Jaki telefon wybrać? Czy telefon X jest dobry?

Nie znalazłem takiego tematu na forumku - gdyby był podobny to przenieście mnie tam proszę :wink:

Temat dla wszystkich zastanawiających się przy zakupie. Takimi jak ja. Szukam nowego telefonu, odkąd w moim iPhonie SE zaczęła albo puchnąć bateria albo po prostu zaczął się odklejać ekran. W każdym razie planuję zmienić telefon i to na Androida. Rozważam Google Pixel 3a, ale planuję zakup na raty więc jest tutaj więcej wygibasów z tym. Ale w oko wpadła mi Nokia 8.1 - używał ktoś? Jakieś opinie?

1 polubienie

Ja (gdybym musiał przejść na robocika) to aktualnie bym patrzył na huawei - można negocjować cenę z okazji tego co się wokół nich dzieje.

Pixela 3A to świetny pomysł, ale… może OnePlus? Niekoniecznie 7 pro, ale 6T to wciąż bardzo dobry telefon, a myśle, że w ostatecznym rachunku dla Ciebie będzie się lepiej sprawdzać. Z 3A jest ten problem, że może być dla Ciebie za wolny (a świetny aparat zrobisz w 6T dodatkową aplikacją Camera Mod do aparatu, po prostu instalujesz i gotowe).

5 polubień

Jest jeszcze 7 nie Pro.

Do Camera Mod nie trzeba roota?

Nie, root nie jest potrzebny.

Tutaj masz wszystko o Google Camera Mod

Wszystkie wersje aplikacji jakie wychodzą, FAQ, linki do tematów na forum XDA dla każdego modelu telefonu, grupy Telegramowe itd

Jeżeli mieści się w budżecie to również brałbym pod uwagę zwykłego OnePlus 7, który kosztuje podobne pieniądze co nieprodukowany już 6T.

2 polubienia

Ja używam Pixela 2 i iPhone 8 i gdybym był zmuszony do zakupu nowego telefonu to:

  1. W przypadku iOS wybrałbym iPhone 7 bo nie czuję żadnej różnicy między 7 a 8. No ale rozumiem, że iOS idzie w odstawkę.

  2. W przypadku Androida wybrałbym Pixela 2 lub 3a. Cenię sobie czystego androida i to, że… Google/USA nigdy nie odetną Pixeli od swoich usług. Bardzo ciekawi mnie też Nokia 9 PureView. Niby wolno przetwarza zdjęcia i w ogóle nie jest ideałem ale ma całkiem dobrą cenę i jest (moim zdaniem) jednym z najładniejszych telefonów na rynku.

EDIT: To może jeszcze wyjaśnię czemu akruat Pixel. Tak naprawdę to mógłbym wybrać każdego z dotychczasowych Pixeli - 1, 2, 3. Bez większego znaczenia. Na 2 wskazałem dlatego, że można go wyrwać za bardzo dobrą kasę (ja swojego kupiłem 10 miesięcy temu za 1100zł - tak, wiem że to niezła okazja była).

  • Jest to w dalszym ciągu bardzo szybki telefon. Nie wiem co to lagi, nie wiem co to wściekłość w oczekiwaniu na reakcję telefonu na dotyk,
  • Ma dobry ekran. Nie jakiś tam super jasny i piąkny jak najnowsze Samsungi ale jest ok. Mały i w starych proporcjach (16:9) ale jest wyraźny, dobrze odwzorowuje kolory i jest wystarczająco jasny/ciemny żeby było widać w słońcu/nie raził w nocy,
  • ma świetny rozmiar. Dobrze trzyma się w ręku. Jeśli przesiadasz się z iPhone SE pamiętaj, że żaden telefon nie będzie już tak fajnie się mieścił w dłoni jak SE właśnie. Jak kupisz 1+ to się lekko zdziwisz ogromem tego urządzenia,
  • Aktualizacje są i będą jeszcze przez jakiś czas. Będzie Android Q i może nawet R. Łatki bezpieczeństwa będą jeszcze przez 2-3 lata (tak myślę),
  • Świetny aparat. Naprawdę świetny! Jeszcze nie trafił mi się telefon, którego możliwości fotograficzne, przy jednoczesnej prostocie aplikacji aparatu, by mnie tak satysfakcjonowały. Nie patrz na DXO. Pixel robi lepsze zdjęcia i już. Koniec kropka. To oczywiście subiektywne.
  • metalowe plecki (i tylko kawałek szkła na tych pleckach). Nie ma przez to ładowania indukcyjnego ale dla mnie to nie problem. Dla innych może to być niedogodność.
  • czysty, jak serca obrońców krzyża smoleńskiego, system. Bez producenckich fajerwerków i miliona niepotrzebnych aplikacji.

