IT - Analityk zabezpieczen... Wat?

Mam zamiar aplikowac na w/w posadke u mnie w firmie, jest to raczej entry-level job. Chcialbym troche podpicowac cv, rzucajac fachowymi terminami, ze w stopniu podstawowym znam to i owo. Oczywiscie nie chcialbym przegiac bo mam zamiar zaznajomic sie z tematem w miedzyczasie. Mam pytanie do ludzi pracujacych w IT na podobnych (lub innych) stanowiskach, co najlepiej podac w cv, co moge w miare szybko ogarnac w czasie od zlozenia palikacji do rozmowy - zakladam, ze bedzie to tydzien lub dwa? Wszelkie sugestie mile widziane.

Musiałem

6lajk├│w

A tak serio:

• VPN - kontrola dost─Öpu do zasob├│w firmy
  • domena Active Directory - spos├│b zarz─ůdzania oraz korzy┼Ťci z tym zwi─ůzane (mimo, ┼╝e to rozwi─ůzanie jest od Mircosoftu i najlepiej dzia┼éa na windowsie, to mo┼╝na spi─ů─ç linuxy i macOS z AD)
  • szyfrowanie - szyfrowanie dysk├│w, aplikacji lokalnych
  • menad┼╝ery hase┼é
  • klucze SSH

Na start to Ci pomoże. Zapewne jest wiele innych zagadnień, ale nic więcej mi nie przychodzi do głowy.

3lajki

Podstawowe pytanie - co to za stanowisko? Daj opis. Bo w jednej firmie to b─Ödzie cz┼éowiek pracuj─ůcy w NOC/SOC a w innej cz┼éowiek dbaj─ůcy o wdro┼╝enie proces├│w i/lub system├│w podwy┼╝szaj─ůcych bezpiecze┼ästwo, a tu i tu s─ů potrzebne troch─Ö inne skille :smiley:

2lajki