iPod Touch dostał A10 Fusion 😂

Lolololol.

2 polubienia

Whaaaaaat? Wydaje mi się, że w obecnych czasach iPod trochę traci sens. Zważywszy na to, że dokładając baaaaardzo mało można kupić chociażby iPhone 7.

Ale, ale czemu? Ja chce zrozumieć. Tutaj bez żadnych przytykow do apple, ja chcę widzieć sens.
Czyli za dość gruba kasę dostajesz telefon, wielkości telefonu, który nie ma większości funkcji telefonu. Czemu?

Ja tez nie widzę sensu. Może nie chcą się na dobre jeszcze rozstawać z marką iPod? Może chodzi o Apple Arcade? Może chodzi o dzieci? Cholera ich tam wie. Nie zapominajmy też, że tam dalej jest ekran z iPhone’a 5 :smiley:

1 polubienie

Aaaa… A może to ma służyć za jakiś bardziej rozbudowany pilot do nowego AppleTV? :sweat_smile:

Ma to przeogromny sens.

  1. Wczesna młodzież i dzieci. Zamiast kupować telefon dostają iP(o/a)d, który staje się centrum rozrywki. Łatwo jest też kontrolować bo nie ma karty SIM, więc dostęp do netu można odciąć z poziomu routera :slight_smile:
  2. W odróżnieniu od iPada, iPod Przyciąga to dzieci do świata Apple (jakby sama marka ich nie przyciągała) bo jest to nadal fancy mobilny sprzęt, który można ze sobą zabrać, a który może być idealnym dopełnieniem starego telefonu do kontaktu z rodzicami lub w przypadku młodszych dzieci po prostu gadżet pełniący funkcje multimedialne. Generalnie to jest takie konto bankowe dla młodych - inwestujesz w nie kasę, dajesz wszystko za darmo, bo wiesz, że ten młody człowiek za 5 lat będzie potrzebował konta studenckiego, a za 10 lub 15 weźmie hipotekę
  3. Jest tani. Nie kazdy jest taki super dociekliwy i szuka najlepszych ofert po allegro i innych eBay’ach. Sam jak coś kupuję to mi się nie chce i robię to w sklepie. Kupujesz zatem na stronie Apple i co? 1100 PLN 32GB iPod - to prawie darmo jak na świat Apple.
  4. Apple Music, ATV, Apple Arcade, News+, iBooks etc… wszystko to działa w offline - iPod touch jest zatem takim mikro iPadem. Znowu idealna rzecz dla dzieci jako konsola do grania.

reasumując… widzę ogromny sens w tym urządzeniu. Dziwi tylko, ze nie dali A12. Poza tym to jest nadal świetne urządzenie do starszych setupów audio czy samochodów ze względu na minijacka

5 polubień

Ja mam trochę problem z tym argumentem o dzieciach, bo a) w domu iPad byłby lepszy, b) na zewnątrz jednak lepiej móc do dziecka zadzwonić. Nie widzę sensu tego rozwiązania poza argumentem niższej ceny.

cała masa rodziców kupuje iPoda jako urządzenie multimedialne, a telefonem jest jakaś stara cegła.

Sam nie jestem targetem, ale nadal to są realne potrzeby ludzi. Nie każdy jest w stanie wydać obiektywnie niemałe pieniądze. Niezależnie gdzie, to iPhone jest drogi i nie ma co się oszukiwać. W Polsce słyszy się głupie komentarze, że gdzie indziej to każdy ma bo jest tani. Nie jest tani. Ma bo może mieć, ale obiektywnie rzecz ujmując tani nie jest. Skoro za 1 iPhone’a można mieć 100 lunchy to taki super tani nie jest.

2 polubienia

█▬█ █ ▀█▀

Jestem w szoku, że tego nie zabili. Zgadzam się z argumentami @luke-g, ale… wciąż - jest szok.

2 polubienia

Oni wiedzą co robią. Nie chcą po prostu zabijać marki iPod bo za chwilkę, za momencik to będzie najtańsza konsola od Apple do AR. A jak to dobrze zrobią to będzie to next big thing.
Jeśli chodzi o komunikację to młodzież już naprawdę nie dzwoni na numery telefonów. Messenger, videocalls itd. W domu, w szkole i w miejscach publicznych wifi jest już powszechnością (i tu plus dla Apple, że wszystkie ich komunikatory mają szyfrowanie end-to-end wtedy komunikacja za pomocą publicznych wifi jest bezpieczniejsza).

W tym momencie to nie jest wielka sprawa. Ale moim zdaniem nie mogą go ubić bo mają plany na przyszłość.

3 polubienia

Czy mi się wydaje cz iPad 9,7" jest tańszy?

Edit: Moja wina, nie jest. Co nie zmienia faktu że różnica w cenie jest taka że bym się zastanawiał na tabletem…

Nie jest. 1.5k vs 1.1k

1 polubienie

No to się wydało. Będzie do grania w Minecraft Earth?

2 polubienia