Jaki router do auta

Hej,

Dałem się wydymać w salonie i nie wziąłem pakietu, który mi odradzano, a teraz nie mam internetu w aucie :confused: W związku z tym… jaki router, który będę mógł schować w bagażniku i włączy mi się po uruchomieniu zapłonu? Warunek jest taki - sam się uruchamia, ja nie tykam drania.

BTW
Te wszystkie zjebane pakiety w samochodach to jest zło. Ten nie działa z tym, tamten z innym. Nosz kur… Nawet jak chce się technologicznego maxa, ale nie chce się super Sport R, HWDP design to nie można… jeny dawałbym im singapurski canning w nagrodę. Szkoda, że w PL tesla kosztuje więcej niż porządne auto.

1 polubienie

U mnie gniazdo zapalniczki wyłącza się wraz z przełączeniem kluczyka na “0”, więc to byłoby rozwiązaniem. Dodatkowo chowanie rutera do bagażnika jest kiepskim pomysłem ze względu na ekranujące właściwości blachy. Znajdź lepsze miejsce. Co do samego sprzętu - sam jestem ciekaw.

U mnie jest to trochę bardziej skomplikowane. Z tego co wyczytałem to gniazdo zapalniczki działa do 30 minut, chyba, że obciążenie jest na tyle duże, że komputer sam odetnie prąd. Mam jeszcze gniazdo 230V, ale to ma jeszcze więcej ograniczeń.

Zależy mi na tym, aby po tym jak kliknę START/STOP i uruchomię auto, prąd podany do zapalniczki uruchomił router. Transferów dużych nie będzie. Potrzebuję tak naprawdę jedynie do informacji w mapach o korkach, wypadkach (dużo dokładniejsze niż google maps czy inne nawigacje). Ponadto ceny na stacjach paliw - te się ściągają i są dokładne, ale potrzebny jest internet…

Pojazd ma wbudowany eSIM bo mogę nim sterować ze smartfona, ale co z tego, jak nie ma netu dla użytkownika. Debilizm.

A masz normalne gniazdko w aucie? (edit: masz, nie dotyczytalem)
Bo miałem taki problem w poprzednim raptorze i gościu z forda mi to tak rozwiązał, ze wpiął mi router jakoś pod to gniazdko od dupy strony (zdjął konsole środkowa jak to ogarniał) tak, ze dalej można było gniazdka używać. I to nawet dobrze działało, tylko router trzymałem w gloveboksie, a nie bagażniku
A przetwornica, czy jak to się tam nazywa działa tylko przy włączonym silniku, wiec problemu z ciągnięciem prądu na acc nie było. Prawie każdy router 4G zaczyna działać, jak dostanie prąd. Nie trzeba będzie nic kombinować.

PS: tez nie lubię pakietów, bo w US zawsze wciskają w nich szyberdachy, których nie znoszę, a nie można zamówić pakietu bez szyberdachu, wiec zawsze muszę przepłacać :confused:

Szkoda, że w PL tesla kosztuje więcej niż porządne auto.

Zaraz wychodzi Taycan, a widziałem, ze Niemcy powoli zaczynaja ogarniać PCP w Polsce, wiec nie trzeba być milionerem, żeby kupić. To dalej sto lat za leasingiem, ale warto rzucić okiem, bo to druga najlepsza forma kupowania na raty, które mogą okazać się niższe, niż się spodziewasz.

1 polubienie

no ja kupiłem auto z dachem panoramicznym, bo dziecko sobie patrzy, ale niech ich strzeli. Dodałem pakiet do konfiguratora, a pracownik mi mówi - po co to panu tu nic nie ma, nie ma co przepłacać. No i ch*j… jednak było.

  1. Tak jak patrzę to żaden router 4G sam się nie włącza. Trzeba wcisnąć guzik. A już najgorsze są te z bateriami. Znasz jakiś, który ma autostart? Serio to jest jakaś porażka - nawet nie sądziłem, że to będzie challenge.

  2. Ja mam blokadę w gniazdku jakąś. Jak jest wtyczka wsadzona to ze względów bezpieczeństwa komputer mi nie poda od razu tam prądu tylko trzeba albo coś tam kliknąć albo wyjąć wtyczkę i wsadzić jeszcze raz, więc bez ingerencji by się nie obeszło.

  3. W bagażniku mam wolne 12V i to bym wykorzystał do normalnej ładowarki USB, która z kolei mogłaby zasilić router, tylko pytanie jaki. Kupiłem nawet jakiegoś Huawei na zapalniczkę, ale - uwaga- trzeba wcisnąć guzik kurła… no co za badziew. Ludzie w necie piszą, że blokują przycisk papierkiem, a ja nie chcę tak… chcę mieć autostart by default :slight_smile:

edit: zadzwoniłem do producenta i co? I gówno! komputer na kółkach z dostępem do internetu, ale nie ku… to jest internet do zarządzania pojazdem, a nie do ściągnięcia informacji pogodowych czy korków, bo od tego jest internet dla użytkownika, który można kupić w systemie infotainment… jak się kupi ten zjebany pakiet, którego ja nie mam. Cyrk.

