Jaki router do internetu 300Mb/s

jak chociaz troche sieciowosc ogarniasz to obsluga jest trywialna, oczywiscie jak nic skomplikowanego nie kcesz robic:)

Co oni tam mają za anteny? To aż nieprawdopodobne się wydaje, aby coś takiego mogło mieć zasięg i prędkość, o której wspominasz.

Mój Velop w systemie meshowym na 3 node (kazdy node raportuje, że siła sygnału jest świetna) już sieje internet <=200 mbit, a mam łącze 500 symetryk.

jak robilem sprawdzanie wifi pomiedzy laptopem wifi ac, a serwerem wpietym po 1gb wszystko na dyskach ssd w serwerze, a lapek z ram dyskim to wyciagalem transfery 450M/b/s. konfiguracja w gui ustawiona na max przepustowosc. router grzeje sie dosc mocno ale nie do czerwonosci:)

No i nie ma problemu z wydatkami, bo nie musisz się zabezpieczać, sieje tak, że i tak dzieci mieć nie będziesz :stuck_out_tongue:

qrfa, klawiatura ekranowa na pc jest mało wygodna

he he, 4 lipca dziecko się pojawiło więc jednak to sianie w niczym nie przeszkadzało:sunglasses:

1 polubienie

Gratki!

Co do mocy WiFi, to tu u mnie np sprawdzają natężenie sygnału i jak coś jest nie tak to dostajesz upomnienie, a potem karę finansową dość bolesną :slight_smile:

Offtop, pisząc o bolesnej karze muszę dodawać, że chodzi o finansową, bo tu jeszcze można oficjalnie dostać wpierdol (jest chłosta :D) tzw canning, nie mylić z comming czy nie daj Bóg z cumming,

to kill switch w telefonie i po sprawie:)
offtop: indochiny? raz do roku minimum musze tam być, ubóstwiam ten klimat:) Malezja, Indonezja, Tajlandia… fuck yeah:)

Odgrzebię temat, bo zupełnie nie umiem w routery, a zmieniam dostawcę internetu i będę potrzebować własnego nadajnika :slight_smile:

Szukam czegoś prostego: bezprzewodowego routera zasięgu zdolnym pokryć 4-pokojowe mieszkanie. Bez wodotrysków, Time Machine i tym podobnych. Prędkość 300 Mb/s powinna mi wystarczyć.

Zainspirowany innym wątkiem forum, znalazłem taki sprzęt: https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC58U/ – czy Waszym zdaniem wystarczy mi do codziennej obsługi kilku urządzeń?

Jak kupiłem tydzień temu i wszystko śmiga :wink:

1 polubienie

Cześć, potrzebuję Waszych doświadczeń odnośnie sprzętów sieciowych. Poszukuję rozwiązania do mieszkania ok. 50m^2. Najwięszym problemem jest prędkość internetu na komputerze, który stoi ok. 7m oddalony od modemu/routera/ap od UPC (po drodze dwie ściany działowe) i wyciąga max 40 Mb/s. Poszukuję więc urządzenia, które da mi co najmniej te 60/80 Mbitów. Opcje, które rozwarzam:

  • Ubiquiti: UAP AC Lite + EdgeRouterX (ok 600 zł)
  • Mikrotik HAP ac2 (ok 270zł)

Czytałem niezbyt pochlebne opinie na temat zasięgu wifi w mikrotiku, ale @sivy jest zasięgiem zachwycony :slight_smile: Pytanie własie czy przez dwie ściany da radę wyciągnąć coś powyżej tych 40Mb.

Co do wymagań, mam w domu oprócz komputera, smartfonu po WiFi jeszcze parę urządzeń inteligentnego domu, a po kablu malinę i TV. Liczba urzadzeń w najbliższym roku będzie się zwiększać, zarówno tych WiFi i po kablu.

Okej, to sa dwie opcje prosumer/enterprise, ale do urzadzeń typowo konsumenckich jestem trochę zrażony. Niemniej z chęcią posłucham waszych opinii i wrażeń z użytkowania też innych sprzetów.

Może to trochę z armaty w muchę, ale polecam się. Linksys Velop AC6600 x3

1 polubienie

U mnie skończyło się na kupnie Linksysa WRT1900ACS i jestem zachwycony (zwłaszcza, że udało mi się dorwać go za niecałe 700zł). Prędkość po WiFi jest o wiele lepsza, coś około ~30MB/s średnio, niż na poprzednim, nieco już leciwym routerze TL-WDR4300, który wyciągał czasami kilka MB/s.
Do tego pełne wsparcie dla OpenWrt :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

Asus Rt-52u gubi mi zasięg na 2.4 dopiero przez 3 ściany z cegły, stali i betonu. Wszystko co ma zewnętrzne anteny powinno sobie radzić bez problemu.
Do użytku domowego brałbym Asusa bo za relatywnie niewielkie pieniądze masz coś na czym postawisz VPN, pseudo-NAS po podpięciu dysku/pendrive i jeszcze kilka dodatkowych opcji, z wbudowanym fw. Albo sobie zmienisz soft na Open wrt. Ten A52U w tej formie już nie jest produkowany (mam bez anten), warto zerknąć też na wyższe modele. Ale na 50m2 to wszystko co nie jest Technicolorem z UPC da se radę.

Kup przez internet, zmostkuj z UPC, sprawdź jak działa, pobaw się ustawieniami ze dwa dni i jak Ci nie spasuje to masz 14 dni na oddanie.

1 polubienie

No i ja też kupiłem tego RT-AC58U. Na ten moment – bezproblemowo :slight_smile: Jeszcze nie wgryzłem się w konfigurację, ale w wolnej chwili pogrzebię w ustawieniach, może pomyślę o OpenWRT albo pochodnym.

1 polubienie

Tylko Merlin szefie!

2 polubienia

Odkopię temat :blush:

Pytanie techniczne, jeśli lokator wyprowadził się z mieszkania i zabrał router UPC to jak kupię swój to będę miał neta? Chodzi o to, ze ziomek się wyprowadził ale nie wypowiedział umowy i dalej płaci bo tam gdzie się przeprowadził nie ma UPC, a nie chce jego pakietu za 150PLN :flushed: pokręcona sprawa XD

Raczej tak. Musisz tylko zobaczyć, dowiedzieć się w jaskiej technologii masz łącze: ADAL/światłowód czy coś innego i kupić odpowiedni sprzęt.

1 polubienie

Dzięki za info :slight_smile: raczej zwykły kabel, najwyżej zadzwonię do UPC i dopytam xD

U mnie UPC dostarcza net po koncentryku (kabel antenowy) więc warto sprawdzić :wink:

Dokładnie. Właśnie miałem pisać.
@Przemek_ckspardz jaki kable „wychodzi” ci ze ściany. Jak zwykły telefoniczny to prawa jest raczej prosta bo większość modemie obsługuje ADSL/xDSL. A jak masz zwykły koncentryk (czyli zwykły kabel antenowy) to już kupno odpowiedniego routera może nie być takie proste (choć mogę się mylić).