Jaka maska na co dzień?

Tzn. mnie nie chodzi o zapinanie na rzep, tylko o taką spinkę do masek zakładanych również tylko na uszy, podobną taką jak tu:

3 polubienia

Ja dlatego przestałem kombinować i kupuje te zwykle papierowe. Zużywam kilka dziennie ale imo komfort jest największy. Nic się nie zsuwa, nie mecze się w upały, wywalam i zapominam.
Zuzywam mniej, niż stówkę na miesiąc i nie szukam na razie niczego innego.

A gdzie ekologia? :wink:

Dlatego mam jedną od marca, i nawet jej nie piorę, bo woda droga xD

Najpierw komfort. Potem ekologia. (w przypadku maseczek)

Te maseczki tak słabe robią… Jednorazową od kwietnia noszę i się już drze!

(zapożyczone z internetów :stuck_out_tongue: )

1 polubienie

Przyszła mi maska od Breezy.pl No i powiem, że to jest chyba to czego szukałem. ma pasek na głowę, ma rzep pod brodą. Jest lekka i bardzo dobrze sie oddycha. Wziąłem rozmiar M, ale jest nieco za mała - będzie dla żony. Dziś dokupiłem jeszcze sobie - L.

1 polubienie

A macie coś godnego polecenia dla okularników? Parowanie okularów w maseczce to norma dla mnie :confused:

1 polubienie

Jestem przerażony, jak egoistyczni czasem jesteśmy. Na początku pandemii wykupowaliśmy maseczki kartonami, bo wierzyliśmy, że chronią nas przed zakażeniem. Kiedy zorientowaliśmy się, że nie chronią nas, a ludzi wokół - to przestało nas to obchodzić. Bo co mi z tego, że mogę zakazić innych? - mówi prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog, biotechnolog, badacz koronawirusów.

W tym wypadku zamiast serduszka wolałbym smutną buźkę :frowning_face:


To jest moja codzienna

1 polubienie

Nie, to jest zawór zwrotny (ten w czerwonej masce), ma umożliwiać wydychanie z minimalnymi oporami.

Podobnie jak wszystkie inne maski antysmogowe

Jako że maski teraz trzeba nosić wszędzie, to szukam czegoś nowego dla siebie. Do tej pory używałem chirurgicznych, lub materiałowych w tym samym kształcie. Trochę mi się już te wielorazowe zużyły. Plus w nich strasznie mi parują okulary. W chirurgicznych jest to ograniczone bo mają ten metalowy pasek na nosie, żeby maseczka przylegała.

Możecie mi polecić coś porządnego? Bo czuję, że trochę jeszcze sobie te maski ponosimy :slightly_smiling_face:

https://buffusa.com/shop-buff/filter-tube.html

Wygodniej się w zimę nie da.

6 polubień

Polecam spray od optyka żeby okulary nie parowały :smiley:

To co mogę polecić: maska Bodydry+ kupiona na Allegro (bo ze Smartem opłacało się bardziej).

Nie wiem czy to co piszą o tych warstwach, jonach srebra itd. to prawda ale to co mi w niej pasuje:

  1. Super szybko schnie
  2. Bardzo łatwo się w niej oddycha
  3. Jak ją założysz na tę górną gumkę to de facto nie potrzebujesz wiązać dolnej - trzyma się jak maska Spidermana :wink:
  4. Uszy nie odstają

Kupiłem też maski Uniqlo Airism; będę jutro sprawdzał jak się sprawują. Znowu - nie jestem w stanie sprawdzić tych rewelacji ze strony nt. BFE czy filtracji cząstek, ale:

  1. Te paski na uszy nie są elastyczne, mimo to maska siedzi pewnie, nie ciągnie (uszy nie odstają tak bardzo jak przy gumkach)
  2. Jest dużo miejsca pod nosem - trzeba się natrudzić żeby ustami dotknąć maski (w przeciwieństwie do Bodydry która przylega jak Buff)
  3. Airism zastosowany od środka jest mega przyjemny. Zapewne będzie się zachowywał jak Airism ( :wink: ) czyli będzie chłodny w dotyku i będzie szybko sechł

Tylko, jeżeli nie masz Uniqlo pod nosem (czyli mieszkasz w PL) to te maski się opłacają tylko i wyłącznie przy zamawianiu czegoś więcej.

A jeżeli chodzi o spray do okularów żeby nie parowały to ja kupiłem Hayne Mist na Allegro, ale już chłopaki w innym wątku informowali że grubo przepłaciłem :smiley:
Ale działa; bryle nie parują; w którymś momencie jest na nich warstwa wody ale nie parują.

NIE POLECAM wielorazowych, białych masek z Żabki. Są tragiczne.

Polecany przez @piotrek69 Buff: nie wiem jak te z filtrem, ale te normalne klasyczne super - mam takie na zimę do porannego active walking i sprawdza się świetnie.

2 polubienia

Szkoda, że:

  • nie ma dostawy do PL (ale na szczęście na Allegro jakieś są buffy z filtrami)
  • survivorowe nie mają filtra (no totalnie nosiłbym z winers at war)
2 polubienia

Maski Buff są normalnie na Buff.pl; kominów z filtrem jeszcze nie ma, ale można do nich napisać z pytaniem kiedy będą.

1 polubienie

Ogólnie to ja nosze reversible polar na codzień teraz i jest super. Polar i windproof są lepsze na zimę, ale jak dla mnie to już trochę za dużo ma się pod szyja. Kiedyś były bandany, które na zimę tez były genialne.
Filtra te ww nie maja, ale materiałowe maseczki, które większość z nas nosi tez nie ma i żyjemy.

1 polubienie

Nie znaczy to, że żyć będziemy m.in. z tego właśnie powodu.
Co do firmy Buff to nie znałem, ale chyba trzeba się poznać. Nosiłeś ten ich komin z filtrem?