiłem GreenCella i muszę to gówno odesłać bo nie działa z macOS.

Jak to nie działa z macOS? Gdzie tutaj zasilanie ma coś wspólnego z systemem?

System musi sie np. sam zamknąć. Skąd MacOS bez wsparcia UPS ma to widzieć? :wink:

1 polubienie

Nie mam - gdybam. APC albo Eaton z racji popularności pewnie mają to ogarnięte.

Każdego UPS podłączasz po USB i musisz mieć drivery odpowiednie lub musi być zgodny z jakimś tam protokołem GreenStar Energy czy coś takiego. Wtedy w macOS masz nowa zakładkę w Power Management o nazwie UPS właśnie. U mnie tam jest informacja, że UPS ma current charge 0% i zawsze chce się komputer zamykać bo nie wie kiedy pracuje na zasilaniu sieciowym, a kiedy na akumulatorze. Crazy shit jednym słowem

2 polubienia

@luke-g ogarnąłeś coś co spełnia Twoje oczekiwania?

Pytanie czy ten model z GreenCell można podłączyć bez żadnego oprogramowania? Wiem, że wtedy ręcznie musiałbym zamknąć komputer ale to nie wydaje mi się problemem. Bo braki w prądzie najbardziej mi dokuczają w trakcie pracy a nie jak się zdarzą w nocy.

Finalnie musiałem kupić 6x droższy APC. GreenCell nie działa z Apple

1 polubienie

Jeśli mógłbym Cię dalej pociągnąć za język…

Tez potrzebuje tylko czas na to aby „bezpiecznie wyłączyć komputer”, ewentualnie na szybko zapisać projekt w Ilustratorze /PS.
Czyli bateria nie jest potrzebna duża. Kupiłeś pełna sinusoidę?
W jaki sposób Ups podłącza się do imaca? USB czy kabel sieciowy?

Maca (w moim przypadku całą listwę zasilającą biurko). UPS podłączamy poprzez USB zeby komputer wiedział kiedy się uśpić. Sam UPS
Przełącza się w jakąś mikrosekundę na zasilanie bateryjne

A jaki masz model APC? I czy on jest w stanie wyłączyć maca nawet jak jest konflikt przy procedurze zamykania - np. prompt z adobe, żeby zapisać jakiś projekt albo backup lightroom? (przy tych promptach zwykła procedura wyłaczenia/restartu komputera jest zakłucona)

Również podbijam temat @luke-g ! Jaki model kupiłeś ? Szukam czegoś podobnego tylko jeszcze nie wiem czy brać CyberPower CP1500EPFCLCD czy może jednak coś od APC :thinking:

Hej tego mam:

macOS wspiera go natywnie. Nie potrzeba żadnego softu.

2 polubienia

Cyberpower ma kolega i pod macOS tez działa

moze jestem slepy ale ile baterii ma ten UPC? Albo inaczej, jak dlugo podtrzyma te deklarowane 700W?