iPad Air vs (new)iPad mini

Troche mam dylemat w kwestii zakupu iPada. Po przesiadce na ajfonsa 12 mini trochę brakuje mi większego ekranu do przegladania treści na kanapie. W tej chwili z back to school mogę mieć Air za mniej niż £400 ale na horyzoncie (podobno) jest nowy mini - ten jednak nie załapie się na darmowe airpodsy i cenowo wyjdzie podobnie jak Air. Wcześniej mialem pro 12.9 i wiem, ze 11 to jest max rozmiar który chce.

Prawdopodobnie będę chciał kupić pencil do notatek i trochę mam mieszane uczucia co do pisania na mini, czy nie będzie za mały do takich zastosowań ?

Zwykłego iPada nie biorę pod uwagę. Prawdopodobnie zmieszczę się w 64GB oferowanych przez Air ale 32GB w zwykłym to jest zbyt mało jak na moje potrzeby. Upgrade do 128GB nie ma finansowego sensu.

Please help…

Od zeszłego roku mam iPad Air z klawiaturą i nie żałuję ani pensa wydanego na to urządzenie.

2 polubienia

Potwierdzam. Większy będzie bardziej uniwersalny, moim zdaniem.

1 polubienie

Ja na twoim miejscu to poczekałbym na konferencje, chyba ze potrzebujesz go teraz i nie masz airpodsów

Dla mnie iPad z Klawitura i pencilem to jest czysta przyjemność z obcowania. Mini imho byłby za mały.
Szczególnie ze to jest moja jedyna „konsola” do gier i te niespełna 11’ to dobry rozmiar.

3 polubienia

Ja zawsze mówię tak: iPad mini to jest tablet do leżenia i czytania książki. iPad Air to jest tablet do wszystkiego innego.
Bierz teraz i się nie zastanawiaj. Czekanie na produkt tak rzadko odświeżany, nie mając żadnej gwarancji co do tego czy i kiedy się pojawi, kiedy już dziś możesz w dobrej cenie kupić świetnego Aira moim zdaniem nie ma sensu.

3 polubienia

Jak dla mnie iPad mini to jest taki adorable equipment. Wygodnie przegląda się net, wygodnie się czyta, ale do oglądania filmów to się na pewno nie nadaje, chyba, że do YT.
Nie da się też na tym za bardzo pracować, znaczy inaczej… da się, ale nie jest to wygodne. Dla mnie natomiast to jest wymarzony sprzęt i czekam na odświeżoną wersję. Na pewno go wezmę.

2 polubienia

Zgadzam się w 100%. Ja mam iPada 7 gen, żona ma obecnego miniaka. I do kanapowego/łóżkowego przeglądania sieci jej miniak jest wielokrotnie lepszy od mojego tabletu. Jest lżejszy, wygodniejszy, a ekran wcale nie jest za mały. Na tablecie nie pracuję, filmów nie oglądam, więc nie wiem, czy jak będę zmieniał swojego iPada to nie skuszę się na mini.

Do oglądania filmów w podróży mam MacBooka 13, tablet potrzebuje do przeglądania treści na kanapie lub w łóżku, czytania książek w pdf, oglądania YT podczas “posiedzeń”. Decyzja podjęta - czekam na miniaka.

2 polubienia