iPhone z Bestcena

Zamówiłem kilka dni temu IPHONE XS w sklepie bestcena, oczywiście podkusiła mnie niska cena. Tymczasem anulowali moje zamówienie i czytam Sklep Bestcena.pl wstrzymuje sprzedaż. Co się dzieje? - Instalki.pl że sklep ma kontrolę skarbową i zamrożone konta.

To ostrzeżenie dla innych, czekam aż coś się wyjaśni.

Jeśli zapłaciłeś kartą, to zrób chargeback!

2 polubienia

Złota myśl. Dzięki Paweł!

2 polubienia

Ciesze się, że zdążyłem kupić dosłownie przed tym jak zniknęli :sweat_smile: iPad już od tygodni u mnie, ale za to opóźnienie w wysyłce mieli i już mi coś nie pasowalo

U sure? :wink:

O qrwa…

Regulamin jest koszmarnie długi. Przy próbie skopiowania go do dokumentu ma aż 63 strony A4. Dokładniej licząc 142 tysiące znaków, co przekłada się na 19 tys. słów. Średnia prędkość czytania to jakieś 200 słów na minutę, czyli na przeczytanie regulaminu Bestceny klient potrzebował 95 minut.

Ale jaja :smiley:
TLTR;
Przeczytałem cały artykuł i jest ciekawie - jak się US dop…li to wszyscy którzy “wynajęli” sprzęt mogą być zmuszeni go zwrócić albo jego równowartość. Jeszcze śmieszniej jak ktoś sprzedał taki sprzęt “wynajęty” od bestcena - bo to popada pod paragraf przywłaszczenia mienia. A ten kto go kupił staje się paserem.

2 polubienia

Irony


Anyway zrobiłam mikrodochodzenia i wszystkie zapisy o wynajmowaniu znajdują się w rozdziale “OGÓLNE WARUNKI I WARUNKI HANDLOWE OFERTY GENIUS” pod całym normalnym regulaminem. W mailach od sklepu nie znalazłam żadnej wzmianki o korzystaniu z oferty genius, wiec wydaje mi się że to nadinterpretacja autora artykułu, bo brzmi dramatycznie. W głownym regulaminie wszystko dotyczy zakupu produktów opisanych w regulaminie w ten sposób

I tu raczej nie ma miejsca na wywinięcie się “wynajmem”.
Zobaczymy co będzie dalej, ale mikrozawał już mi minął.

3 polubienia

Póki co wszyscy o nich piszą o i “wypożyczalni” :smiley:

1 polubienie

Magia „najpopularniejszego serwisu technologicznego w Polszy”.
CHWDSW (nawet jeśli mają racje)

10 polubień

Każdy klient, który kupował na bestcena.pl dostawał w prezencie przedłużenie gwarancji, tzw. program Genius.

Dzięki temu każdy dostawał drugi regulamin - zobacz na fakturze jaką usługę masz wpisaną :grinning:

O cholera, patrząc na ten papierek to nie dziwie się że się do nich skarbówka doczepiła.

chyba IMEI tez powinienes zamazac (?)

Si, przeoczyłam, wrzucam jeszcze raz

1 polubienie

Aktualizacja do mydlanej opery pod tytułem “Bestcena” :sunglasses:
23.01 zamówiłem w bestcenie Xiaomi Redmi Note 8, ale po otrzymaniu info o potwierdzeniu zamówienia zorientowałem się, że może nie dotrzeć na czas bo było tam na samym dole że mogą mieć opóźnienia więc następnego dnia anulowałem zamówienie i dowiedziałem się o kontroli skarbówki jaka u nich jest. Mniej więcej w tym samym czasie granat poszedł w szambo i w sieci pojawiły sie informacje o tym w jaki sposób bestcena prowadzi swoje interesy, a ja powoli zacząłem się oswajać z myślą, że straciłem pieniądze :dizzy_face: Jako że tel był mi potrzebny zamówiłem go w Amazonie i po kilku dniach go otrzymałem.
Włączamy szybkie przewijanie i pod koniec ubiegłego tygodnia otrzymuję maila o tym, że telefon został wysłany z bestceny. Zabawne jest to, że otrzymałem wcześniej mailowe potwierdzenie, że zamówienie zostało anulowane i przekazano do księgowości zlecenie przelania pieniędzy na moje konto :sweat_smile:
I faktycznie, dzisiaj rano zapukał do moich drzwi kurier z przesyłką zawierającą telefon.
Co ciekawe w rachunku jaki został dołączony jest info o dodatkowym 30 miesięcznym ubezpieczeniu (czyli chyba tym nieszczęsnym wypożyczeniu) którego na pewno nie wybierałem w trakcie zamówienia.
Mam teraz małą zagwozdkę, zwracać tel i ryzykować że nie oddadzą pieniędzy bo w międzyczasie bestcena padnie kompletnie, czy zachować tel, bo na szczęście mam zastosowanie do nadliczbowego xiaomi :wink:

1 polubienie

To nie byłoby najbardziej eleganckie, ale śmiało możesz odesłać go do amazonu. Tak, ten z best ceny. Oni nigdy nie sprawdzają, co im się zwraca. Nikt nie będzie porównywał numerów seryjnych.
A i szkody żadnej im w ten sposób raczej nie wyrządzasz.
Ja dalej uważam, ze to całe wypożyczanie to bzdura. Problemy firmy ze skarbówka są serio, ale cała ta panika, ze co będzie jak mi przyjdzie komornik po Xiaomi jest totalnie niepotrzebna.
W najgorszym wypadku trzymaj/OLX.
Pod żadnym pozorem im go nie zwracaj, bo jeśli nawet dostaniesz pieniądze, to możesz na nie czekać latami.

1 polubienie

Zwracać tego z Amazonu na pewno nie będę, bo z nimi póki co nie miałem żadnego problemu ze zwrotem, i w razie problemów technicznych ze sprzętem oddają kasę jak tylko dany przedmiot dotrze do nich.

Warto przeczytać, bo mimo, że to SW to jednak artykuł ciekawie opisuje mechanizm działania całej grupy spółek.

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 29 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.