Jaki Czajnik wybrać

A odnośnie czajników @Tadek - zna ktoś dobry czajnik? Z kontrolą temperatury? Może nie być mądry, ale jest jedno konkretne wymaganie - ma być czarny (bo czarne rzeczy mam tylko w kuchni i chcę to utrzymać)

2 polubienia

Xiaomi

Xiaomi też cieknie :smiley: (choć niewątpliwie dużo mniej. Zaledwie kilka kropel na podstawce)

Miał być czarny i z regulacją temperatury xD

Xiaomi chyba też nie ma czarnych?

Voimi ma czarne, to to samo. W sumie jestem zadowolony z czajnika Xiaomi tylko właśnie Oxana chciała zmienić na czarny, a ja chciałem coś gdzie nie muszę wycierać bazy co chwilę (o ironio).

O tu jest czarne Voimi

https://allegro.pl/oferta/czajnik-elektryczny-z-regulacja-temp-viomi-1-5l-11161504572

1 polubienie

Tefal ma czarny czajnik z kontrolą temperatury. Nie testowałem, czytałem że jest git:

mam dokładnie taki, mało czarny jest trochę, ale w sumie szklany więc inne czarne elementy będzie przez niego widać :wink: wtopi się w otoczenie, do tego ma ustawienia temp i taki koszyczek na herbatkę żeby w nim parzyć :wink:

jednak wiem że trudno to kupić, jakoś tak znika z różnych stron i nie pojawia się wcale

Mam ten

Czarny, kontrola temperatury 70/80/90/100 z podtrzymaniem, nie przecieka (używany od dwóch lat codziennie)

2 polubienia

jeśli może być czarno-srebrny to w sumie mogę polecić czajnik Bosha

2 polubienia

a prosze bardzo maja duzo kolorów do wyboru Kitchen Aid :slight_smile:

1 polubienie

Proszę o wydzielenie tych postów do osobnego tematu o czujnikach xD
Bankowo kiedyś komuś się jeszcze przyda :grinning:

6 polubień

Być może stwierdzisz, że jednak czarny kolor nie jest najważniejszy. Być może to gadżeciarskość wygra. Może to, że herbatka sama się robi będzie najlepszym wyborem?

@pawelorzech popieram wydzielenie tematu o czajnikach

3 polubienia

https://www.coffeedesk.pl/product/12592/Fellow-Corvo-Ekg-Czajnik-Elektryczny-Czarny-Mat

Stagg to moja miłość :shushing_face:

2 polubienia

Bardzo mi się ten Corvo podoba. Ale cena za coś co gotuje wodę jest z kosmosu.

Jak mi tylko wrócą kredytki za tego nieudanego Tefala to zamawiam toto.

to coś to Beko. Zobaczymy jak sobie poradzi i czy będzie przeciekać. Nie ma regulacji temperatury ale mnie jest kompletnie niepotrzebna.

Jezu jaki on brzydki :joy:

1 polubienie

Nie jest. Ten czajnik jest gunwem i proszę go nie kupować. U nas on jest sprzedawany pod marką Krups.

Lista zażaleń:

Wszystko dramatycznie trzeszczy. Gdzie nie dotknąć - tani plastik.

Przyciski są okropne, bo to są takie „antyzalaniowe” przyciski, czyli takie pokryte jakaś taka guma, ze nie widać przycisków tylko jest takie wybrzuszenie. Okropne w dotyku i jeszcze okropniejsze przy wciskaniu.
Wiecie, takie tanie jednorazowe kalkulatory maja takie orzyciski.

Żeby zagotować wodę, jeśli nie zdejmujemy czajnika z podstawki, żeby dolać, to TRZEBA WCISNĄĆ PRZYCISK DWA RAZY. Za pierwszym razem czajnik się włącza, a za drugim dopiero mówimy mu „grzej”.
I to tylko w przypadku zagotowania wody.

W przypadku podgrzania do niższej temperatury jest gorzej. Czajnik ma rzekomo pamiętać poprzednia wybrana temperaturę. I owszem. Pamięta. Ale tylko wtedy jeśli nie zdejmiemy go z podstawy xD
Jak zdejmiemy, to już nie pamięta. Wiec jeśli chcecie podgrzać wodę do 90° i czajnik jest „wyłączony” to TRZEBA WCISNĄĆ PRZYCISK PIĘĆ RAZY.

A ta ładna niby aluminiowa rączka? Tani plastik.

Mam wrażenie, ze to jest taki czajnik dla ludzi, którzy zawsze kupowali czajnik za piec dych i chcieli zaszaleć. I stad te wysokie oceny.

Koło dobrego czajnika toto nie stało.
Odesłałem po mniej, niż jednym dniu. Bardzo nie polecam.

Dobry czajnik to KitchenAid, można śmiało do samoobrony używać, taki solidny.
Smeg tez ma ładne i nie jakieś horrendalnie drogie.
A z takich mniej ą ę to jakiś bosch pewnie.

6 polubień

Piotrek musisz sobie przedefiniować “nie jakieś horrendalnie drogie”. SMEG zaczyna się od 550 zł z tego co widzę. Za Kitchen Aid trzeba dać tysiaka. W tym samym czasie zwykły czajnik no-name kupisz od 30 zeta.

I obie firmy produkują rzeczy w dość specyficznym “USA of 50’s, Elvis Presley Dining bar style” więc to dość mocne “statement pieces”.

A rozmawiamy tu o czajniku. Elevated (zabijcie mnie, nie wiem jak to przetłumaczyć na PL) garnek na wodę. :joy:

@pawelorzech albo któryś admin, ponawiam prośbę o wydzielenie wątku bo dryfujemy w tym kierunku

9 polubień

A powiedzcie mi jeszcze do czego ta kontrola temperatury jest taka ważna?