Jak się kupuje laptopy, kto się na tym zna w ogóle

Jest sprawa. Znajoma potrzebuje komputera, a ja się na tym nie znam. Modeli laptopów jest mnóstwo i ciągle mam przeczucie, że czego bym nie wybrał to przepłacam albo są jakieś ukryte wady. Macbook byłby super, ale nie wiem jak to z hajsem w tym przypadku. Jej potrzeby są takie:

Znacie coś z sensem? Jak jakiś Wąsacz ma do sprzedania coś w tym stylu, to oczywiście biznes da się zrobić. (tzn używany spoko o ile nie jest zniszczony jakoś)

Za wszelkie porady płacę dozgonną wdzięcznością, dobrym słowem i RahimCoinami.

4 polubienia

Polecam kupowanie laptopów poleasingowych. Nie podpowiem jakiego, ale cena dużo niższa, a laptop mało zużyty często. Sam tak kupiłem swojego, prawie bez śladów używania. Np. firma Shoplet. A zaraz znajdzie się jakiś wąsacz co podpowie jaki wybrać konkretnie :slight_smile:

2 polubienia

Budżet skromny niestety :frowning: w 2019 wszystko jest kilka razy droższe. Macbooka odpuść chyba, że używany. Nowego można by może kupić Air’a, ale byłby to mocno kompromisowy komputer. Obstawiałbym dobre promocje w Media Markt lub podobnych sklepach tzw gazetkowe oferty. Szukaj czegoś z discrete GPU. Nie wiem jakie wymagania ma ta gra, ale raczej żadna integra nie jest do gier.

2 polubienia

Z mojej strony mogę polecić używane hp spectre x360.

2 polubienia

No nie wiem czy 5000 zł to skromny budżet. Simsy raczej mega wymagające nie są.
PhotoShop i InDesign też nie mają szczególnie wygórowanych wymagań.
Ale oczywiście jak to wzywa w życiu dla jednych dużo a dla innych już niekoniecznie.
Mac wydaje się spoko. Może niekoniecznie starczy na tegoroczny model ale te, które maja 2-3 lata też się będą dobrze sprawowały.

4 polubienia

Wszystko jest względne.
Nie twierdzę, że 5000 obiektywnie to skromny budżet, ale jak na Maca to skromny.
Photoshop - nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie potrafi zjeść całe 16GB RAM i jeszcze swapuje, więc akurat ja bym uznał photoshopa za mega wymagający. Jak ktoś korzysta z Photoshopa to chyba nie po to, aby sobie zmienić kolory na zdjęciu tylko zajmuje się w jakimś stopniu grafiką. Wiem, że mało kto robi mockupy w Photoshopie, ale… gdybyś chciał ściągnąć sobie set designerski ze strony Apple dla iOS to plik z samymi kontrolkami w Photoshopie zajmuje 250MB.
InDesign - nie korzystam. W Simsy nie gram :slight_smile:

True
PS potrafi zeżreć RAM tak samo jak Chrome. Wszystko „zależy” od tego kto o jak korzystasz z danego programu i to właśnie takie informacje są kluczowe przy doborze sprzętu do pracy.

Sam ostatnio kupiłem Lenovo Legion Y530 i generalnie bardzo polecam chociaż nie wiem czy trochę nie za duży jak na stawiane wymagania jest. Polecam przejechać się do sklepu i sprawdzić. Przy lekkim i przenośnym szukałbym pewnie jakiegoś Della Latitude z serii 5000

Nie wiem które modele polecasz, ale sam użytkowałem najdroższy 15 calowy model z 2017 roku (4k, dotykowy ekran, i7, 32 GB ramy, 1TB SSD m.2, thunderbolt 3) i oddałem go finalnie mojej mamie do pisania w wordzie XD Nie wytrzymałem z gładzikiem, był fatalny, klikałem w jedno on przeskakiwał gdzie indziej, prawo klik robił się lewo klikiem. Po prostu masakra, gdyby nie ten gładzik, to jeden z lepszych laptopów jakie miałem.

1 polubienie

Model 2017, 13 cali. Gładzik jest moim zdaniem bardzo dobry. Mam biedniejszą wersję (i7, 16gb ramu, ekran 1920x1080) - kupiłem go za 2000 zł i jestem całkiem zadowolony. :wink:

2 polubienia

Też bym celował w HP Spectre x360. Ewentualnie jakąś Yogę od Lenovo. I gorąco popieram sprawdzenie lokalnie firm poleasingowych. W każdym większym mieście jest ich co najmniej kilka.