Jaki Czajnik wybrać

Wydaje mi sie, że to jest ważne dla kawowych świrów, żeby kawę zalewać wodą o konkretnej temperaturze co do stopnia. Z perspektywy ignoranta takie troszkę złote kable.

1 polubienie

herbata zielona około 80 digresow biała kolo 60. mniej wiece) zalezy od szkół herbacianych:)

1 polubienie

Kawa pal sześć ale herbaciarze mają tysiąc różnych temperatur do różnych typów herbaty. 75.5 do tej zbieranej o poranku, 81.2 do tych zbieranych przy świetle księżyca…

U nas w domu tylko Oxana pije namiętnie herbatę ale jak jej zapytałem czy chce czajnik z regulacją temperatury to popatrzyła na mnie jak na idiotę.

I super. Mniej do wydania. Będzie na moje duperele.

4 polubienia

I to jest prawidłowe podejście :joy:

1 polubienie

Ja lubię się napić z rana ciepłej wody z cytryną. Ustawiam 55 stopni i jest super :ok_hand: Choć szczerze przyznam, że jest to efekt uboczny, a nie główny cel zakupu. W moim przypadku było to robienie herbaty w samym czjaniku.

No właśnie zastanawiam się nad fetyszami ludzi :smiley:

1: tysiąc ok, drogo, ale 500zl za czajnik to jeszcze nie jest jakaś straszna ekstrawagancja imo.
2: Przypominam kochany mój, ze mówimy tu o czajniku konkretnie dla Orzecha. Nie „ogólnie polecam”, tylko „polecam dla Orzecha”. Orzech rozumie, ze szarym papierem nie warto i ze się nie opłaca.

3 polubienia

Tyle że za ten tysiunc to sobie może równie dobrze kupić ultra-specjalistyczny, fancy-shmancy, hipsterski, smart czajniczek z regulacją temperatury co do 0.1%, tylko do herbaty z połączeniem do WiFi i Smart Home.

3 polubienia

Herbaciany świr tutaj, czarną zalewam tylko 90 stopniami, zieloną 80…

Ps. Wszystkie sprzęty AGD Smega są imho brzydkie i mocno za drogie tak btw… I nie chodzi nawet o Elvis Presley 50s diner vibes, tylko tak po prostu…

Ps2. Nie wiem jak ty to @Tadek robisz, ale moi rodzice i dziadkowie od przeszło 25 lat mają tanie elektryczne czajniki i żaden (żodyn!!) im przez ten czas nie przeciekał
Mi to nawet przez myśl by nie przeszło, że niezepsuty (czyli raczej większość) mógłby - mislrm kiedyś jeden który lekko ciekł, ale twarda woda go dojechała, po odkamienieniu problem znikł

1 polubienie

Najlepszy artykuł jaki czytałem o czajnikach (czytałem ze trzy) - od strony 55. Polecam xD

PS. te czerwone czajniki kitchenaid z niebieskim podswietleniem jak w czajnikach za 50 zł z marketu wygladają bardzo stylowo, idealny symbol statusu

2 polubienia

Kilka innych zastosowań: Theraflu 65 stopni, woda z miodem i cytryną 40 stopni, woda do rozcieńczania soków dla dziecka- również 40 stopni.

Spoko. Co kto lubi. Najważniejsze na czym mi zależy, to żeby nie kupować tego Tefala.

3 polubienia

[trolling on]
Wiesz, 500 to kosztuje dziecko na miesiąc :joy:
[trolling off]

Seriously? :joy:
Odkręcam wodę w kranie, wlewam, pije / rozcieńczam etc. Polecam simple life

3 polubienia

Miód łatwiej się rozpuszcza w cieplejszej niż zimniejszej wodzie.
Do tego kiedyś słyszałem, że nie powinno się pić ciepłej wody z kranu- dość wysoka, ale nie zabójcza temperatura sprawia że flora bakteryjna jest tam znacznie bogatsza niż w kranie z zimną wodą, a droga przez wymiennik ciepła potrafi dodać trochę zanieczyszczeń. Czy to tylko urban myth? Czytałem o tym w kilku miejscach, a nie mam w domu stacji kontroli jakości wody żeby to potwierdzić.

Gdy masz grzanie gazowe wody w domu to lanie ciepłej wody z kranu się po prostu nie opłaca. Zanim pojawi się ciepła woda w kranie to trochę zimnej wyleci z kranu.

Zależy jak to jest zrobione, jak jest zrobiona instalacja. W domu w którym teraz mieszkam, jest to zrobione tak, że co dwa tygodnie system sam za gotowy wuje wodę w całym układzie żeby właśnie zabić bakterie.

U mnie wymiennik jest gdzieś poza osiedlem. Bo jak jest awaria ciepłej wody to my i kilka okolicznych osiedli wody nie mamy.
Rozumiem że mieszkasz w samodzielnym domu.
Taka „płukanka” jest jakoś sygnalizowana (nie chciałbym odkręcić wody żeby umyć ręce i dostać wrzątkiem po łapach)? To jest grzanie do 100 stopni, czy trochę mniej?

Wymyślono na to pompę cyrkulacyjna :slight_smile:

Piec co tydzień wygrzewa instalacje wody, plus mam system filtracji, natomiast to nie jest wyznacznik bo każdy ZWIK musi dostarczać wodę zgodna z normami, a te powodują, że woda niefiltrowana jest po prostu zdrowsza bo ma składniki mineralne.

Ja filtruje wodę głównie po to, aby nie mieć nigdzie w domu kamienia, natomiast nie jest to najzdrowsze. Lepiej mieć wodę z kamieniem. Wtedy woda do picia jest bliższa Muszyniance :slight_smile:

Co do temperatury to Urban legend

1 polubienie

Tak mam w instrukcji ¯_(ツ)_/¯

1 polubienie