Jak zrobić z PC konsolę?

Pół roku temu kupiłem PC do VR, ale chciałem też nadrobić trochę płaskich gier. Problem w tym, że PC jest w gabinecie, a projektor i konsole w salonie i to właśnie tam chciałbym siedzieć, grając na PC. Może jakbym w końcu zrobił ambient za monitorem, to dało by się na nim grać mając z tego jakąś przyjemność, ale i tak to nie to samo co rozwalenie się w fotelu, przed dużo większym ekranem. Najlepiej z padem w ręce, ale mysz i klawiatura może by przeszły. Połączenie PC z projektorem kablem odpada w tym przypadku.

Wiem że są jakieś rozwiązania do streamingu wewnątrz sieci lokalnej, ale nie mam z nimi doświadczenia, ani nawet nie wiem czy moje AppleTV 4 wystarczy, czy trzeba jakiegoś Chromecasta albo inny wynalazek. Kartę graficzną mam AMD i oni też mają narzędzie do streamingu z PC. Najlepiej jakby był jakiś interfejs jak na konsoli, a nie celowanie kursorem w ikonki. Do grania przełączam się na Windowsa 10, więc coś na ten system potrzebne.

No więc: co muszę zainstalować albo kupić, żeby używać tego PC jak konsoli, z ekranem w innym pokoju niż komputer?

Obczaj aplikację Playnite. Jest to całkiem przyjemny manager gier na Windows. Będziesz miał dzięki temu interfejs podobny do tych znanych z konsoli.

Cokolwiek zrobisz to będzie miało opóźnienie. Nie we wszystkich grach będzie to przeszkadzało ale będzie.
Pamiętaj o tym :joy: najlepiej po prostu przenieść kompa do odpowiedniego pokoju.
Ba! Jedna firma z jabłkiem w logo wpadła na przełomowy pomysł montowania kółek do obudowy :heart_eyes:

1 polubienie

PCVR bezprzewodowo streamuję z opóźnieniem w okolicach 25 ms, a dla mnie zupełnie wystarczające były już 40 ms (ale faktycznie są wyjątki, gdzie to za dużo).