Jak dodać konto poczty wp.pl do aplikacji Spark?

Hejka! postanowiłam zacząć używać Sparka, ponieważ przeskakiwanie pomiędzy 3 różnymi prywatnymi mailami zaczęło mnie wkurzać, a jakoś nie czułam, że chcę wszystko przenosić do gmaila :sweat_smile: Pocztę na wp.pl mam od ponad 20 lat, jestem zżyta z mailem i ogólnie nie przepadam za zmianami w tym obszarze, więc chcę do Sparka dodać i to konto. Na wp mam ustawione dwuetapowe logowanie za pomocą ich rozwiązania 1login. Kiedy wpisuję do sparka maila i hasło to nie można dodać konta. Odkryłam, że wp ma opcję hasła jednorazowego do zewnętrznych klientów pocztowych, więc stwierdziłam, że to robiłam źle i spróbowałam z tą opcją. Niestety to samo - nie można dodać konta. Czy ktoś jakimś cudem ma doświadczenie z dodawaniem poczty wp zabezpieczonej dwustopniowo? :innocent::woman_facepalming:t2:

Też miałem sentymenty po poczty na wp.pl, bo zakładałem ją jeszcze na modemie, ale wyzbyłem się większości z nich i zrobiłem kilkuetapową migrację,
najpierw podpiąłem konto wp do Gmaila → Gmail wszystkie maile pobierał i traktował swoim filtrem antyspamowym, a odpisywać na maile można było udając adres wp,

stopniowo zacząłem zamykać lub przepisywać wszystkie konta na Gmaila, tak żeby coraz mniej mailingu wpadało na wp aż przeniosłem się całkowicie na konto Googla, wciąż jednak podpięte mam pobieranie z wp i zatrważa mnie że 2-5 wiadomości dziennie trafia do spamu, a są to wyłącznie maile reklamowe z wp…

Ps. nie korzystam ze Sparka, ale ZTCP, można w nim podpiąć Gmaila ← to tak, żeby nie było, że ja tu nie na temat :sweat_smile:

5 polubień

Heh dzięki, still wolałabym móc podpiąć wp bezpośrednio pod klienta :smiley: spróbuje napisać do wp - dam znać czy i co odpowiedzą.

Ok udało się :slight_smile: Dla potomnych podsyłam rozwiązanie:

  1. najpierw trzeba na swoim koncie w ogóle pozwolić na obsługę programów pocztowych (jak to zrobić tutaj: Aktywacja dostępu dla programów pocztowych - WP Pomoc
  2. następnie na swoim 1login w zakładce bezpieczeństwo wygenerować jednorazowe hasło dla programów pocztowych i to nim się zalogować

DONE :smiley:

5 polubień