  1. Na bank takie są, bo sam miałem. Tylko to był jakiś router „domowy”, a nie przenośny. Pamietam, ze miał zielono białe pudełko, mogę poszukać później w necie. I tam jest taki przycisk, który się wciska na on tak, ze on wciśnięty zostaje dopóki się go nie przyciśnie jeszcze raz. Czegoś takiego szukaj. Wydaje mi się, ze to był tp link jakiś, bo kojarzy mi się, ze miał w nazwie Archer.

  2. Właśnie na tym polegał ten trik, ze on się wpiął w kable, a nie w gniazdko. Wiem, bo w pudełko po routerze była obcięta wtyczka do gniazdka - może tak się da to obejść i u Ciebie? Zreszta będę jakoś na początku października jechał wymienić opony, to mogę go podpytać, bo chyba jeszcze tam pracuje.

Dziwne, ze Ci dealer odradził. Oni robią największa prowizje na opcjach przecież. Może Ci wcisnął jakiś element pakietu oddzielnie chujek :smiley:

1 polubienie

@luke-g to na 90% było coś takiego. Albo taki model, albo starszy. Nie pamietam już dokładnie, bo to robiłem w 2017, a nie mam już tego auta.

sorka ze tak głupio spytam, ale nie lepiej miec wlaczony hotspot i samochod sie dopina do telefonu? i masz wszystko, ja tak zrobiłem w Yukonie i Volvo i działa.
chyba ze ty jakiejś kombinacji alpejskiej potrzebujesz.
ale jak potrzebujesz takiego co po odpalnieu uruchamia sie i dziala to sprawdz mikrotiki, któryś bedzie działął z zapalniczka albo USB, LTE wpinasz na byle jakim gwizdu USB i po sprawie.
EDIT:
prawie wszystkie działaja na microUSB wiec byle co bierzesz wazne zeby miał port USB do wpiecia czegoś z LTE

Może i lepiej, ale w iPhonie to jakoś działa chusteczkowo. Trzeba wykonać jakieś czynności. Nie jest tak, że skonfigurujesz raz i zapominasz.

A może takie coś + dongiel na USB

W założeniach po podłaczeniu zasialania do routera cała reszta powinna wystartować automatycznie. Zaletą jest to, że taki router działa praktycznie z każdym modemem na USB

No widzisz a na Androidzie nie mam problemow :smirk:. Wsiadam przekrecam kluczyk i wszystko dziala. Jak twoj samochod nie dziala tak jak chcesz to instalujesz apke Blue Car Tethering i po klopocie.
Jezdze tak od ponad roku, wszystko dziala tak ze nie zauwazam.

Czemu pomijamy dedykowane rozwiązania jak np. Huawei CarFi? Nikt tego nie testował?

Miałem to gówno 20 minut. Trzeba kliknąć guzik

Dla mnie Android na tę chwilę jest nieakceptowalny także trudno :wink:

ZTE MF910

Dobry stosunek jakości i możliwości do ceny zapewnia mobilny router ZTE MF910. Ciekawą funkcją, która może okazać się bardzo przydatna np. w przypadku samochodowego punktu dostępu do sieci, jest opcja automatycznego włączania po podłączeniu zasilania. Router może pracować zarówno na zewnętrznym zasilaczu, jak i na wbudowanym akumulatorze zapewniającym solidne 8 godzin działania.

Tak, włącza się, ale wymaga wciśnięcia przycisku zeby nawiązać połączenie. Tez mnie ten opis zmylił i kupiłem to gówno. Właśnie to ten przycisk ludzie blokują papierkiem.

Z tego co czytam to to ZTE MF910 które Ci podałem powyżej właśnie tak działa jak chcesz.

Nawet tu jakiś typ ma z tym problem :smiley:

To ja miałem Huawei z PL dystrybucji i trzeba było wciskać guzik :frowning:

Ale moment, bo mnie wczoraj przyszło do głowy coś podobnego co koledze powyżej, tylko byłem ciekawy innych odpowiedzi. Spróbuj do bagażnika włożyć tablet z Androidem i włączonym tetheringiem i sprawdź, czy masz w trasie internet, czyli sprawdzisz, czy bagażnik bardzo blokuje sygnał 4G. Tablet dlatego, że ma większą antenę wifi oraz większą baterię, co spowoduje, że by się nie wyłączał w nocy. Pewnie by się wyłączył w weekend, ale wtedy możesz dokupić powerbank (i też go do bagażnika pomiędzy gniazdo zasilające a tablet). Taki zestaw w temperaturze powyżej kilku stopni wydaje mi się całkowicie bezobsługowy, on by się po prostu nie wyłączał i nie ma znaczenia, jaki system na nim jest.