Są też minusy:

  • tego telefonu nie sprzedasz za dobre pieniądze bo prawie nikt nie wie co to jest,
  • za dobrą kasę raczej kupisz używkę bez gwarancji,
  • jeśli chcesz żeby “Twój telefon cały był ekranem” to szukaj czegoś innego. Ten telefon jest telefonem a ekran to jakieś ~68% przedniego panelu.
2 polubienia

Czego nie można zagwarantować w przypadku żadnej innej firmy :smiley:

True…

Powiem Ci, że zaintrygowałeś mnie tym Pixelem 2. Ale z drugiej strony - cenowo podobnie jak 3A, a jednak telefon z 2017 roku…

Może kogoś zainteresuje oferta na Google Pixel 3 64GB za 397 euro (~1690 zł) na Amazonie

https://www.amazon.de/Google-Pixel-Black-Smartphone-Schwarz/dp/B07J5NZY5T/ref=sr_1_8?m=A1SQWWHQ140F4E

edit:
Nie wiem dlaczego, ale po kliknięciu w link do url dorzuca się “?tag=yeswas09-21” i kasuje końcówkę adresu, przez co nie widać poprawnej ceny. Właściwy adres to https://www.amazon.de/Google-Pixel-Black-Smartphone-Schwarz/dp/B07J5NZY5T/ref=sr_1_8?m=A1SQWWHQ140F4E

5 polubień

Gdybym był użytkownikiem Androida, to sikałbym po nogach ze szczęścia. Piękna oferta.

2 polubienia

No że tak ten tego no… jak brzmiało to słowo co go android nie zna?.. a już wiem… bezpieczeństwo :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Nie android a Qualcomm.
2 modele procesorów.
Już załatane.
Burza o nic. Zwyczajny exploit jakich tysiące, który z jakiegoś powodu wyciekł z rąk hakerów.

2 polubienia

Owszem :slight_smile: ale prowokuje do napisania kolejnego posta :slight_smile:
Ciekawe ile takich wyszło na Ax ? Albo o ilu się nie dowiedzieliśmy.

Qualcomm potwierdził, że zagrożone jest znacznie więcej chipów, na czele z flagowym Snapdragonem 855. Pełna lista:
IPQ8074, MSM8996AU, QCA6174A, QCA6574AU, QCA8081, QCA9377, QCA9379, QCS404, QCS405, QCS605, SD 636, SD 665, SD 675, SD 712 / SD 710 / SD 670, SD 730, SD 820, SD 835, SD 845 / SD 850, SD 855, SD 8CX, SDA660, SDM630, SDM660, SXR1130

Dwa mówisz?
No i kwestia aktualizacji - dobra, na pixelach powinno pójść to szybko, ale ilu innych producentów wymusi aktualizację u swoich klientów?

PS żeby nie było - Qualcomm Documentation

Szukam telefonu dla mamy. Chcę wydać koło 1k pln. Musi być Android i musi być dual-sim. Innych wymagań w sumie nie ma. Nie wiem co teraz się kupuje? Jest ten nowy OnePlus - OnePlus Nord N100 | Get Free OnePlus Bullets Wireless Z

Czy ja chcę to kupić mamie?

Pixel 4a?

Nie ma fizycznego dualsim z tego co wiem?

Fakt, zapomniałem.